PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Mili89 14 maja 2015, 23:03
Kot_, w tym badaniu wlasnie wynika, ze nie bylo bezposrednich dowodow na to ze ssri wplywaja na zagrozenia typu obumarcie plodu lub smierc dziecka po urodzeniu - wskaznik byl w obu grupach porownywalny lub o 1% wiekszy- co w badaniach traktuje sie jako nieznaczacy wynik. znaczace sa wskazniki wyzsze o 3% od grup kontrolnych.
bojac sie tez przeczytalam 4 badania nad paro w ciazy u kobiet i w ostatnim najnowszym badaniu u kobiet bioracych paro wskaznik wad serca u dzieci wynosil 1,4% a u kobiet niebioracych 1% ...
nie wiadomo tez jak wplywaja inne czynniki...
zauwazmy, ze jemy hormony i tony antybiotykow w kazdym miesie.... i wszystko w tych czasach niesie zagrozenie...
gdyby zagrozenie wynikajace z badan bylo znaczaco wieksze jak np w przypadku antybiotyku, ktory dentysta mi wlasnie zapisal na zab to napewno bym jej nie brala...btw dentysta upieral sie, ze antybiotyk bezpieczny, a nawet na ulotce ze bezwzglednie zakazany...
teraz uwazam to, za mniejsze zlo bo bylam w takim stanie psychicznym, ze napewno zle by sie to skonczylo w ciazy, ktorej de facto nie planowalam i zabezpieczalam sie...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Psychopharm 15 maja 2015, 08:18
Co do wpływu leków na płód to ostatnio była głośna sprawa, że Pfizer miał dowody na to, że sertralina brana w ciąży powoduje uszkodzenia i deformacje płodów - mimo to, nie ostrzegał, nie podał nawet takiej informacji. Jest sporo procesów wytoczonych firmie przez matki dzieci, ale to sprawa raczej przegrana, bo by wygrać z takim gigantem to trzeba mieć gruby portfel lub szczęście.

http://thesandersfirm.com/dangerous-dru ... t-lawsuit/
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Zbychu 1977 15 maja 2015, 12:08
Biore paro juz 5 tyg i nadal brak jakiejkolwiek poprawy,zero a dawka 60 mg.
Zbychu 1977

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 15 maja 2015, 12:29
Postaraj się pobrać jeszcze te 7 tygodni, jeśli chodzi Ci o działanie na ZOK.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Zbychu 1977 15 maja 2015, 12:48
Tak zrobie
Zbychu 1977

przez dei 15 maja 2015, 15:08
Kochani, miałam odstawiać Xetanor... biore 1 tabletkę dziennie (20mg). Wiedziałam, ze jak 1 dzień nie wezmę to sie nic nie dzieje. Miałam brać przez 2 tygodnie pół tabletki. Wzięłam ostatni raz w we wtorek wieczorem i dopiero dzisiaj. No i... dzisiaj czuję się fatalnie, znowu kręci mi się w głowie lekko, mam mdłości. Myślicie, ze to przez to, ze przestałam tak nagle brać? Czy jak dzisiaj wziełam 1 tabletke to jutro będzie już dobrze? Ktos miał tak, ze zapomniał brać i nagle poczuł się źle? Ile to trwało?
dei

przez Don Corleone 15 maja 2015, 15:23
Czesc Dei ;)
Ja osobiscie odczuwalem kazda zapomniana dawke, ale nigdy nie na drugi dzien, tylko jak piszesz, wlasnie po kilku dniach. Poprawa nastepuje po 2-3 dniach brania normalnej dawki.
Jak dlugo bralas 20 mg ??

Pozdrawiam ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez Kalebx3 15 maja 2015, 15:25
Myślicie, ze to przez to, ze przestałam tak nagle brać?

- jak najbardziej przez to ,że tak nagle odstawiłaś . U wiekszosći ludzi nie da się tak łatwo rozstać z tym lekiem . Schodzić należy bardzo powoli i stopniowo , bo jak nie ,to wtedy masz co akurat masz .
Jutro , w pojutrze powinno znowu b yc dobrze .
Nastepnym razem nie ryzykuj takim szybkim zejściem . Po 2 tygodniowej dawce 10mg zejdż na 2tygodniową serię na 5 mg , a potem nawet na 2tygodnie po 2,5 mg .Tylko nie mówić ,że sie podzielic nie da . Ja 15 mg escitalopramu dzieliłem ( jak trzeba było na 10 części po 1,5 mg ) .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez janek2354 16 maja 2015, 12:08
Parogen mistrz! Biorę od 22 kwietnia i od kilku dni jest cudownie ;) już nawet nie potrzebuję Afobamu ;)

Pozdrawiam wszystkich! i trzymam kciuki za Waszą walkę z tą gównianą chorobą ;)

przez czarnygrubykot 16 maja 2015, 15:58
Kurczę- poczekaj jeszcze- powinno zadziałać 60 to duża dawka
F.60.31
F.41.1
F.40.0

przez Zbychu 1977 16 maja 2015, 16:49
Podbiłem paro do 80 mg ,to bedzie moja dawka docelowa.Biore juz ponad 5 tyg i zero poprawy.Dołozyłem wczoraj do paro 7,5 mg arypiprazolu.
Zbychu 1977

przez JERZY62 16 maja 2015, 16:56
60 mg paro to duża dawka i jak ma zadziałać to zadziała nie potrzeba większej takie jest moje zdanie.
♪♪♪

przez feniksx 16 maja 2015, 17:53
Ja juz zjadłem 19 tabletek paro powiedzcie mi czy on juz działa czy powinna być znaczaca poprawa? Bo srednio ja widzę... Wczesniej mialem,wrażenie ze paro zaskakiwal po tygodniu... A teraz lipa.... Czy mój organizm nogl sie do tej dawki przyzwyczaić i juz tak na nią nie reaguje???? Co robic zwiekszac czy czekać....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Don Corleone 16 maja 2015, 19:18
Witam, koledzy i kolezanki ;)

Odnosze takie wrazenie, ze co niektorzy z Was sa strasznie niecierpliwi ;) Ja wiem sam po sobie, ze czekanie na dzialanie SSRI moze sie dluzyc, ale zanim zwiekszymy dawke, trzeba te 3-5 tygodni odczekac.
Jak juz Jerzy napisal, 60 mg to jest duza dawka, nawet chyba maksymalna terapeutyczna. Ja przy moich 30mg juz jestem uczuciowo znieczulony i tyje jak wieloryb ;) Nie wiem jak bym funkcjonowal przy 80mg. Mysle Zbychu, ze gdyby poczekal jeszcze troche z 60mg, to bys tez uzyskal dobry efekt terapeutyczny. Ale nie jestem lekarzem, wiec kazdy musi wiedziec, co jest dla niego najlepsze.

feniksx , ja wlasnie od kilku dni obserwuje u siebie tzw. efekt Poop Out, w europie sie dlugo o tym nie mowilo, ale w USA, gdzie co drugi bierze SSRI, ten efekt jest juz dluzej znany.
Polega to na uzyskaniu toleracji organizmu na lek. Ja sie tego juz od jakiegos czasu obawialem, a teraz po 12 latach, odczuwam brak leku, mimo stalej dawki 30mg paroksetyny. Czuje sie tak, jak podczas redukcji dawki.
Ale mysle feniksx, ze u ciebie przyjdzie jeszcze czas na pelne dzialanie paro. 19 tabletek to jest 19 dni, wiec bedzie jeszcze dobrze ;)

Pozdrawiam
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

Sortuj wg