PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 27 cze 2015, 10:01
SZAv napisał(a):ale w badaniach udowodniono, że już dawki 10 mg są wystarczające.

paroksetyny czy fluoksetyny?

przez SZAv 27 cze 2015, 10:46
Prozac to fluo

-- 27 cze 2015, 10:54 --

Patryk29 wiesz książka książką tylko czy ktoś z nas posiedział na paro jakieś 6-8 tyg. na 10 mg... ? i tak naprawde sprawdził jaj działanie w takiej dawce ? skoro 2 lekarzy jeden lek. med. drugi dr.hab. i terapeuta niespokrewnieni zupełnie ;D twierdzą, że 10 mg może wystarczyć więć czas spróbować. Mi minęlo 3 tyg. na 10 mg. zobaczymy fakt czuje jeszcze ból głowy i nudności ale tak już kiedys też miałem. Ważne, że ataki lęku i uogólniony ustał.

przez Patryk29 27 cze 2015, 11:06
SZAv napisał(a):Prozac to fluo

-- 27 cze 2015, 10:54 --

Patryk29 wiesz książka książką tylko czy ktoś z nas posiedział na paro jakieś 6-8 tyg. na 10 mg... ? i tak naprawde sprawdził jaj działanie w takiej dawce ? skoro 2 lekarzy jeden lek. med. drugi dr.hab. i terapeuta niespokrewnieni zupełnie ;D twierdzą, że 10 mg może wystarczyć więć czas spróbować. Mi minęlo 3 tyg. na 10 mg. zobaczymy fakt czuje jeszcze ból głowy i nudności ale tak już kiedys też miałem. Ważne, że ataki lęku i uogólniony ustał.

Ja bralem paro ponad 2 lata, w dawkach 20-60 mg mój psychiatra mi powiedzial, ze 20 mg to jest takie minimum, 10 mg to gówno nie dawka, co najwyzej dla kobiet w ciazy, by podtrzymac remisje, badz poprawe.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 27 cze 2015, 11:23
Kalebx3 co myslisz o tym co mi zaproponowal i tych lekach ???

feniksx, dołożenie Chlorp. do Parogenu( na noc ) to według mnie dobry pomysł .
Jaką dał Ci dawke?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez SZAv 27 cze 2015, 11:39
oki, widze, że co psychiatra to inna szkoła ale tak jak napisałem wczesniej jakie kryteria macie w ocenie czy lek działa ?

przez Patryk29 27 cze 2015, 12:58
Kalebx3, Siema ty mieszales kiedys tianeptyne z ssri?

przez asie25 27 cze 2015, 13:17
Ja biorę 10 mg miesiąc i lęki zmniejszyly sie, nie mam tez juz tak atrasznych objawow. Ja karmie piersia i pewnie dlatego dostalam taka dawke. Martwi mnie jak juz co chwila cos innego na przyklad od kilku dni jestem senna... moglabym spac i spac, ale to moze sie laczyc takze z tym ze najmlodsze dziecko budzi sie w nocy i o 5.30 juz wstajemy takze ech... mialam juz dni kiedy z checia wstawalam i bylam naladowana na maksa ale mam tez i gorsze chwile w sensie smutkow takich i mam nadzieje ze wszystko jeszcze wroci zwlaszcza ze sennosc minie poranna i wieczorna a i w ciagu dnia czasami oczy sie zamykaja... oby minelo

przez Patryk29 27 cze 2015, 13:23
asie25 napisał(a):Ja biorę 10 mg miesiąc i lęki zmniejszyly sie, nie mam tez juz tak atrasznych objawow. Ja karmie piersia i pewnie dlatego dostalam taka dawke. Martwi mnie jak juz co chwila cos innego na przyklad od kilku dni jestem senna... moglabym spac i spac, ale to moze sie laczyc takze z tym ze najmlodsze dziecko budzi sie w nocy i o 5.30 juz wstajemy takze ech... mialam juz dni kiedy z checia wstawalam i bylam naladowana na maksa ale mam tez i gorsze chwile w sensie smutkow takich i mam nadzieje ze wszystko jeszcze wroci zwlaszcza ze sennosc minie poranna i wieczorna a i w ciagu dnia czasami oczy sie zamykaja... oby minelo

Ja jak bralem ten lek to mi sennosc minela chyba po pól roku ale ja bralem duze dawki 40-60 mg

przez Don Corleone 27 cze 2015, 13:54
Witam Wszystkich i pozdrawiam ;)

SZAv , moje kryteria jesli chodzi o dzialania paro to w pierwszej kolejnosci, jesli zauwazam, ze nastepuje filtracja mysli negatywnych. W moim przypadku jest to wmawianie sobie ciezkich, nieuleczalnych chorob. Zaczyna sie to od dawki 30mg. Inne pozytywne zachowanie typu, ze interesuje mnie moje hobby, czyli bawienie sie w komponowanie muzyki. Jesli paro nie dziala, nic nie jest mnie wstanie zagonic do studia ;) Ogolnie , jesli paro dziala prawidlowo, to chce sie aktywnie czas spedzac z rodzina, to jest tylko kilka rzeczy po ktorych poznaje dzialanie paroksetyny. Teraz po zmniejszeniu dawki z 30mg na 20mg te wszystkie pozytywy troche sie oslabily, ale moze to byc tylko faza przejsciowa.

Pozdro
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez feniksx 27 cze 2015, 14:06
Kalebx3, 15mg twierdził ze,najmniejsza...
A clon doraźnie może być???
Powiem czego sie boje wczesniej dostawałem ataki... I świadomość chyba moja dzialala tak ze xanax Sr działa 15h i wmawiałem sobie ze oon działa i troche boje się przejść na tabsy doraźne bo nigdy nie wiem czy wziasc juz tabletkę czy jeszcze czekać itp. A co sadzicie o zwiększeniu paro? Zastanawialem sie czy nie styklo by podnieść tylko o 5mg???
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez SZAv 27 cze 2015, 15:08
Don CORLEONE spoko właśnie dzisiaj zauważyłem znaczną poprawę - mam nadzieje że nie chwilową. Stąd moje pytanie,.Wydaje mi się, że mi ta 10 -szka starcza tym bardziej, że już zacząłem terapie poznawczo-behawioralną i myślę, że to mi nawet bardziej pomoże.
Apropos wkrętów ja jak biorę paro to boje się, żeby manii nie dotać - ogólnie mam lęk przed chorobami ale psychicznymi :shock:
ASIE25 ja też po 10 mg bym lulał a po 15 mg bezsenność :why:

brał ktoś z was kiedyś hydroksyzynę 25 -tkę na sen?

przez cytrynka84 27 cze 2015, 15:58
Apropos wkrętów to mi wszystko wraca (dziś np mowie sobie,że mam niedrożność jelit)W ogóle lęk na maxa dziś :(
A niedawno pisałam, że czuje się w miarę. O kant dupy to całe leczenie rozbić.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Kalebx3 27 cze 2015, 16:06
A co sadzicie o zwiększeniu paro? Zastanawialem sie czy nie styklo by podnieść tylko o 5mg???

bez sensu .
jak Ci 30 mg nie robi za fajnie , to 35mg też nie zrobi .
Paradoksalnie nawet zmniejszenie dawki juz przędzej by pomogło .
U mnie obecnie na lęki 15 mg spamilanu lepiej działa niz wcześniej 25 mg . Organizm juz się nasycił lekiem i teraz trzeba brać tylko dawke podtrzymującą . Nie ,że wszystko mają leki sprawić , ale leki maja pobudzić zepsute układy scalone do efektywniejszej pracy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez SZAv 27 cze 2015, 16:34
Nie ,że wszystko mają leki sprawić , ale leki maja pobudzić zepsute układy scalone do efektywniejszej pracy .
:brawo: mądre słowa naprawdę. Popieram w 100 %

Sortuj wg