PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Don Corleone 02 cze 2015, 15:06
Czesc, witam Was serdecznie ;)

Feniksx , tak jak kolezanka pisze, wez najlepiej 10mg, bo mozesz za 2-3 dni odczuc calkowity brak dawki. Tak u mnie to dziala.
Ile razy ja juz spedzilem caly dzien na rozmyslaniu, czy wzialem paro czy nie ;)
Od dluzszego juz czasu zaznaczam sobie w telefonie albo w kalendarzu, jak rozpoczynam nowe opakowanie, albo nowy listek, tak mozesz sie doliczyc ;)

Noway23 , te prady ( Brain zaps ) to jest typowy skutek odstawienniczy paroksetyny, ja mam to za kazdym razem, jak zmniejszam dawke, lub jak kiedys calkowicie odstawilem paro. 6 tygodni to stosunkowo nie dlugo, ale wystarczajaco, zeby symptomy sie pojawily. Mysle , ze po kilku dniach powinno ustapic.

Pozdrawiam
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez feniksx 02 cze 2015, 15:50
3 raz powrót nerwicy....

-- 02 cze 2015, 15:53 --

To juz przyjaciółka do konca zycia co nie?
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez monapayne 02 cze 2015, 17:12
Nerwica i depresja na pewno nie. Za to rodzaj osobowości i rdzeń charakteru - już tak. Ja dostawałam paro na schizotypię. Parogen i klozapol. To mój najlepszy miks! ; )
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniksx 02 cze 2015, 19:28
a ja bym powiedział że Nerwica to nie odlączna już kompanka bo dlaczego jesli zeszłem 2 razy z leków 2 razy wróciła po pół roku?? Dlaczego???

przez monapayne 02 cze 2015, 20:00
Przykro mi, ale na to nie ma odpowiedzi. Tylko Ty sam musiałbyś ją rozwikłać. Leki widać nie rozwiązują problemów.

Edit: rdzeń charakteru rozumiem jako typ nerwowy = melancholi / neurotyk / choleryk itd.

To jest bardzo trudno zmienić. Zazwyczaj jesteśmy na to skazani całe życie.

Osobowość, która powstała na bazie tego rdzenia/charakteru da się zmienić - tj. myślenie. Tak to widzę, nie wie czy dobrze ubieram w słowa to czego się nauczyłam o psychologii w ciągu życia.

I teraz - nerwica to objaw. Albo objaw problemów w osobowości albo już nieźle zaplątany typ charakteru - to z czym jesteśmy od dziecka.

Uważam, że nerwica, nawet ta od dziecka trwająca to coś z czym można żyć, choć jest trudno. Natomiast najgorzej jest żyć z mocno zepsutą osobowością. Wtedy trudno o zmiany. Mogą być zmiany powierzchowne, ale to co w głębi zostaje nierozwikłane. Piszę co widzę w sobie.

Nic nie jest przyjacielem na całe życie. My jesteśmy przyjacielem dla siebie, bo dzięki sobie możemy w ogóle odbierać ten świat...

przez feniksx 02 cze 2015, 20:11
Ciekawe to co mówisz...
No tak leki nie załatwią problemu ale pozwalaja żyć.... bo bez nich.... sami sobie możemy odpowiedzieć co by było dzisiaj....
Jeśli leki nie pomagają to terapia pomoże ?? też mi się nie wydaje... dlatego stwierdziłem, że to coś już jest w nas obudziło się pokazało się na świat i będzie o sobie przypominać...

przez monapayne 02 cze 2015, 20:24
Pewnie będzie. To nie koniec świata.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez feniksx 02 cze 2015, 20:27
walczymy dalej.... policzyłem tabletki wziąłem tak jak kolega radził 10mg paro.... nie doliczyłem isę niestety tabletek.... bo nie zaznaczyłem sobie rozpoczęcia nowego opakowania... ale od następnego tak zrobie...

przez kalikali1 03 cze 2015, 09:46
Czy agonizm rec.serotoninowych 5ht2,5ht3,5ht4 przeklada sie na dzialanie antydepresyjne i przeciwlękowe czy powoduje tylko skutki uboczne paro ???

przez Psychopharm 03 cze 2015, 10:03
Wydaje mi się, że ma częściowy wpływ na działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe (może nie sam agonizm 5-HT2c ale downregulacja tych receptorów). Nie wiadomo czy sam agonizm danego receptora daje taki efekt czy jego downregulacja z czasem.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez feniksx 03 cze 2015, 13:28
Chłopaki i dziewczyny czy wracając 3 raz na parogen i zjedzac 35 tabletek to on może jeszcze nie działać w 100%? Dzis siedząc u fryzjera czułem jak mi się duszno robi.... Za tydzień jadę na wakacje i chciałbym je milo spędzić a z moimi lękami może być ciężko.
Zwiększyć dawkę?

-- 03 cze 2015, 16:49 --

Wróciłem od lekarza rodzinnego ona stwierdziła ze po miesiącu jak parogen nie działa to nie jest dla mnie, jak dostaje atak na nim... To powinienem brać cos innego cos na cli nazwy nie pamiętam ze niby szybciej sie nim nasycę.... Ale boje sie zmiany leku na tydzień przed wakacjami. Czy naprawde 3 raz lek może juz nie pomoc?

przez Siarlek 04 cze 2015, 01:36
U mnie parogen ZACZYNA działać dopiero po miesiącu, tzn. czuje, że biorę jakiś lek. Po 2-3 miesiącach to już jest maszyna naoliwiona i pracuje pełną parą i kolejne 3 miesiące przynoszą dalszą poprawę. W ogóle z tego co czytam to u wielu ludzi to się wolno rozkręca i nie jestem jedyny co musi tak długo czekać. Czy jeden atak lęku po miesiącu to nie za mało żeby zmienić lek? Skoro to kolejne podejście to może warto walnąć sobie większą dawkę ;)
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez feniksx 04 cze 2015, 09:49
Też właśnie bylem w szoku ze ona każe mi go zmienić...
Dodam jeszcze ze z zaleceniami kolegów z forum zrobiłem sobie kontrole wit. B12, norma jest od 197 do 868, mój wynik to 200... Lekarka powiedziała ze wynik ok, mi się wydaje ze jest na granicy mię powinienem zacząć suplementacji??

przez Psychopharm 04 cze 2015, 10:52
feniksx ja też mam B12 około 200, na necie czytałem i niby to norma ale taka dolna i niektórzy zalecają by poziom był wyższy. Nie wykluczają, że na takim poziomie można mieć objawy niedoboru (do których zaliczana jest też depresja), więc moim zdaniem suplementacja nie zaszkodzi - ale szukaj tych wysokich dawek na allegro (po 500 mcg) bo B12 bardzo słabo się wchłania. Po jakimś czasie zrób ponowne badanie na B12 by zobaczyć czy suplementacja coś daje.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Sortuj wg