PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 09 lip 2015, 22:12
feniksx napisał(a):powie tak 10mg nie jest nawet dawka leczniczą.... jest to dawka utrzymująca nasycenie...

jestem ciekawy jak działa u innych taka dawka, takie książkowe stwierdzenia dawka lecznicza/nielecznicza mnie nie interesują, nasłuchałem się juz ich wystarczająco od lekarzy, ja dawke dobieram według tego jak na daną reaguje a nie na podstawie tego co ktoś uznał za lecznicze czy nielecznicze

przez feniksx 09 lip 2015, 22:27
Lunatic oczywiście ze Cię rozumiem... wszystko zależy od Twojej nerwicy... ja po masyceniu 20mg zawsze wchodziłem na 10mg i sobie na niej sied znałem i było ok trzeba słuchać swojego ciała...
I to ty musisz wiedzieć jak bardzo uciążliwa jest nerwica i czy 10mg ci starcza czy nie... nikt ci nie powie jak ty będziesz się czuć.
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez lunatic 09 lip 2015, 22:31
ale ja sie nie pytam o to jak ja sie bede czuć bo biore to wiem jak sie czuje tylko pytam jak inni sie czują na tej dawce, z ciekawości, bo jednak większosć bierze większe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 10 lip 2015, 00:01
SZAv napisał(a):a miałas jakies objawy somatyczne ? ja mam drzenia miesni tak jakby drgania jak brak magnezu takie porownanie :D

też mam to kurestwo, więc wiem, jakie to wkurzające żyć w takim w napięciu: drganie mięśni łydek, powiek, etc i to nawet bez sytuacji stresowej. Jak przeszedłem na paro prawie 2 mce temu to od razu mi to minęło, ale z upływem czasu jestem coraz bardziej napięty, czyli dokładnie na odwrót jak być powinno - z czasem jest u mnie gorzej...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez asie25 10 lip 2015, 07:42
Mialam objawy somatyczne straszne: czulam jakbym cala sie trzesla i trwalo to calymi dniami, bylo mi niedobrze, mialam.roztroj zoladka i jelit, w.glowie czulam jakby szum jakies dzwieki, komszarna nadwrazliwosc przy tym straszne inne.objawy bylam pewna ze powaznie zachorowalam.albo cos innego.

-- 10 lip 2015, 07:44 --

-- 10 lip 2015, 07:46 --

Oczywiscie moglabym o objawach pisac godzinami, po okolo dwoch meczacych tygodniach udalam sie.do psychiatry juz nie.swirowalam.z badaniami, szpitalami bo jak pierwszy raz zaatakowala mnie.nerwica latalam po lekarzach kardiologach rok zanim.trafilam w rece psychiatry nie wierzylam ze to nerwica nawet jak mi.za pierwszym razem mowila ze to z eewboscia to...

-- 10 lip 2015, 07:49 --

Oczywiscie z tym drzeniem pomyslalam ze to brak witamin zaczelam lykac zelazo magnez etc . i nic . Ale hardkor z tym.szumem w glowie byl przerazajacy od razu jakby te wszystkie slyszane dzwieki rozlewaly mi.sie na cale cialo fuj nie wiedzialam.nawet jak.lekarce to opisac..

przez SZAv 10 lip 2015, 08:02
Czytałem o tych dawkach "leczniczych ", "nieleczniczych" 1 tabletka paroksetyny działa od 17-22 godzin w organizmie LINIOWO, a 10 mg to pół dawki biorąc ją prawie od miesiąca czuje, że działa ale są wahania dobowe stężenia w organizmie , najczęściej jak dawka przestaje działać występuje poczucie odrealnienia.

przez kasia1976 10 lip 2015, 12:44
Witam . jak wpominlam wczesniej w swoim poscie brałam Parogen rano i wieczorem . Bardzo dobrze sie po nim czułam , wiec zdecydowalam sie , ze czas na zejscie z dawek .Odstawialam stopniowo I DOSZLAM DO 10 MG RANO . brałam go tak przez okolo miesiaca . i STALO SIE ...... nawroty wrocily : czyli leki , dusznosci , chrzakanie tak jakby cos mi splywalo do gardla . Mam teraz podwiekszona dawke czyli pierwsze 6 dni po 3/4 tabletki a teraz od 4 dni 20 mg . Czuje sie fatalnie . Czy ktos tez was tak mial ? Mam nadzieje e po 2 lub 3 tygodniach bedzie sie poprawiac .
pozdrawiam

przez Patryk29 10 lip 2015, 12:59
kasia1976 napisał(a):Witam . jak wpominlam wczesniej w swoim poscie brałam Parogen rano i wieczorem . Bardzo dobrze sie po nim czułam , wiec zdecydowalam sie , ze czas na zejscie z dawek .Odstawialam stopniowo I DOSZLAM DO 10 MG RANO . brałam go tak przez okolo miesiaca . i STALO SIE ...... nawroty wrocily : czyli leki , dusznosci , chrzakanie tak jakby cos mi splywalo do gardla . Mam teraz podwiekszona dawke czyli pierwsze 6 dni po 3/4 tabletki a teraz od 4 dni 20 mg . Czuje sie fatalnie . Czy ktos tez was tak mial ? Mam nadzieje e po 2 lub 3 tygodniach bedzie sie poprawiac .
pozdrawiam

Na co ty chorujesz??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Don Corleone 10 lip 2015, 17:09
Czesc Kasia , pod Twoim pierwszym postem zapytalem sie Ciebie, czy bralas 10mg rano i 10mg wieczorem ??
Jesli Twoja dawka dzienna, po ktorej sie dobrze czulas, to bylo 20mg, to mysle, ze poprawa przyjedzie duzo wczesniej niz po 3 tygodniach. Zawsze jednak bylo to 10mg w Twoim organizmie, wiec juz po tygodniu powinno byc lepiej ;)
Ja podobnie jak Ty , gdy sie bardzo dobrze czulem, to zjezdzalem z dawki, ale zbyt szybko i wchodzilem grzecznie ponownie na 20mg ;)

Ile czasu Ci zajelo zjechanie z 20mg na 10mg ??

Pozdrawiam
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez kasia1976 10 lip 2015, 17:11
Patryk29 napisał(a):
kasia1976 napisał(a):Witam . jak wpominlam wczesniej w swoim poscie brałam Parogen rano i wieczorem . Bardzo dobrze sie po nim czułam , wiec zdecydowalam sie , ze czas na zejscie z dawek .Odstawialam stopniowo I DOSZLAM DO 10 MG RANO . brałam go tak przez okolo miesiaca . i STALO SIE ...... nawroty wrocily : czyli leki , dusznosci , chrzakanie tak jakby cos mi splywalo do gardla . Mam teraz podwiekszona dawke czyli pierwsze 6 dni po 3/4 tabletki a teraz od 4 dni 20 mg . Czuje sie fatalnie . Czy ktos tez was tak mial ? Mam nadzieje e po 2 lub 3 tygodniach bedzie sie poprawiac .
pozdrawiam

Na co ty chorujesz??

lecze sie na depresje lekowa .

-- 10 lip 2015, 17:28 --

Witam moja wiadomosc kieruje do Don Corleone. Ja bralam parogen 20 mg rano i 20 wieczorem . Najpierw redukowalam dawke wieczorna . Zaczelam od 3/4 tabletki i bralam tak przez 3 tyg . zmniejszalam zawsze co 3 tyg po cwiartce tabletki . W koncu doszlam do 10 mg tylko rano i jak wspomnialam bralam tak miesiac . Teraz zaczelam sie zle czuc . Lekarz podwyzszyl mi i znowu biore 20 mg rano . Samopoczucie jet fatalne . Mam nadzieje , ze organizm szybko sie znowu przyzwyczai .
pozdrawiam

-- 10 lip 2015, 17:31 --

kasia1976 napisał(a):
Patryk29 napisał(a):
pozdrawiam

Na co ty chorujesz??

lecze sie na depresje lekowa .

-- 10 lip 2015, 17:28 --

Witam moja wiadomosc kieruje do Don Corleone. Ja bralam parogen 20 mg rano i 20 wieczorem . Najpierw redukowalam dawke wieczorna . Zaczelam od 3/4 tabletki i bralam tak przez 3 tyg . zmniejszalam zawsze co 3 tyg po cwiartce tabletki . W koncu doszlam do 10 mg tylko rano i jak wspomnialam bralam tak miesiac . Teraz zaczelam sie zle czuc . Lekarz podwyzszyl mi i znowu biore 20 mg rano . Samopoczucie jet fatalne . Mam nadzieje , ze organizm szybko sie znowu przyzwyczai .
pozdrawiam

przez feniksx 10 lip 2015, 19:49
z reguły te fatalne samopoczucie to 10-14dni trwa.... potem już jest lepiej....
ja właśnie zwiększyłem z 20mg na 30mg.... w ciągu dnia czuje sie ok.... najgorsze są poranki, znowu mam lekki stres rano, lekki odruch wymiotny wrócił i szybki puls... ale to już znam więc nie panikuje i sądze że za 7-10 dni to minie...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Don Corleone 10 lip 2015, 22:13
Czesc Wam ;

Kasiu , to jednak bralas 40mg dziennie, spadek na 10mg jest napewno duzym wyzwaniem dla mozgu. Dobrze, ze powoli redukowalas dawke. Mysle, ze 20mg poprawi ci wkrotce nastroj, ale bedziesz musiala jakis czas podtrzymyc dawke 20mg.

Feniksx , ty juz jestes stary wyga, jesli chodzi smptomy uboczne ;) Wiesz , ze to mija i nie masz czego sie obawiac. Ja po skoku z 20mg na 30mg poczulem duza ulge jesli chodzi o nerwicwe o natretne mysli.

Zycze Wam, zeby jak najszybciej paroksetyna zaczela optymalnie dzialac i milego weekendu ;)

Pozdro
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez kasia1976 11 lip 2015, 10:17
Don Corleone napisał(a):Czesc Wam ;

Kasiu , to jednak bralas 40mg dziennie, spadek na 10mg jest napewno duzym wyzwaniem dla mozgu. Dobrze, ze powoli redukowalas dawke. Mysle, ze 20mg poprawi ci wkrotce nastroj, ale bedziesz musiala jakis czas podtrzymyc dawke 20mg.

Feniksx , ty juz jestes stary wyga, jesli chodzi smptomy uboczne ;) Wiesz , ze to mija i nie masz czego sie obawiac. Ja po skoku z 20mg na 30mg poczulem duza ulge jesli chodzi o nerwicwe o natretne mysli.

Zycze Wam, zeby jak najszybciej paroksetyna zaczela optymalnie dzialac i milego weekendu ;)

Pozdro

-- 11 lip 2015, 10:19 --

Mam nadzieje , ze to szybko zadziala i skutki uboczne zaczna znikac . Rowniez pozdrawiam i zycze milego weekendu :)

przez KubaLDN 11 lip 2015, 11:05
Hej Wam

Jestem 8smy dzien na paro20mg . I tak wczoraj byla super pogoda wyszedlem ze znajomymi do parku I wypilem kilka piw. Troche sie upilem, i teraz sie czuje fatalnie. Czy ktos z Was mial taka sytuacje? Czy zrobilem mega blad?

Kuba
try to figure out who you are and go ahead

Sortuj wg