PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 01 maja 2015, 15:38
Czy mogę to interpretować tak ze paro ma na mnie lepsze działanie a mój puls był wynikiem nerwicy ?

hej ,
na mój chłopski rozum , podejrzewam ,że Twój cholernie wysoki puls był wynikiem nerwicy , a bardziej jej kluczowego elementu -nadwrażliwości układu wspólczulnego . To bardzo złożone mechanizmy , których za bardzo nie rozumiem ,,,ważne ,że Paro zadziałało .
Trzymamy kciuki ! ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Mili89 01 maja 2015, 17:27
zaraz mam wychodzic do tego weterynarza a tu puls 92-95 ...aaa tak sie stresuje wlasnie przed wyjsciem :(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez padaka 01 maja 2015, 18:30
Czy paroksetynę 20mg można brać latami? Dlaczego chcę ją tak długo brać? Po prostu doskonale znosi wszelkie obsesyjne myśli, dodaje pewności siebie i usuwa objawy somatyczne nerwicy.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 01 maja 2015, 18:34
nie lubię siebie na tym leku, choć może nie lubiłbym jeszcze bardziej bez niego.
podejme jednak ryzyko i przestawie się na wenle
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez feniksx 01 maja 2015, 18:55
Cześć Wszystkim,
Jestem tu nowy i mianowicie mam problem.
Lecze tą moją cholerną nerwice już 3 lata... i nic... u mnie występuje strach przed śmiercią, że serducho źle działa, ponadto mam ataki Paniki i wtedy mam wrażenie że mam zawał lub się dusze....
Przygoda zaczęła się od Xanax SR 0,5
potem wizyta u psychiaty diagnoza nerwica lekowa i dołożyła mi parogen.... brałem go ponad rok było świetnie... miałem wrażenie że już 3 tabletka zadziałała a brałem wtedy 20mg. Odstawiłem stopniowo niestety wszystko wróciło po 4 miesiącach. i znowu rok kolejnej walki xanax i parogen.... odstawiłem w styczniu tego roku.... i tydzień temu miałem taki atak, że myślałem, ze umieram i mam zawał, oczywiście EKG nic nie wykazało...
Kazano mi znowu po raz 3 powrócić do xanaxu i parogenu.

I teraz moje pytanie czy mogę 3 raz wrócić do tego samego leku ???
Lekarka kazała mi wziąśc 10mg przez 3 dni, a dziś 4 dnia juz całą tabletke 20mg.
Biore je rano, dziś się wystraszyłem i chciałem podpytać was doświadczonych.
W nocy obudziłem się zlany potem pościel mokra, dreszcze i uczucie gorąca czy tzw wybuchów w klatce piersiowej no i standardowo suchośc w ustach.
Czy to normalne ?? Wysraszyłem się czy to nie jest czasami ZS,
Rano zgodnie z zaleceniem wziąłem 20mg, ale boje sie tej nocy i tego co się naczytałem o tym ZS, że to śmiertelne itp.
choć po łyknieciu Xanaxu się uspokajam i zostaje mi potliwośc suchość w ustach i brak apetytu.

Czy może sobie wkreciłem i są to zwykłe skutki uboczne ??
Bo już nie pamietam jak to było 2 lata temu zaczynać....

przez Ricah 01 maja 2015, 18:59
Mozna 3 raz wrocic do tego samego leku, nie ma raczej przeciwskazan pod tym wzgledem.

A o zespol serotoninowy sie nie boj, jezeli nie bierzesz do tego czegos dodatkowego, co dziala pro serotoninowo. A i wtedy nie byloby latwo o niego.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez feniksx 01 maja 2015, 19:08
Biore tylko Xanax... ponieważ jak wziełem pierwszą tabletke parogenu myslałem, że nie wytrzymam, leki wróciły, przyśpieszony oddech, nudności, biegunka... myślałem, że mnie wykreci od razu.... nadpobudliwy też byłem...
po xanaxie wszystko sie uspokaja... Czyli przy dawce 20mg nie mam co sie obiawiac o ZS ??? a te uczucie wybuchów goraca z serca ?? dreszcze i poty ?? temp ciała mam 37,0.... pasuja do ZS idealnie....
po jakim czasie mozna sie spodziewac ze to przejdzie ??
i macie metody na suchośc w ustach bo przez to nic nie moge przełknąć jem jeden lub max 2 posilki dziennie...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Zbychu 1977 01 maja 2015, 19:29
Kolejny dzień na dawce 60mg,problemy ze snem,lekkie poddenerwowanie.
Zbychu 1977

przez feniksx 01 maja 2015, 20:00
a i jak kolega zaznaczył bezsenność.... to co mam sie czym martwic i dzwonic do lekarza czy brac i traktowac to jako skutki uboczne ktore miną ???
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Ricah 01 maja 2015, 20:33
To co opisujesz, to skutki uboczne, nie boj sie.

Sprobuj wejsc wolniej w ten lek, ot co. Sprobuj 10mg, lub nawet 5 i pobadz kilka dni na takiej dawce. Jak bedzie bez ubokow/sie unormuje, to sprobuj zwiekszyc dawke. Jezeli nawet na takich dawkach wciaz uboki beda nie do wytrzymania, to zrezygnuj z tego leku, umow sie do lekarza i porozmawiaj z nim o tym. Popros o cos slabszego, escitalopram dla przykladu. Paroksetyna jest mocna serotoninowo, stad i uboki moga byc silne. Uboki mijaja przewaznie w ciagu 1-2tygodni, chociaz tez nie zawsze.
I nie zapominaj, ze bardzo duzo z tych rzeczy, sam sobie wkrecasz. Wkrecasz sobie zespol serotoninowy i pewnie wiele innych tych objawow. Naczystales sie o z.s. i/lub ulotke od leku i wiesz jakie moga byc skutki uboczne. Ciagle myslisz o nich, a co Twoj mozg robi? Robi dokladnie to, o co go prosisz. Przestan o tym myslec, zajmij sie swoimi sprawami, a bedzie lepiej.

I z xanaxem bym uwazal. To silny benzo, zatem mozesz sie dosc latwo uzaleznic.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez feniksx 01 maja 2015, 21:22
Xanax odstawiałem za każdym razem i się udawało bez problemów ale to w głównej,mierze dzieki parogenowi który juz dzialal.
Po prostu sie wystraszyłem bo nie pamięta zeby parogen poprzednimi razami tak mnie kopal... I fakt od razu chwycilem ulotkę i niestety czesc objawów ZS sie zgadzala wiec zwatpilem i lek urosl...

Macie jakaa metodę na zwiększenie apetytu lub pozbycie się tej suchości w ustach... Bo czasami czuje glod ale przez gardło nic nie chce przejść....

A jem 1 posiłek dziennie o tez nie chciałbym sobie w ten sposób zaszkodzić. Myślałem żeby może jakiś kompleks witamin i minerałów wrzucić tylko czy to dobre w tym momencie?

-- 02 maja 2015, 08:44 --

Koledzy i koleżanki pomóżcie... Kolejna noc nie przespana tym razem lekkie bole głowy jakby poduszka mnie uwierała.

Ale co najgorsze budzę sie zlany potem i zestresowany.
Cos mnie pokusiło zmierzyć puls i wynosił 109.

Co robic???

przez Nim2 02 maja 2015, 10:14
Trzeba przeczekac ten stan... Badz twardy przejdzie i wszystko sie ustabilizuje. Gdyby tak latwo bylo uzyskac ZS, lek nie bylby dostepny do leczenia ambulatoryjnego, tylko pod scisla kontrola w szpitalu ;) Ja jestem 10 dzień na paro widze lekka poprawe, z tym ze wlasnie tez poranki sa straszne, budze sie poddenerwowana, niespokojna jakbym byla po jakiejs ostrej libacji :O
Jezu Ufam Tobie

przez janek2354 02 maja 2015, 10:34
Siema! Jestem tu nowy :)

Brałem wenle 75mg przez 6 lat z przerwami. Niestety 2 miesiące temu przestała działać... Psychiatra odstawiła mi velafax i od 2 tyg biorę Parogen 20 rano i 10 w południe. Czytałem sobie wcześniejsze posty i jestem ciekaw co powiecie ;)

Paro bedzie lepsze od wenli?

Na wenli było cudownie. Teraz co do Parogenu mam trudne jeszcze poranki. Aaa! dodam że na noc dostałem jeszcze Lerivon który pięknie... rozwala do snu ;)

przez Ricah 02 maja 2015, 10:35
Lepsze na co?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Sortuj wg