PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez SZAv 29 cze 2015, 12:43
Amandia - niestety dozywotnio, z małymi przerwami. Zastanawiam się nad zmiana tego leku na escitalopram ten parogen może dobry ale do czasu jak zreszta widać .

przez emilk 29 cze 2015, 13:44
Ja po paro przytylem 30kg w 6 miesięcy wiec spoko ;) a jak dlugo bierzecie paro ?
emilk

przez amandia 29 cze 2015, 14:18
Bralam rok.
SZAv wiem ze to zadna ujma i nic nadzwyczajnego bo ludzie biora, ale czuje jakis taki wewnetrzny opor i bunt przed braniem prochod dozywotnio. I tak jestem juz skazana na hormony (moze nie dozywotnio ale przynajmniej do menopauzy) wiec chcialabym brac ich jak najmniej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez asie25 29 cze 2015, 14:24
Witam Wszystkich :)
U mnie miesiąc na 10 mg i w sumie lęków mam juz malo, zdarza sie ze jest gorzej, ale zyc sie juz da. Z tym, ze sa chwile ze sennosc jest okrutna, az chorobliwa, ale i sa chwile ze energia mnie roznosi wiec mam nadzieje ze w koncu zostanie tylko energia chociaz juz powoli ogarnia mnie smutek gdyz lekow zmieniac zwiekszac pewnie nie moge bo karmie piersia i zamierzam jeszcze karmic. Ale czytam Was czesto i roznie to bywa :/ raz ok raz nie... ale wymyslam oczywiscie czy przypadkiem sennosc nie swiadczy o jakiejs chorobie... ja juz w przeciagu dwoch miesiecy przerobilam kilka chorob ;)

przez emilk 29 cze 2015, 14:53
Asie niestety paro nie da Ci energi I bedzie z biegiem czasu gorzej jesli chodzi o sennosc,ja po roku czasu zauwazylem powiekszajace sie zmeczenie w koncu po 2 lata trzeba bylo zmienic lek na cos aktywizujacego Bo zyc normal is nie szlo.
emilk

przez amandia 29 cze 2015, 14:58
Wiesz co, jak bierzesz leki to wiekszosc roznych zachowan im przypisujesz, chocby ta sennosc. Na poczatk tez szukalam co moze byc skutkiem ubocznym lekow a co nie, ale doszlam do wniosku ze jak cos nie jest szczegolnie uciazliwe to nie bede szukac dziury w calym. Bywalam senna i zmeczona na lekach ale nie obwiniam tylko ich, jest wiele czynnikow ktore obnizaja moje samopoczucie. U mnie wiecej bylo korzysci z brania leku niz negatywow. Prawde mowiac teraz bywam bardziej senna niz na lekach, a juz na pewno samopoczucie bardzo polecialo w dol.

przez emilk 29 cze 2015, 15:06
Park ladnie dziala na silne lęki ale nic pozatym to jest lek żeby się nie bać i wegetować.
emilk

przez amandia 29 cze 2015, 15:47
Tyle ze ja nue czulam zebym wegetowala. Wrecz przeciwnie, przestalam sie bac - zaczelam wychodzic do ludzi i robic rzeczy ktorych wczesniej unikalam.

przez Don Corleone 29 cze 2015, 15:51
Czesc wszystkim ;)

Strasznie mnie denerwuje, zeby nie powiedziec wk...a, brak kompetencji lekarzy jesli chodzi o odstawianie SSRI. Jak mozna po roku brania paro 20mg, zaplanowac odstawienie leku w 14 dni !!! Fachowa literatura oraz ludzie ktorym udalo sie pomyslnie wyeliminowac paro na stale, proponuja ogolnie zmniejszenie o 10% dawki ktora bralismy i uczymanie jej przez 4-6 tygodni zanim znowu zmniejszymy o 10%. Czasami pomyslne odstawinie paroksetyny moze trwac nawet rok.
Wiem sam po sobie , ze latwo sie to wszystko mowi, a w praktyce jest duzo ciezej. Nie zlicze moich prob zejscia z paro przez 12 lat zazywania tego lekarstwa, zawsze chcialem byc madrzejszy i sie spieszylem z redukcja dawki.
Jednego sie nauczylem, ze zle samopoczucie po odstawieniu paro jest spowodowane zmniejszeniem dawki, a nie nawrotem choroby. Przemawia za tym fakt, ze po zazyciu ponownym normalniej dawki paroksetyny, zle samopoczucie ustepuje po 4-6 dniach. Gdyby byl to np. nawrot depresji, czekalibysmy na polepszenie samopoczucia znacznie dluzej. Jak zwykle sa to tylko moje osobiste obserwacje i nie wykluczam mozliwosci, ze sa osoby, ktore moga odstawic SSRI po roku brania, z dnia na dzien, ale sa to jednostki.

Feniksx , bobrze ze nie pojechales, bo ja juz sie za ciebie denerwowalem ;)

Pozdrawiam serdecznie ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez feniksx 29 cze 2015, 17:13
Don Corleone milo to slyszec ze ktos sie za mnie denerwował ;-) niestety wymiękłem.... zobaczymy co na to Szef jak wróci.....

emilk napisał(a):Park ladnie dziala na silne lęki ale nic pozatym to jest lek żeby się nie bać i wegetować.

emilk nie opowiadaj bzdur, to, że na Ciebie tak zadziałało to sprawa Twojego organizmu każdy reaguje inaczej na ten sam lek....
a w ankiecie mimo wszystko dużo osób wypowiedziało się że Paro... im pomogło....

i tak jak Don Corleone mówi grunt to odstawiać mega wolno... ja obniżałem dawke o 25% co miesiąc.... więc trwało to 4 miechy....
jedni maja zamulenie inni mają pobudzenie, a inni jak np jak przechodzili na nim akatyzje....

-- 29 cze 2015, 18:35 --

a ktoś się wypowie na temat Biosotalu i Parogenu.... ?? w ciągu dnia mam puls 70-90.... w trakcie wysilku powyzej 100... a godzinach wieczornych od 20 pada mi nagle na 55....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez amandia 29 cze 2015, 18:37
Odstawiac wolno... Zapamietam. Ale co mam zrobic teraz? Znow zaczac paro? Terapeutka sugeruje ze w kwestii wyjazdu musze sama sie przelamac i nie utrwalac zlego schematu. Moze jakis kilkudniwy wyjazd w kraju. W kazdym razie jesli leki to radzi poprosic o cos doraznego, tak bym w momencie kryzysu mogla siegnac i troche sie uspokoic. Ma to sens?

przez feniksx 29 cze 2015, 18:51
Od doraznych mozna sie szybko uzaleznic... ja na Twoim miejscu wrocilbym na paro jak Ci pomagal.... i ewentualnie mial cos doraznego przy sobie...
Przełamac sie jest bardzo ciezko.... Xanax, Diazepam, Clon czyli leki dorazne napewno pomoga ale jednorazowo i bedziesz lykac je przy kazdym wyjsciu ?? one nie utrwala prawidlowego schematu... to jest taka zaslona dymna na chwile.... one pomagaja na chwile w zaleznosci od czasu dzialania a co zrobisz jak wyjedziesz na dluzej bedziesz 3 tabletki dziennie lykac ??

Napewno kierunek specjalista.... i to z nim podejmiesz decyzje... ale doraznymi mozna nabawic sie jeszcze wiekszego problemu np. uzaleznienia od nich od stanu blogosci.... i potem trzeba sie jeszcze leczyc z uzaleznienia..... mi Parogen pomogl odstawic lek dorazny bo juz lykalem go 6 miesiecy i lepiej nie bylo...

przez Don Corleone 29 cze 2015, 18:57
Czesc Amandia , ciezko jest radzic, bo kazdemu z nas dolego cos innego i inaczej reagujemy na medykamenty. Jesli chodzi o paro, ja bym wroclil narazie na 10mg i poczekal czy bedzie poprawa za kilka dni. Z tego co czytalem, to na paroksetynie dobrze sie czulas i funkcjonowalas. Ale to ja bym tak zrobil.
Co doraznego miala na mysli, jakies bezodiazepiny ? Mozesz oczywiscie "przesiedziec" to zle samopoczucie i wspomagac czyms doraznym, ale kiedy bedzie poprawa, tego tez nikt nie moze przewidziec.

Pozdrawiam ;)

-- 29 cze 2015, 18:59 --

Feniksx mnie uprzedzil ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez amandia 29 cze 2015, 19:03
Kiedys zanim dostalam paro wszedzie nosilam przy sobie zomiren. I tak go nosilam przez rok bo czulam sie z nim bezpieczniej. W tym czasie wzielam go raz. Po prostu wolalam go miec przy sobie niz nie miec. Teraz faktycznie nawarstwily mi sie problemy, bo i w pracy sajgon i w domh z dziecmi ostatni miesiac bylam sama. Teraz jeszcze doszedl problem z tym wyjazdem wakacyjnym. Po wizycie u terapeutki czuje sie spokojniejsza, mysle ze gdybym miala jechac na wakacje w tej chwili to chyba nawet bym sie odwazyla.

A tak z innej beczki to czy ktos z Was tez jest masochista? Doszlam do wniosku ze czasem sama tak sie nakrecam ze wprowadzam sie w stan bezndziei :/ tylko po co.

Sortuj wg