PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez Fable 05 kwi 2010, 09:48
Olzapina jest to lek przeciwpsychotyczny oraz zwalcza też lęki. Działa bardzo dobrze, ale po tym leku ma się ogromny apetyt, można jeść i jeść, ciągle3 się czuje głód oraz przez to bardzo szybko wzrasta waga. Szczególnie NIE POLECAM tego leku. :/

Re: Seroxat

przez gregory21 05 kwi 2010, 11:03
3 dzien brania ,,,... pierwsze uczucie strach bo wczoraj bylo srednio wieczorem.. ale wziolem teraz huczy mi w uszach ale to moze byc wszystko:)byle do przodu:)
gregory21

hej hej

przez ania1969 06 kwi 2010, 18:41
seroxat biorę już cztery lata, miałam dosyć częste napady lękowe , w zasadzie mogłabym go już odstawić, ale nie chcę nawrotów depresji. Nadal w moim życiu pojawia się lęk, depresja, smutek ale odczuwam też radośc , chęć do działania. Seroxat mnie nie muli przeżywam emocje te dobre i te złe jak każdy zdrowy człowiek , jednak te złe nie dominują mojego życia. Jedynym działaniem niepożądanym jest to że po takim czasie brania leku zaczęłam tyć, początki brania seroxatu faktycznie były trochę trudne.
Ostatnio edytowano 06 kwi 2010, 18:44 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono w odpowiednie miejsce.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez złość 06 kwi 2010, 22:03
ParoMerck
nie ma reguł oczywiście, ale wiem, ze początki z tym lekiem są trudne i odstawianie bardzo męczące, bardzo...... odstawiać trzeba stopniowo, koniecznie.

wiele osób też zgłasza duży apetyt przy tym leku
<Władza nad samym sobą daje siłę, nie nad innymi!>

Re: Seroxat

przez gregory21 06 kwi 2010, 23:44
moj lek to REXETIN ale to chyba to samo... dzis mnie troche muli .. ale wziolem to dziadostwo na pusty zoladek:(
gregory21

przez aniell 07 kwi 2010, 15:00
ja narazie odstawiam jakies 2 tyg. biore po pol tabletki, a bralam cala i jest spoko. zobaczymy jak bedzie pozniej.
ja na poczatku brania apetetu w ogole nie mialam. tak naprawde to nie bylo opcji zebym cos do ust wlozyla.
a w raz z tym, ze zaczelo mi sie poprawiac - tzn leki, natrectwa zaczely przechodzic, to i powrocil mi apetyt i jadlam tak jak zawsze.
nie powiedzialabym, ze wiecej.... no i waga normalna - taka jak zawsze...

Odstawianie ParoGenu (Paromercku)

przez aniell 08 kwi 2010, 22:19
Witam,
jestem w trakcie odstawiania ParoGenu. Bralam go ponad pol roku po jednej tabletce (20mg). Teraz od jakis 2 tygodni zazywam po pol (10mg).
.... i jest OK. Nie zapeszajac. Psychiatra powiedziala, ze tak przez miesiac, a potem po pol tabletki co 2 dni.
Jestem chora na nerwice lekowa, a moze bylam.... - mam nadzieje! :lol:
Obecnie czuje sie dobrze, czasami mam leki albo bardzo nieszkodliwe. Nic w porownaniu z tym co bylo przed braniem lekow. Chce je odstawic i sprobowac sama... ciesze sie bardzo, ze zaczelam je brac bo mi bardzo pomogly. Fakt, ze pierwsze 3tygodnie brania ParoMercku byly koszmarem fizycznym i psychicznym, ale warto bylo byc cierpliwym i sie przemeczyc.
Odstawial ktos ParoMerck? .... i jak było?
Pozdrawiam! 8)

Re: Odstawianie ParoGenu (Paromercku)

przez Pain 08 kwi 2010, 22:45
Odstawiłam gwałtownie, schodząc z dawki 40 mg do zera w ciągu 6 dni. Kiedy paroksetyna przestała krążyć w moich żyłach, przeżyłam najgorszy tydzień w swoim życiu. Senność, kiedy zasypiałam w trakcie przemieszczania się, potworne bóle głowy i nudności, zwiększone lęki, myśli samobójcze i histeryczny płacz, a do tego potężna derealizacja. Odstawianie paroksetyny to istny koszmar, cieszę się, że mam to za sobą, zwłaszcza że za bardzo mi nie pomogła (tylko na początku).

przez aniell 08 kwi 2010, 23:49
Dlaczego odstawilas gwaltownie? Wiem, ze to jest srogo odradzane przy paroksetynie. Czy mialas jakies powody do gwaltownego odstawiania czy tak po prostu? Jak dlugo bralas lek?
Ja odstawiam stopniowo i mam nadzieje, ze uda mi sie odstawic calkiem bez skutkow ubocznych.
Pozdrawiam!

przez Pain 09 kwi 2010, 09:45
Nie było żadnej możliwości, abym dostała się do mojej lekarki. Leki się skończyły, stąd nagłe odstawienie. Wiedziałam, że paroksetynę odstawia się nawet przez pół roku, dlatego bałam się, że będzie tragicznie. I było... A brałam ją cztery miesiące. Teraz siedzę na wenlafaksynie i jest mi o niebo lepiej niż po paroksetynie. Również pozdrawiam!

przez aniell 09 kwi 2010, 21:11
No roznie to bywa. Wazne, ze teraz jest lepiej.
A ktos moze odstawial stopniowo? I opisze swoje wrazenia? :smile:

przez ko_ko 10 kwi 2010, 23:34
po ponad roku przyjmowania parogenu mam wrażenie, że akurat w moim przypadku nie miał on większego wpływu na moją wagę( co akurat jest dla mnie drugorzędne) za to znacznie poprawił mi komfort życia, umożliwił poznanie przyjaciół, otwarcie się na ludzi
oczywiście leki są tylko półśrodkiem i terapię ( jakkolwiek rozumianą- dla mnie najlepszą jest intensywna praca )
warto zastosować
ostatnio lekarka przepisała mi jako dodatek( w ramach odstawiania leków :mrgreen: ) coś takiego jak symfaxin, żeby mnie trochę uaktywnić, od jutra zaczynam...
jeżeli ktoś przyjmujący tę mieszankę chciałby się podzielić wrażeniami to bardzo proszę o wszelkie opinie

przez Paranoja 10 kwi 2010, 23:44
ko_ko, witaj na forum :great:

ja po parogenie chudłam, no chyba, że to po cloranxenie?
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez ko_ko 10 kwi 2010, 23:58
witam witam :papa:
w końcu po roku łykania tego świństwa (czytaj cudownego leku) może na coś przyda się moje doświadczenie
chociaż i tak każdy organizm reaguje troszeczkę inaczej ...
też biorę 40 mg paro i zastanawiam się jak na mnie wpłynie ten symfaxin

podzielę się wrażeniami po pierwszym tygodniu

Sortuj wg