PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
239
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 345

przez asie25 11 lip 2015, 11:20
Alkoholu nie wolno pic, w szczegolnosci duzych ilosci, Psychiatra mi mowila kiedy juz kilka miesiecy bylam na citronilu.ze od czasu do czasu mozna wypic jedna szklanke piwa, ale kiedy chce sie wypic wiecej leki na dobe nalezy odstawic. I.to juz u osob ktore sa wyleczone a tylko biora leki na podtrzymanie.

Ja mialam.tak.ze kiedy bralam 20 mg.citronilu i zeszlam do 10 wrocily skurcze dodatkowe i musialam wrocic do 20 mg, ale ponowna proba po jakims czasie udala sie i objawy nie wrocily.

przez Don Corleone 11 lip 2015, 11:21
Czesc Kuba , czujesz sie fatalnie , bo masz mega kaca ;) Niestety ja robilem przez lata ten sam blad, i biorac paro imprezowalem co weekend do upadlego. To bylo na tyle bez sensu, ze biorac lekarstwo na depresje, piszesz alkohol ktory ja powoduje. Nigdy nie stwierdzilem wiekszego kaca z paroksetyna niz bez niej. Od 7 lat nie pije wogole alkoholu i czuje sie z tym o wiele lepiej, polecam ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez asie25 11 lip 2015, 11:25
Psychiatra mi to akurat mowila kiedy pytalam co.robic.w.towarzystwie kiedy odmawiam alkoholu nawet nie probuje i bylo mi.czasami juz tak glupio. Ale szczerze mowiac ja alkoholu w ogole nie pije, jak juz to ze dwa lata temu sporadycznie jedno piwo, bo jak nerwica sie zaczela w 2010 roku zaczelam sie bac.nawet kawy i herbaty a co dopiero alko..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez KubaLDN 11 lip 2015, 11:27
Dzieki za odp:) koniec z alkoholem :)

przez feniksx 11 lip 2015, 16:03
Don Corleone napisał(a):Czesc Wam ;

Feniksx , ty juz jestes stary wyga, jesli chodzi smptomy uboczne ;) Wiesz , ze to mija i nie masz czego sie obawiac. Ja po skoku z 20mg na 30mg poczulem duza ulge jesli chodzi o nerwicwe o natretne mysli.

Zycze Wam, zeby jak najszybciej paroksetyna zaczela optymalnie dzialac i milego weekendu ;)

Pozdro

Dzięki Doń Corleone,
Że skutkami ubocznymi walcze clonem... I tak jestem zadowolony bo zamiast 0, 5 chłoną, biorę 0, 25 i nie biorę go codziennie tylko 2 razy w tygodniu

przez popiol 11 lip 2015, 18:46
Stara historia, paroksetyna działa przeciwlekowo ale nie leczy anhedonii. Wolał bym już raka leczyć niż tą depresje...
popiol

przez Don Corleone 11 lip 2015, 19:04
Dobrze Feniksx , ze wiesz jak sie obchodzic z benzo. Mysle , ze 2 razy w tygodniu to jest dawka ktora mozna kontrolowac, zeby nie wpasc w uzaleznienie.

Czesc Popiol , piszesz tak , bo moze nie wiesz jak cierpia ludzie chorzy na raka. Mam na codzien stycznosc z takimi osobami, woze je na chemie i na naswietlania. Wiekszosc z nich oprocz raka, cierpi na depresje i mysle, ze dali by wszystko, aby miec tylko depresje. Ale tak to jest, ze dla kazdego, jego wlasne schorzenie jest najbardziej uciazliwe.
W jakiej dawce bierzesz paro ??

Pozdro ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez popiol 11 lip 2015, 22:10
Depresja to dziś modne i nadużywane słowo. Ja nie mam takiej depresji jak tu większość osob, które uczą się, studiują, pracują i uprawiają sport. Ja z łóżka nie wychodzę od 3 miesięcy i straciłem kompletnie zainteresowanie życiem. Moje objawy przypominają te negatywne przy schizofrenii które przeplatają sie z silnym lękiem, co jeszcze bardziej komplikuje leczenie i nie wiem już co począć. Może i użalam sie nad sobą, ale juz tak mam, że w chorobie staje się bardzo egocentryczny.

40 mg biorę.
popiol

przez Siarlek 11 lip 2015, 23:19
popiol, wiesz myślę, że dużo osób miało taki okres swojej choroby, że nie wychodzili z łóżka. Są wzloty i upadki ;). Ja np w łóżku spędziłem miesiąc a potem kolejne 2 nie wychodziłem z domu. Teraz studiuję i wychodzę ale choroba ciągle daje się we znaki to jest normalka. Jak długo bierzesz Parogen. Po trzech miesiącach musi już chociaż dać oznaki, że pomaga, a jeżeli nie to zmiana.
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez asie25 12 lip 2015, 11:07
Jak mialam nerwice po.raz pierwszy to nie wychodzilam z domu miesiacami. A do.jakiejkolwiek dzialalnosci musialam.sie.mobilizowac bo bylo jedno dziecko w domu i.trzeba bylo sie nim zajac. Wyjechalam na wakacje.do.mamy zeby mi pomogla.nawet w tym i tak funkcjonowalam ze zmuszalam sie nawet do jedzenia, mycia wiec to wcale nie tak ze inni tak nie maja. A co do raka to mysle ze nerwica.to pikuś w porownaniu z tym.. mimo ze tak dokuczliwa i utrudniajaca.zycie

przez feniksx 12 lip 2015, 13:05
no i 4 tabletka - 30mg parogenu, czuje tzw. "tumiwisizm", centralnie nic mi się nie chce, myśli troche sie uspokoiły... natomiast rano i popoludniu czuje lekkie nerwy po podniesieniu dawki.. zastanawialem sie czy to nie objawy mani bo mam wachania nastroju... szybko sie denerwuje.... i Żona zauwazyła że wszystko biore bardziej do siebie.... czuje lekkie napiecie ciała... chyba, że to tylko uboki podniesienia dawki...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez lunatic 12 lip 2015, 13:33
u mnie coś się schrzaniło, zobojętnenie zamieniło się w pobudzenie i nadmierną emocjonalnosć, pierwszy raz mam coś takiego na tym leku,pomijając wchodzenie na niego, być moze za mała dawka albo lek zmienił profil działania, cholera wie :pirate:

przez SZAv 12 lip 2015, 20:52
feniksx napisał(a):no i 4 tabletka - 30mg parogenu, czuje tzw. "tumiwisizm", centralnie nic mi się nie chce, myśli troche sie uspokoiły... natomiast rano i popoludniu czuje lekkie nerwy po podniesieniu dawki.. zastanawialem sie czy to nie objawy mani bo mam wachania nastroju... szybko sie denerwuje.... i Żona zauwazyła że wszystko biore bardziej do siebie.... czuje lekkie napiecie ciała... chyba, że to tylko uboki podniesienia dawki...

Wytrzymaj to skutki podniesienia dawki tak samo jest na wchodzeniu na niego to nie mania luzik :D

coś o tym wiem - ja miałem nawet myśli samobójcze - rozdrażnienie pokłócilem się z żoną, też myślałem o manii. Jeśli jesteś na 20 mg i on działa tzn. że organizm go akceptuje a teraz go dopieszczasz eheheh

przez dei 13 lip 2015, 13:39
Witajcie po dłuższej przerwie... Mam do Was pytanie o odstawianie. Miałam odstawiać stopniowo od 4maja ale ze dostalam receptę na więcej tabletek w razie czego to stwierdziłam ze odstawie po sesji.
Rok temu zaczelam leczyc sie paro - pól roku brałam Pramolan ale nie pomagal. Miałam zawroty non stop jakbym byla po piwie, takie niepewne uczucie braku równowagi. W dodatku czułam ciezsza głowę z tylu, ciągle niepokój, zmęczenie. Miałam nawet robiony rezonans magnetyczny glowy. Lekarze twierdzili ze jestem zdrowa, ze rzadko kto ma takie idealne wyniki a pomimo tego czułam się zmęczona, wiecznie spiaca. W końcu trafiłam na wspaniala, mloda psychiatrę, ktora przepisala mi Xetanor. Przez pierwsze 2miesiace brałam 10mg a potem 20mg i czułam się świetnie. Przyszedł czas na odstawienie. Jak zaczynałam brać to nic nie odczuwalam innego niż to co miałam spowodowane nerwica. Teraz od 3tygodni biorę 10mg (pól tabletki wieczorem) a od 3 dni pól tabletki co 2dni, czyli przedwczoraj nie brałam, wczoraj brałam. I tak mam brać tydzień i odstawić calkiem. Czuje sie... Calkiem dobrze. Troche tylko czuje mdlosci i straciam troche apetyt a dodatkowo nieraz czuje takie mini drgawki - od 2dni. Myślicie ze to przez zmniejszenie dawki? Strasznie boje się odstawienia. Dobrze czułam się jak brałam ten lek. Nie chce więcej przechodzić przez meczarnie - rok chodziłam po lekarzach i nikt nie wiedział co mi jest. Nieraz jest mi smutno jak widzę osoby w moim wieku ktora wydają sie byc niczym niezestresowane, mlode mamy które zapewne nie wspomagają sie prochami. Vchcialabym wrócić do normalnego zycia (dobrego samopoczucia bez tabl).

Chociaż jak rozmawiam z osobami z uczelni, z kierunku po bliższy poznaniu to okazuje sie ze nie jest tez tak kolorowo jak mi sie wydaje. A to ktos bierze hydroksyzyne, a to komuś tez się chce non stop spac z przyczyn zdrowotnych...
dei

Sortuj wg