PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez SZAv 19 cze 2015, 11:50
Dzięki cytrynka. Kurde w kropce jestem bo fajnie śpie po tym leku. I tak się zastanawiam czy na nim troszkę dłużej się nie pomęczyć . A może poprosić o inny lek lekarza ... może seronil ponoć 20 razy łagodniejszy od paroksetyny a równie skuteczny .

Macie jakieś pomysły ???

przez Kalebx3 19 cze 2015, 12:15
może seronil ponoć 20 razy łagodniejszy od paroksetyny a równie skuteczny .

seronil łagodniejszy ? :shock:
wuluzuj ,,, skuteczny ? to też zależy co Ci dolega najbardziej , jaką dawkę zastosujesz, etc ,,, noi chyba raczej nie będziesz tak dobrze spał na seronilu jak na Paro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez SZAv 19 cze 2015, 13:40
To chyba wole już spać dobrze.
A czemu mówisz, że nie jest łagodniejszy ?
Głownie to lęk napadowy i zespół niepokoju.

-- 19 cze 2015, 13:42 --

Ogólnie chodzi mi o te pieprzone skutki uboczne. Ja chciałbym lek brać a nie czuć, że go biorę. Paro przy dawce na dzień z butów mnie wyrwała.

Jakieś pomysły ? lekarz coś wspominał o pramolanie ale nie wiem czy on nie bedzie miał za dużo ubocznych ... w końcu to TLPD

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Don Kamillo 19 cze 2015, 14:15
Nie wiem czy tak można, żeby brać, i nie czuć uboków. Niestety coś za coś :) Dla mnie zawsze były lepsze uboki niż jakieś popier.. myśli, czy ciężka deprecha z niemożnością wstania z łóżka, a tak poboli i przestanie :) Na początku leczenia paro też dobrze spałem, ale później wszystko się zmieniło.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez SZAv 19 cze 2015, 14:29
a co sie zmieniło mam sie bać?

przez Don Corleone 19 cze 2015, 16:13
Asie25 masz wiadomosc, juz od kilku dni :D

Pozdrawiam wszystkich i zycze wychilowanego weekendu ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez Kalebx3 19 cze 2015, 16:16
zycze wychilowanego weekendu

-a dziękuję i nawzajem ,,,
najważniejsze jednak,żeby go przeżyc na jaknajmniejszym dupościsku :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Don Kamillo 19 cze 2015, 17:42
Zmieniło się to że senność przeszłas w bezsenność, ale to nic wielkiego jeśli porównać to do stanu z przed zaczęcia leczenia paro, totalne dno - było wtedy. Gdybym wszystkim pier.. to wiem, że paroksetyna by mnie wyciągnęla z tego bagna, ale dopiero po 8 miesiącach leczenia runąłem dotychczasowym życiem, i zacząłem budowe na nowo. Potem przeszedłem na Esci - hipotermia - teraz na Fluoksetyne i myślę, że będzie OK

Reasumując, paro to dobry lek, a uboki trzeba przetrwać. Każdy "ubok" jest lepszy od cierpienia psychicznego, przynajmniej w moim odczuciu.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez SZAv 19 cze 2015, 17:53
Spoko Dzięki za odpowiedz Don Kamillo. Troszkę dziwne, że senność stała się bezsennością.
Ja wcześniej w 2008 roku brałem paroksetynę naprawdę świetny lek dużo mi pomógł brałem go ok 4 lat.
Spałem po nim bardzo dobrze czały czas a teraz w brodę sobie pluję że go odstawiłem.

-- 19 cze 2015, 18:03 --

Mam do was pytanie związane z samopoczuciem czy wy tez rano czujecie lub czuliscie się w waszej chorobie źle , fatalnie jak na kacu po 100 dniowym przepiciu + lęk i niepokój a wieczorkiem jak młody bóg ?
Mam niesamowitą dziurę w pamięci sprzed tych kilku lat jeśli chodzi o moje stany i ich wahania.

-- 19 cze 2015, 18:05 --

AHA jeszcze jedno DON Kamillo jak widzisz działanie paro a fluo u siebie ja brałem po paro fluo roczek bo nie mogłem zejść z paro a na fluo się udało jeśli chodzi o działanie u mnie bez różnicy szczerze powiem może nawet przyjemniejszy troszkę był seronil.

przez feniksx 19 cze 2015, 19:44
A ka dzis wnicy wstałem do córki i potem nie moglem zasnac.... Mialem uczucie duszenia i bólu calej klatki piersiowej ale tylko jak leżące na boku prawym lub lewym.... Na plecach bólu nie bylo...

Caly czas mi się odbija i beka jest to nie do wyrobienia mam wrażenie jakbym polykal powietrze??? Miał ktos taki problem z ciaglym bekaniem???
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Don Kamillo 19 cze 2015, 20:12
SZAv, dokładnie tak się czuję. Rano jest apogeum (może już nie teraz, i nie tak bardzo, ale mimo wszystko) Jeszcze pół roku temu, był dramat rano, a koło 19-20 było trochę lepiej, potem znów się budziłem rano i ta sama bajka. To chyba działanie leków (ich skutki uboczne). Dodam że brałem wtedy paro 40 lub 60mg i do tego tabletki nasenne więc to norma.

Nie jestem w stanie ocenić tego obiektywnie bo to dopiero trzecia tabletka Seronilu, ale gdy brałem paroksetyne byłem pod ciągłym stresem, w toksycznym związku i nie potrafiłem się z tego gówna zerwać, toteż działanie paroksetyny nawet w maksymalnych dawkach niczego nie dawało, brałem to garściami wraz z afobamem i deprexoletem, ale na nic mi to wszystko, przy ostatnich tygodniach na paro trzęsłem się jakbym miał delirkę. Potem rzuciłem w pizdu pewne sprawy (paradoksalnie prochy dały mi siłe żeby z tym w koncu skonczyć), i przerzuciłem się na Escitil, ale gówno mi to dało a 6 miesięcy brałem. teraz mam triccto i seronil, pojutrze wejdę na 20mg, i za około 3 tygodnie dam znać, jaka jest różnica. Na pewno w libido, po paroksetynie byłem wykastrowany totalnie, ( >40mg) myśli natrętne i depresje skasowało troszkę (tak naprawde paro uratowało mi życie) niestety kiedy zerwałem się z tego gównianego życia, to stary nawyk w głowie pozostał, nie pomógł Escitil, mam nadzieje że Seronil da radę. Dziś jestem obojętny, głowe mam wolną od wielu spraw, mam wszystko gdzieś, oprócz spraw najważniejszych (rodzina) i jestem lepszym człowiekiem bo przystosowałem się do życia, i z wrażliwca stałem się zimnym ale nie draniem. Tak po prostu. Nachodzą mnie te drune myśli przez co zmieniliśmy leczenie z psychiatrą w kierunku ich eliminacji.

Zdrowia zycze. ;)

przez SZAv 20 cze 2015, 11:05
Siemka , 16 dzień na połówce i mamy poprawę. Mam na wiele rzeczy wyj****. Umiem się zdystansować , i ocenić fakty z pewnej perspektywy. Jednak doktorek miał racje "niech pan bierze pół ale na noc", strzał w 10 :D i wrócił apetyt i libido wzrosło ehehhe . A to są dobre objawy co do lęku jakaś niepewność pozostała ale da się znieść.

przez deoodeoo 20 cze 2015, 12:02
ee wale 40mg paro 2 mg riso i 2 mg alpragen mozna se piwko walnac? ze 2

przez ICD-10 20 cze 2015, 15:10
Kiedyś brałem paro przez 3 lata i pomagało dosyć na lęki i depresję. Potem lek odstawiłem. Niestety,gdy ponownie wróciłem do paro to pojawiło się otumanienie , zamulenie, które w ogóle nie mijało po kilku miesiącach stosowania? Ktoś ma pomysł dlaczego za drugim razem ten lek wywołał działania niepożądane, których wcześniej nie było./?

Sortuj wg