PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 21 cze 2015, 20:30
"W celu zmniejszenia napięcia mięśniowego w stwardnieniu rozsianym, po urazach i w chorobach rdzenia kręgowego."

To już bym wolał łykać neuroleptyki .

Siarlek, nie pszesadzaj .
Nie brałeś , to skąd masz wiedzieć ?
Ja postanowiłem, że rezygnuję z paro. 4 miechy i dupa blada

to może spróbuj dołożyć do parogenu ( nie zwięszając jego dawki ) 3X 10 mg Spamilanu . U mnie ten mix na leki podziałał świetnie . Zwiększanie Dawek Paro - masz racię - na niewiele się zda , a nawet może zaszkodzić .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez feniksx 21 cze 2015, 20:34
boje się dołożyć kolejnego leku lub zmienić... bo pamietam jak zaczynalem z parogenem, to za każdym razem na początku konczylo sie 14 dniowym L4.... ;/ bo sie w gars nie moglem wziasc tyle skutków ubocznych.... zastanawiam się czy np. Xanaxu zmniejszenie dawki moze by pomoglo ??? bo czasami jak bralem Xanax ale zwykly na dorazne problemy to mialem uczucie ze lek spada po czym nastepowal atak czyli taka kulimnacja a potem znowu spokoj.... Tylko ze przy SR tak nie mialem ale zastanawiam sie czy nie zwieksza moich leków....

-- 21 cze 2015, 20:34 --

Kalebx3 na poprzedniej stronie jeszcze jeden post wkleil sie przed Twoim....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez slow_down 21 cze 2015, 20:51
Siarlek napisał(a):"W celu zmniejszenia napięcia mięśniowego w stwardnieniu rozsianym, po urazach i w chorobach rdzenia kręgowego."

To już bym wolał łykać neuroleptyki ;).
Ja postanowiłem, że rezygnuję z paro. 4 miechy i dupa blada. Ostatnio miałem takie lęki, że szok! Jak się po 4 miesiącach ma takie lęki to znaczy, że wiele lepiej już nie będzie. W środę lecę do świrologa. Zawsze się bałem nowych leków, ale teraz jestem nastawiony pozytywnie, co przyniesie czas, czy będę jakieś wiksy itp itd.... A Lekarz Jak mi powie tylko, że podbijamy dawkę z 30 do 40 i czekamy dalej, to jej maczugą przez łeb przypiernicze

Ale bzdury piszesz. Przeciwdepresyjnie działają też leki na parkinsona, bo zwiększają dopaminę. Baclofen używany jest nie tylko wg wskazań na ulotce. Pomaga odstawić benzo, można się po nim porządnie zrelaksować. Znosi wszelkie napięcia.
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siarlek 21 cze 2015, 22:46
No w sumie macie racje. Po prostu przeczytałem SR, OUN i od razu do głosu doszła moja nerwica.
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez ponuryżniwiarz 21 cze 2015, 22:54
feniksx napisał(a):chyba bede potrzebował większej pomocy, tzn. chyba mi sie związek sypie przez tą moją nerwice.... sry za offtopic. Dzis mialem rozmowe z Żoną i ona nie rozumie jak coś, czy choroba może wpłynąć aż, tak na mój mózg i myślenie, dziś odmówiłem pojechania razem z nią na urodziny do jej siostry... i oczywiscie powstała kłótnia... po czym wyszła bez pożegnania... Nie umiem jej wytłumaczyć co mną steruje, jak to się dzieje.... Powiem szczerze od rana myślałem, że będzie tam cała jej rodzina na 20m2 w jednym małym pokoju a ja z nimi przy stole.... ogarnął mnie lęk, że będą pytać, że będą miał może atak, że zauważą, że jest coś nie tak.... i w ten sposób zniszczyłem miły weekend.... a ja tylko chciałem kolejny dzień spędzić na spokojnie, żeby może mój organizm szybciej zaskoczył.... ja też nie wiem skąd ten paniczny lęk przed jej rodziną.... ale jest i ostatnio jak był grill i też jej cała rodzinna to zwiedzałem całą działke i szukałem sobie różnych zajęć byle by nie siedzieć z nimi przy stole....

powiedzcie mi jak wytłumaczyć Żonie co się ze mną dzieje ?? ona nie rozumie, że to poraz 3 wróciło, że już było wszystko ok, było fajnie, normalnie....

Stary wiem o czym mówisz. Ostatnio byłem na urodzinach siostrzeńca i mnie totalnie wygięło, skumulowała się infekcja wirusowa z atakami paniki wszyscy tylko się gapili i pytali co mi jest a ja próbowałem się powstrzymać od płaczu w końcu siostra mnie zawiozła do szpitala a tam skierowali mnie na psychiatrie. Dostałem benzo żeby się uspokoić. Wprawdzie ja biorę escitalopram nie paro. W tym czasie próbowałem wdrożyć edronax na pobudzenie ale nie wytrzymałem lęku nerwicy jak zwał tak zwał. Podbiłem escitalopram na 15mg lepiej wycisza. Pozdrawiam

przez feniksx 22 cze 2015, 18:01
No i lipa... Dzis w pracy przedsmak ataku. Godzina 15:35, zaczęli mi się robic zimno... Po chwili przyspieszl oddech wzmogla sie chrypka.... I stalem się nerwów zaczelem się bać ze idzie atak, chwilowa duszność nastala o tak sie utrzymywalo do czasu powrotu do domu... Teraz juz ok ale po woli sil mi brak na walkę...

przez Tańczący z lękami 22 cze 2015, 20:25
feniksx, czasem leki to jedynie 50-80% naszego oręża, ale to nie wszystko. Ważny jest codzienna umiarkowana aktywność fizyczna, zdrowa dieta, picie tranu a nawet medytacje czy wiara w Boga. Aby pokonać tę dziwkę-nerwicę same leki nie zawsze wystarczą. Warto wzmocnić ich efekt. 3mam mocno za Ciebie kciuki :great: PS. Jestem weteranem, walczę z tym cholerstwem jakieś 20 lat...to mój 3 powrót na paro, najdłużej brałem je 7 lat
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez noway23 22 cze 2015, 21:55
biore juz 10dni lorazepam w dawkach 0,5mg 2x dziennie odkąd odstawiłem paro ale narazie to nic nie pomaga na moje objawy duszności,tylko tyle że juz nie mam tego uczucia "strzałów prądu" za kazdym razem jak przekręcam głowe, ostatnio robilem badania krwi i wyszło tak jak w załączniku, co sądzicie ? dodam że robie duzy wysilek fizycznyy pomimo dusznosci. siłownia, sporty walki.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez Kot_ 23 cze 2015, 05:26
Wróciłem do tego badziewia - paro bo mam tak silny lęk uogolniony, że czasem jest na granicy obłędu, przerazajace uczucie. Dziś puściło mnie ok 3 w nocy, boję się kolejnych napadów, boję się zasypiac bo najgorzej jest po pprzebudzeniu, czym dłużej nie śpię tym jest słabszy.
Okropne. Nigdy takich lękow silnych nie miałem.
Kot_

przez feniksx 23 cze 2015, 19:01
no a ja mam problem ze jak w pysk strzelil dusznosci, chrypa i nerwowsc zaczyna sie pod koniec pracy i trwa od 15 do 17 ;/ zastanawiam sie czy to nie jakis skutek parogenu ?? bo zawsze 4h czuje sie taki jakis poddenerwowany...

przez Don Kamillo 24 cze 2015, 20:31
Jak dla mnie, to Twoje objawy nie są skutkami ubocznymi brania paroksetyny, a dolegliwościami na tle nerwowym. Masz jakieś benzo włączone do terapii ? (xanax, afobam,neurol,zomiren) Czasem sama świadomość tego, że ma się tabletkę w portfelu nie raz chroniła mnie przed atakami paniki. Jak dla mnie, powinieneś pogadać z lekarzem o tym co aktualnie najbardziej Ci doskwiera i pod to dobrać leczenie. Ja też leczyłem się pół roku Esci z przyzywczajenia, a gdy pogadałem rzeczowo z psychiatrą i zmienił mi diametralnie leczenie (trandzon i fluoksetyna) poprawe poczułem po tygodniu brania, poprawe o jakiej nawet nie śniłem przez ostatnie pół roku. Leki te uderzają w konkretny problem (NNM), bo depresji się już pozbyłem, niemniej jednak u mnie objawy somatyczne nerwicy były nie do zniesienia.

Jesli chodzi o leki które leczą, a nie maskują nie sugerowałbym niczego lekarzowi, bo może wziąć Cię za wariata. Zdaj się na jego wiedze, bo w koncu on ponosi odpowiedzialność za Twoje leczenie. Nie ma co mieszać. W nieco ponad rok trochę tych prochów przerobiłem, i dopiero ostatnio doszło do mnie to, ze im mniej tym lepiej, ważne żeby były trafione. Grunt to przedstawić mu rzetelnie swój problem, a on powinien Ci rzetelnie pomóc.

PS: przez 8 miesięcy brałem odmiennik parogenu paraxinor na dawkach 40-60mg czyli tych granicznych, i nie miałem takich skutków ubocznych, no jedynie brak libida, ale to norma, na to składa się więcej czynników niż same proszki. Czasem zimne poty, i przyśpieszone tętno, to chyba tyle.

Powodzenia!
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez lunatic 24 cze 2015, 21:01
u mnie za słabe znieczulenie, wydaje się dobre ale w momencie silnie stresowych sytuacji nagle znika

przez feniksx 24 cze 2015, 21:37
Mam włączony Xanax Sr 0,5 ale tylko na noc... zastanawialem się czy nie zmienić godzin brania tych leków, np. Xanax Sr rano, a Paro wieczorem....

przez Don Kamillo 24 cze 2015, 23:00
Też mam neurol 0,5mg SR to odpowiednik xanaxu, ale działanie praktycznie niewyczuwalne. Na kryzys mam Xanax 0,5 zwykły, i wyraźnie przechodzi.

Próbuj, nie masz nic do stracenia, do zyskania to i owszem ;)
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Sortuj wg