PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Psychopharm 03 maja 2015, 14:07
Czasami zdarza się coś pokroju akatyzji na SSRI, ale to zazwyczaj przechodzi z czasem i nie sądzę byś miał akurat to.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez feniksx 03 maja 2015, 14:15
A to cos niebezpiecznego może zgłosić to lekarzowi??? Juz mnie giry od leżenia bola i ciekawe jak ja w pracy usiedzę...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Psychopharm 03 maja 2015, 14:24
Nie jest to groźne, powinno przejść z czasem, ew. jeśli bardzo dokucza to można zmniejszyć dawkę.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniksx 03 maja 2015, 14:41
Dawkę mam 20mg, zaczelo sie juz przy 10mg. Zastanawia mnie jedno jest wiele leków na różne schorzenia i też piszą o skutkach ubocznych ale prawie nie występują a w tych lekach większość jest na dzień dobry dlaczego?

Czy mogę wziąć nifuroksazyd ???

przez Nim2 03 maja 2015, 14:57
noway23 napisał(a):witam,biore paroksetyne od dokładnie 2tygodni, na początku leciałem 4dni na dawce 10mg poźniej miałem brać 20mg w związku z tym mam pytania do was:
1.po ilu dniach zauważyliście efekty brania leku ?
2.jakie mieliscie skutki uboczne i jeśli byly to po jakim okresie zaczeły przechodzić ??
3.czy paroksetyna może pogłębiać skutki z którymi walczymi ?

Mam duszności które męczą mnie od 2lat dokładnie dzisiaj mijają 2lata ! miałem robione podstawowe badania typu ekg,echo serca,badania krwi,spirometria
prześwietlenie klatki i nic nie wykazało a duszności cały czas mnie męczą... brałem kiedyś cital ale nie pomógł wcześniej brałem bodajże tranxene przez
kilka tyg i miałem spokoj na ponad pól roku pozniej znowu te dusznosci wróciły.Brałem leki na astme i refluks ale też nie pomogło. Zastanawiam sie
czy zrobić gastroskopie i rezonans albo tomografie od klatki w góre czy jest sens ? co myślicie??

Poza dusznościami mam jeszcze objawy takich zawrotów w głowie, tzn np wychodząc z domu i idąc gdziekolwiek czuje sie jakbym był po kilku kieliszkach
do tego dochodzą coraz wieksze duszności.Jestem w sklepie czuje że zemdleje,jestem na dworzu czuje sie jak pijany.Jestem w domu wszystko jest ok
tylko te dusznosci,ucisk i ból po stronie serca 24h dosłownie 24h.

Witaj na forum :) Jak na moje oko to masz typowe objawy nerwicy, chociaz dla pewnosci mozesz zrobic sobie te dodatkowe badania, bedziesz spokojniejszy i wtedy na 100% bedziesz pewny ze to nerwica. Wiem sama po sobie, cale dwa lata sie diagnozowalam i przebadalam sie na wszystkie mozliwe strony. U mnie tez sie zaczęło od zawrotow glowy, dusznosci, problemow wzrokowych, pozniej juz bylo coraz gorzej:P Nerwica ma wiele twarzy . Biore Paroksetyna od 11 dni dopiero ale sprobuje odpowiedziec Ci na Twoje pytania mimo krotkiego doswiadczenia:

1. Tutaj pelne efekty jeszcze sie nie objawily ale ja zaczelam czuc pozytywne dzialanie leku od 8 dnia wraz z ustapieniem objawow ubocznych teraz z dnia na dzien jest coraz lepiej, z tego co czytalam pelne dzialanie odczuwa sie tak 2/3 tydzien chociaz czasami pozniej , mimo wszystko warto czekac do 2 miesiecy

2.Ja zaczelam od dawki 20 mg a powinno sie zaczac od mniejszej i stopniowo wchodzic na dawke docelowa i nie mialam zadnych wspomagaczy wiec mialam bardzo duze efekty uboczne lezalam w lozu wylam, odczuwalam cholerny bol depresyjny, bylam pobudzona wewnetrznie, nasilily sie wszystkie objawy nerwicy i depresji mialam suchosc w ustach, brak apetytu, pocenie sie, drzenie rak. Trwalo to 5 dni od 6 dnia zaczely stopniowo odchodzic teraz po 11 dniach mam tylko dziwne poranki :P

3. Tak paroksetyna moze poglebic skutki w pierwszych dniach stosowania ,ale nie musi. Tak samo z efektami ubocznymi moga wystapic na poczatku ,ale nie musza. Mimo wszystko warto przeczekac ten pierwszy okres. Najlepiej zaczac od malej dawki i po tyg zwiekszyc plus miec cos doraznego pod reka .

Zdrowka :]

przez cheiloskopia 03 maja 2015, 15:47
"Przetestowałam" wiele leków o różnych substancjach czynnych i dopiero paroksetyna ustabilizowała mój stan (przeszłam epizod silnej depresji, ponadto zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową i anoreksję, mam za sobą również próby samobójcze). Biorę od kilku miesięcy i nie powiem, że dzięki temu jestem super zadowoloną z życia optymistką, ale jakoś sobie zaczęłam radzić, choć początki nie były łatwe (jak w przypadku wielu leków). Generalnie na dzień dzisiejszy czuję się dobrze, mimo powracających co jakiś czas objawów w/w chorób; nie denerwuję się tak szybko jak kiedyś, myśli samobójcze już mi tak nie dokuczają, dużo rzadziej płaczę. Rok temu o tej porze byłam emocjonalnym wrakiem, nie radziłam sobie z samą sobą; teraz funkcjonuję całkiem nie najgorzej :)

przez Kalebx3 03 maja 2015, 19:13
Rok temu o tej porze byłam emocjonalnym wrakiem, nie radziłam sobie z samą sobą; teraz funkcjonuję całkiem nie najgorzej :)

Takie Posty jak Twoje niosą wiele Nadzieji .
Brawo !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez EvilDead 03 maja 2015, 19:41
Biorę już 28 dzień Seroxat (20mg około 9 rano) Czy to normalne że gdzieś koło godziny 17 czuję się taki "roztopiony" (takie dziwne uczucie w głowie) i zaczynam jakby mętnie widzieć , nie mogę dłużej skupić wzroku na monitorze lub telewizorze .
Czy seroxat-paroksetyna może negatywnie wpływać na wzrok ?

przez hashim 03 maja 2015, 21:19
Kaleb
odpisz

przez Nim2 03 maja 2015, 21:33
A ja mam takie pytanie dziwne ktore mnie jako nerwicowca dreczy. Mam stwierdzona nerwice lekowa, czy biorac paroksetyne moge wywolac u siebie manie a w konsekwencji popasc w CHAD? Bardzo sie tego boje. Jak myslicie?

przez Patryk29 03 maja 2015, 21:46
Nim2, Nie masz sie czego bac nie wywolasz tym hipomanii jeszcza dawka podstawowa? spokojnie mozesz brac tak jak lekarz zalecil.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Nim2 03 maja 2015, 23:23
Tak minimalna terapeutyczna 20. Dzieki za odpowiedz troche sie uspokoilam :)
Jezu Ufam Tobie

przez Stifler19 04 maja 2015, 02:08
mi lekarz zalecił zmniejszenie paroksetyny do 20 mg na wieczór, a na rano wenlafaksyna albo sertralina, wybralem sertraline, ciekawe jak zadziala, przez ten okres klanazepam(zmniejszania i dodawanie sertraliny), biorąc klonazepam nie czuje odstawiania paroksetyny a w 3 dni zmniejszylem z 60 do 40, za 3 dni bedzie juz tylko paroksetyna na noc 20 mg i start z sertraliną rano
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez feniksx 04 maja 2015, 06:42
Jest poranek a ja boje się wyjść do roboty, mam straszny lek ze cos mi się stanie po drodze albo w samej pracy... Dzis 7 dzień parogenu, a ja czuje większy stres niż jak go nie było. I sie boje ze większy stres czy tam napięcie to atak przyjdzie szybciej.Od 6 rano ciągle wymiotuje... Co zrobić??

Sortuj wg