PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Zbychu 1977 20 cze 2015, 21:14
lunatic napisał(a):Zbychu 1977
Masz porównanie dzialania selegiliny i amisulprydu w niskich dawkach?

Selegilina silnie mnie pobudza,zwiększa znacznie libido,zwiększa poirytowanie i lęk,amisulpryd działał na mnie słabo,jedynie lekko aktywizował lepiej w tej kwestii działał na mnie flupentiksol.
Zbychu 1977

przez slow_down 20 cze 2015, 21:16
Kiedyś brałem pół roku na ciężką depresję i agorafobię. Brałem 40mg. Byłem zmulony, ale nie miałem zielonego pojęcia o lekach i stwierdziłem, że tak widocznie być musi. Potem znalazłem to forum i zmieniłem lek. Wenla jest ok w dawce 225mg, ale chudnę po niej masakrycznie. Paro nie wpłynęła ani trochę na moją wagę, u Ciebie może być to wina mianseryny (jeśli w ogóle tyjesz).
Mianseryna nie zamula w wyższych dawkach - wręcz przeciwnie - pobudza. Nadmierna senność mija po niedługim czasie, być może jest to tolerancja na receptory histaminowe.

Kiedyś do paro dodałem 15mg mirty na noc, zamuła minęła całkowicie. No i jest 5 razy tańsza od Wellbutrinu. Mirtę bardzo sobie cenię, śpię po niej świetnie. Bez leku na sen wybudzam się co godzinę mniej więcej. Co więcej - mirta po dodaniu do antydepresantu poprawia mi nastrój już po paru dniach.

Don Corleone - jeśli paro działa na Ciebie pozytywnie w jakiś sposób, nie odstawiaj jej. Dodaj po prostu coś pobudzającego - wysoką dawkę mirtazapiny lub mianseryny, to zwykle niweluje tą senność.

Od wtorku do 20mg paro dodam 15mg mirtazapiny i powinno być ok. Bardzo chwalę sobie Abilify (arypiprazol), ale refundowany jest wyłącznie w ChAD i schizo (ja akurat mam refundację i płacę 3,20zł zamiast kilkuset. Moim zdaniem, to lepszy lek niż wszelkie SSRI, ale wg lekarza jestem specyficznym przykładem CHADowca i stąd tak dobra reakcja na leki, które zwykle wskazane są w innych zaburzeniach.
To chyba tyle. W razie czego, piszcie PW. Przerobiłem wszystkie SSRI i trójpierścieniowce, więc jakieś tam doświadczenie mam. Pozdrawiam.
slow_down

przez Don Corleone 20 cze 2015, 21:44
slow_down , musze zejsc z paro , bo przytylem juz 30kg, libido jest na zero, a 12 lat to juz jest najwyzszy czas zeby cos zmienic, tym bardziej ze 30mg juz powoli przestawalo dzialac. Teraz jestem na 22.5mg i oprocz kilku symptomow odstawienniczych jest ok, bede schodzil dalej ;)

Pozdro
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 20 cze 2015, 21:51
slow_down , musze zejsc z paro

Don Corleone, stara śpiewka ;) ,,, to zejdż , bo czeka Cie następnych 12 lat parożycia

-- 20 cze 2015, 21:59 --

To chyba tyle. W razie czego, piszcie PW. Przerobiłem wszystkie SSRI i trójpierścieniowce, więc jakieś tam doświadczenie mam. Pozdrawiam.

Marian , ale warioteksyny nawet w ręku nie trzymałeś :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Tańczący z lękami 21 cze 2015, 01:55
Panie i Panowie, paro na agresje i wkurwy działa rewelacyjnie. Szkoda tylko, że jak na SSRI przystało kasuje u mnie również pozytywne emocje...No, ale coś za coś: wreszcie się wysypiam jak człowiek i jadu mam mniej
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez bmwfan 21 cze 2015, 14:07
Czuję takie zobojętnienie, niechęć do wszystkiego, otępienie po paroksetynie. Zmniejszyły się lęki, ale czuję się jakbym miał depresję. Do tego miałem 3 napady lękowe, co wcześniej nigdy wcześniej mi się nie zdarzało. Jak myślicie dorzucić coś do paroksetyny czy zmienić na inny zestaw leków? Jeśli tak, jaki moglibyście mi polecić? Biorę paroksetynę już 6 tygodni, 20 mg. Do tego rispolept 2 mg.

przez Tańczący z lękami 21 cze 2015, 14:26
bmwfan napisał(a):Zmniejszyły się lęki, ale czuję się jakbym miał depresję

dokładnie wiem, co masz na myśli. Smutek i psychiczna niemoc do odczuwania pozytywnych emocji. Mimo to, szczerze dziękuję Bogu za ten lek
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Siarlek 21 cze 2015, 19:10
Chciałbym k... poczuć to zobojętninie o którym mówicie. Jesteście mega farciarzami, że wam to pomaga, więc uprasza się o nie narzekanie.
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez Ricah 21 cze 2015, 19:29
Siarlek, najwidoczniej nie wiesz co to za stan. Moze sie to fajne wydawac przez jakis czas, dopoki nie jest to Twoja codziennoscia. Nie ma sensu przekonywac Ciebie o tym, bo musialbys doswiadczyc tego na wlasnej skorze. Dla porownania - jezeli pojawi sie sie choc "cien" emocji, nawet negatywnej jak smutek, to ja sie ciesze z tego powodu...
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez feniksx 21 cze 2015, 19:46
Siema Chłopki... zostało mi 8 tabletek parogenu drugiej mojej paczki i teraz stanełem na skrzyżowaniu i ni wybiem którą droge wybrać.... tzn co dalej....
Jest to mój 3 powrót na Parogen, poprzednio 2x spisał się super zadzialał po 1 razie po tygodniu, za kolejnym razem po miesiącu. Teraz jak widać nie czuje takiej skutecznosci jak ostatnim razem. A już prawie 2 miesiące brania. Co teraz ? kupować nastepne opakowanie i wpierdzielać czy zmieniać lek ?? zwiekszac dawke ?? Biore Parogen o 9 rano, a o 22 na noc Xanax.
Stwierdzono u mnie nerwice wegetatywna z objawami somatycznymi.
Wczesniej te objawy ustepowały teraz nie ;/ i jestem troche załamany.
Z takich objawów to sedzenie gardła, uczucie zduszania szyi, kołatanie serca, nieustanne obijanie (bekanie).
Rano czuje sie jak po jakies grubej imprezie wstać z wyra to masakra... ogólnie to tak mniej wiecej do godziny 14.... nic mi się nie chce.... z regóły też objawy somatyczne nasilaja się miedzy 14 a 16. A potem juz jest w miare ok... w domu mega spokojny. Jedyny problem to w /cenzura/ mi sie nei chce nic robić ciągłe uczucie zmęczenia.... Wcześniej to uczucie mi mijało po miesiącu max 2. Teraz jest jakaś jedna lipa... i nie wiem dlaczego ?? i Co robić ??
25.06 mam wizyte u Psychaitry i może za waszymi podpowiedziami moglbym go na cos nakierować by mi zapisał ??

Byłem teraz na urlopie to najgorsze tak naprawde sa mysli ze wyjde dojde gdzies na spacer i cos mi sie stanie np. z Zona i dzieckiem i bede dla nich problemem i przezyja nie fajna chwile... mysli typu pojde i co bedie wtedy jak tam dostane ataku??

Powrót 3x spowodowany jest tym, że dostawałem wczesniej ataków tachykardi, kołatania i dusznosci... i to tak bez powodu siedzac na imprezie bedac w domu.... nagle atak i tak jakby walka o życie... pomózcie... co zrobić mam ??
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Kalebx3 21 cze 2015, 19:51
pomózcie... co zrobić mam ??

ja to bym dalej jechał na Paro , ale dołożyłbym do niej Esci ( 5mg ) + baclofen 25 mg .
Tak jak bym to zrobił ,,, Ty zrobisz zapewne to co Ci powie lekarz,,, i słusznie

przez feniksx 21 cze 2015, 20:02
ale moge mu podpowiedziec też.... a na co jest to escii i baclofen ???
dodam, że zmieniam lekarza, będzie to moja pierwsza wizyta u nowej osoby wiec bedzie mi mu ciezko zaufać wiec chetnie poznam zdanie was doświadczonych....

-- 21 cze 2015, 20:03 --

po co ten baclofen ???
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Kalebx3 21 cze 2015, 20:10
po co ten baclofen ???

juz Ci raz pisałem ( czytasz w ogóle ?) ,że na emocjonalne wyciszenie , likwidacje napięć cielesno - psychicznych .
W Twoim wypadku ten lek mógłby Ci pomóc. Jednak w oficjalnej medycynie ten lek służy do czegoś innego , więc albo zakręcisz lekarza , albo kupisz lek na lewo , albo zapomnij o tym leku .
A Esci po to by storpedować Paro do działania , podbić serotoninę , która u Ciebie zapewne kwiczy baranim głosem .
Nie załamuj się , Paro wtedy wypaliła , teraz nie musi .Są jeszcze inne leki , lepsze i gorsze .

przez Siarlek 21 cze 2015, 20:23
"W celu zmniejszenia napięcia mięśniowego w stwardnieniu rozsianym, po urazach i w chorobach rdzenia kręgowego."

To już bym wolał łykać neuroleptyki ;).
Ja postanowiłem, że rezygnuję z paro. 4 miechy i dupa blada. Ostatnio miałem takie lęki, że szok! Jak się po 4 miesiącach ma takie lęki to znaczy, że wiele lepiej już nie będzie. W środę lecę do świrologa. Zawsze się bałem nowych leków, ale teraz jestem nastawiony pozytywnie, co przyniesie czas, czy będę jakieś wiksy itp itd.... A Lekarz Jak mi powie tylko, że podbijamy dawkę z 30 do 40 i czekamy dalej, to jej maczugą przez łeb przypiernicze
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

Sortuj wg