PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Psychopharm 03 maja 2015, 10:59
lunatic myślę, że to efekt zalewu serotoniną lub działania antycholinergicznego (które może powodować osłabienie). Serotonina może tłumić dopaminę i noradrenalinę - to osłabia plus powoduje brak motywacji. Dodatkowo serotonina zmniejsza wydolność oddychania komórkowego, a to może powodować słabość mięśni i mniejszą wydolność.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez feniksx 03 maja 2015, 11:29
Psychopharm a to minie?
Zona moja ma dość juz mojego siedzenia w domu... A mnie zwykły spacer meczy...

-- 03 maja 2015, 11:32 --

I jeszcze jedno...czuje głód w brzuchu a apetytu brak nie mogę nic przełknąć co zrobić? Czy mogę wziąść jakiś kompleks witamin i minerałów?
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Psychopharm 03 maja 2015, 11:37
Nie wiem czy minie, ja brałem długo paroksetynę (7 miesięcy) i nie przeszło. To był jeden z powodów dla których zrezygnowałem całkowicie z leków z grupy SSRI - brak chęci do ruchu, ciągłe siedzenie w domu, brak motywacji.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 03 maja 2015, 11:42
Psychopharm,
miałeś to samo np na sertralinie? bo ja nie, nawet przeciwnie, mialem większą motywacje robić cokolwiek niż wcześniej

przez Psychopharm 03 maja 2015, 11:44
Tak, miałem to samo, chociaż zmęczenie było mniejsze niż na paroksetynie. Na każdym z SSRI miałem podobnie ale paroksetyna była w tym najmocniejsza.

przez lunatic 03 maja 2015, 11:46
bez leków masz więcej siły i ochoty na cokolwiek?

przez feniksx 03 maja 2015, 11:49
A czy może być tak ze przy 3 powrocie do leku może zupełnie inaczej zadziałać??? Lub miec inne skutki uboczne?

-- 03 maja 2015, 11:51 --

Dodatkowe pytanie bo czuje sie slaby ale tez wiadomo przyczyna jest ze malo jem czy mogę wziasc jakiś kompleks witamin i minerałów???
Oraz czy można pic herbatę zielona i sok z grejfruta??

przez Psychopharm 03 maja 2015, 12:17
lunatic tak, na pewno bardziej mnie ciągnie na zewnątrz niż na lekach. Chociaż nie każdy lek działał na mnie tak jak SSRI - na bupropionie czy mirtazapinie chciało mi się wychodzić i działać.

feniksx witaminy i minerały zawsze są korzystne - polecam witaminę D, magnez, kompleks witamin z grupy B. Dobrze by było jeśli masz trochę grosza zbadać poziom witaminy D, kwasu foliowego, witaminy B12 i żelaza.

przez noway23 03 maja 2015, 12:26
witam,biore paroksetyne od dokładnie 2tygodni, na początku leciałem 4dni na dawce 10mg poźniej miałem brać 20mg w związku z tym mam pytania do was:
1.po ilu dniach zauważyliście efekty brania leku ?
2.jakie mieliscie skutki uboczne i jeśli byly to po jakim okresie zaczeły przechodzić ??
3.czy paroksetyna może pogłębiać skutki z którymi walczymi ?

Mam duszności które męczą mnie od 2lat dokładnie dzisiaj mijają 2lata ! miałem robione podstawowe badania typu ekg,echo serca,badania krwi,spirometria
prześwietlenie klatki i nic nie wykazało a duszności cały czas mnie męczą... brałem kiedyś cital ale nie pomógł wcześniej brałem bodajże tranxene przez
kilka tyg i miałem spokoj na ponad pól roku pozniej znowu te dusznosci wróciły.Brałem leki na astme i refluks ale też nie pomogło. Zastanawiam sie
czy zrobić gastroskopie i rezonans albo tomografie od klatki w góre czy jest sens ? co myślicie??

Poza dusznościami mam jeszcze objawy takich zawrotów w głowie, tzn np wychodząc z domu i idąc gdziekolwiek czuje sie jakbym był po kilku kieliszkach
do tego dochodzą coraz wieksze duszności.Jestem w sklepie czuje że zemdleje,jestem na dworzu czuje sie jak pijany.Jestem w domu wszystko jest ok
tylko te dusznosci,ucisk i ból po stronie serca 24h dosłownie 24h.

przez Ricah 03 maja 2015, 12:32
feniksx, pamietaj tylko, ze witaminy i mineraly nie zastapia Ci prawdziwej diety i zywnosci. W takich postaciach maja przewaznie slaba przyswajalnosc, zatem mozesz tez duzo nie wskorac. Zielona herbata jest moczopedna(przynajmniej dla mnie) zatem bym uwazal na Twoim miejscu, bo i tak narzekasz na suchosc. Sok z grejpfruta tez si, bo na inne enzymy dzialaja.

Psychopharm, nie prosciej, taniej i szybciej jest wykonac prosty test z wieksza dawka danego pierwiastka? Wiadomo, ze nie bedzie to 100% dokladne(tak jak i badanie nie jest). Wszedlem na pierwszy lepszy link i badanie przykladowo D3 jak proponujesz to koszt 60zl[!], nie mowiac o 4 badaniach, gdzie taka witamina kosztuje ze 2-3 dychy max, a bardzo czesto mozna spotkac kompleks witamin.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Zbychu 1977 03 maja 2015, 12:34
Jak sądzicie paro będzie w synergii z bupropionem?
Zbychu 1977

przez bonsai 03 maja 2015, 12:39
Ricah, witamina D to nie cukierki, to praktycznie hormon, poza tym rozpuszcza się w tłuszczach, nie w wodzie. Nie powinno się jej brać, szczególnie w dużych dawkach, bez sprawdzenia poziomu w organizmie. Co prawda większość ludzi ma jej niedobory, ale w trakcie suplementacji warto się badać (witamina D + wapń całkowity).
bonsai

przez Psychopharm 03 maja 2015, 12:40
Ricah ja osobiście chciałbym wiedzieć jaki mam poziom witaminy D i czy suplementacja przynosi efekty. Zalecany przez "vitamin d council" poziom witaminy D to między 50 a 80 ng/ml.

przez feniksx 03 maja 2015, 13:45
Powiedzcie mi jedno czy nadmierne chodzenie to tez skutek uboczny?
Bo niby dzis jestem spokojny ale jak mam do wyboru siedzieć czy chodzić to wybieram chodzenie... I tv oglądam na stojąco...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Sortuj wg