PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez wisnia80 24 kwi 2015, 20:31
kotlet123 napisał(a):Witajcie, proszę o pomoc i wszelkie odpowiedzi... Jestem studentem i chłopakiem.
Zażywam 10 mg paroksetyny juz ponad 2 lata, zakochalem sie w dziewczynie jakis miesiąc temu... bylem dla niej w stanie zrobic wszystko, ona tez dla mnie, zakochalismy sie w sobie... przeszlo mi to uczucie po niespełna 3 tygodniach... co za przeklęty lek!? Dlaczego to przeszlo... Chodzi o dopaminę. Jak można to odblokowac i jakie macie sposoby na zwiększenie libido? Proszę o odpowiedz pozdrawiam

A ładna chociaż? :D

przez bonsai 24 kwi 2015, 20:32
kotlet123, nie przesadzajmy, nie można zwalać wszystkiego na paroksetynę, w dodatku branej w tak małej dawce. Młody jesteś, zakochałeś się mocno, odkochałeś szybko. Bo to jedna taka historia? Branie dodatkowych leków, żeby się znów zakochać jest załamujące. Ten świat naprawdę już zwariował. :bezradny: Na libido możesz sobie dodać Wellbutrin, Trittico, ale co to ma do zakochania, to nie wiem.
bonsai

przez kotlet123 24 kwi 2015, 20:35
Kalebx3 dzieki, bede czekał pozdrawiam dobrego wieczoru :)

Nie zwalam na paroksetynę, kiedys tak nie miałem>
moja waga to niecałe 57 kg, mam 23 lata - więc ten lek działa na mnie nawet w takiej dawce mocno, więc i skutki uboczne takowe są.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 24 kwi 2015, 21:22
Paroksetyna nawet w dawce 10 mg potrafi mocno stlumic emocje,szczegolnie przy tak dlugim czasie brania,a zostalo zbadane ze w procesie zakochania serotonina odgrywa pewna role

przez Tańczący z lękami 24 kwi 2015, 23:57
witam, będę chyba przeprowadzał się z sertraliny na paro. Mam w sobie sporo wewnętrznego napięcia i agresora. Nie liczę na cud, kiedyś jadłem ten lek przez 7 lat i z tego co pamiętam wtedy też miałem sporo napięcia mimo brania tego leku. Ale nie było tak źle jak jest obecnie więc liczę choćby na poprawę

-- 24 kwi 2015, 22:59 --

lunatic, a ile tego paro wcinasz?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez lunatic 25 kwi 2015, 11:21
Tańczący z lękami,
w tej chwili 15 mg

przez Kalebx3 25 kwi 2015, 13:14
a ktoro benzo polecasz doraznie (raz-dwa w miesiacu) na stresujace sytuacje ?
ja mam cloranxen 5 mg ale troche dlugo u mnie trwa zanim czuje jego dzialanie...

a ile czasu moze trwac takie nasilenie lekow ? przepraszam, ze pisze bez polskich znakow, ale mam angielska klawiature...
kurcze, to ja jestem tez psychiczna ... dobrze, ze dziecko juz urodzilam

Mili89, z czystym sumieniem poleciłbym Ci z benzo Signopam ( Tomazepam ) , bezpieczne , szybkodziałające , lekko półśrednie benzo z szybkim zapłonem i udowodnioną naukowo skutecznością ;)
Nasilenie leków może trwać góra do 3 miesięcy z tendencją spadkową .
Powodzenia . ;)

-

-- 25 kwi 2015, 13:19 --

Kalebx3 dzieki, bede czekał pozdrawiam dobrego wieczoru :)

Nie zwalam na paroksetynę, kiedys tak nie miałem>
moja waga to niecałe 57 kg, mam 23 lata - więc ten lek działa na mnie nawet w takiej dawce mocno, więc i skutki uboczne takowe są.

-Dzięki .
Kotlet , wierzę Ci . Paro po 2 latach wciągania nawet w dawce 10 mg to potężny kastrator - likwidator libido .Poza tym w Twoim wieku to powinien stać Bolec na okrągło przy najmniejszej podniecie ;) .
Na PW więcej Ci napiszę .
Nara .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 25 kwi 2015, 13:35
kotlet123 napisał(a):Witajcie, proszę o pomoc i wszelkie odpowiedzi... Jestem studentem i chłopakiem.
Zażywam 10 mg paroksetyny juz ponad 2 lata, zakochalem sie w dziewczynie jakis miesiąc temu... bylem dla niej w stanie zrobic wszystko, ona tez dla mnie, zakochalismy sie w sobie... przeszlo mi to uczucie po niespełna 3 tygodniach... co za przeklęty lek!? Dlaczego to przeszlo... Chodzi o dopaminę. Jak można to odblokowac i jakie macie sposoby na zwiększenie libido? Proszę o odpowiedz pozdrawiam

Co ty wymysliles, sadzisz ze przez prochy sie odkochalas, no co ty!
po prostu minelo zauroczenie, podkreslam zauroczenie, nie zakochanie to co innego, zauroczenie trwa krótko, stan zakochania trwa ze 2 lata, u wiekszych szciesciarzy troche dluzej, ale zgadzam sie ze paro to kastrator libida chyba najwiekszy.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 25 kwi 2015, 16:05
Patryk,
ów student i chłopak Kotlet123 ma- wydaje mi sie -głębszy problem niż samo uczucie braku zakochania . Wspomina coś potem o niskim ( wnioskuję ) libido . Tak więc może jest jeszcze cos czego nie wymienił , a co dawało w Jego Związku wieksze parcie i ciśnienie . Teraz jaj nie rozrywa i jest problem,,, ;)

przez Mili89 25 kwi 2015, 16:09
Kalebx3, dziekuje - sprobuje :)
a w Twojej ocenie Cloranxen dawka 5 mg moze byc nieskuteczna ? bo czasem mimo wziecia tabletki i tak mam atak ...
i jeszcze jedno pytanie- czy moge z paro brac antybiotyk Metronidazol ? dentysta mi zapisal na zeba madrosci, ale wtedy bralam jeszcze Sertraline i nie wiem czy moge go zaczac brac ?
przepraszam, ze tak duzo pytan- dopiero sie oswajam z tym wszystkim;)
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Kalebx3 25 kwi 2015, 16:14
a w Twojej ocenie Cloranxen dawka 5 mg moze byc nieskuteczna ?

Cloranxen to bardzo słabe , wręcz "dziecinne" benzo , poza tym Twoja dawka nie oszałamia .
Swego czasu brałem Cloranxen , ale oceniam je na minus w zwalczaniu lęków . I jęsli nie daje sobie rady z Twoimi lekami powinnas je jak najszybciej odstawić i wziążć coś "porządniejszego ".
Jeśli nie jestes uczulona na sam metronizadol możesz śmiało go brac do paro .
przepraszam, ze tak duzo pytan- dopiero sie oswajam z tym wszystkim;)

- jakie tam dużo .
Nie wiesz , pytasz .
Wiesz -odpowiadzasz
uczysz się ,,, ;)

przez Mili89 25 kwi 2015, 16:24
Kalebx3, metronidazol bralam juz pare razy i bylo ok... uczulenie mam straszne tylko na penicyline i jej pochodne... wiec powinno byc ok ;)
zastanawialam sie, bo wiem, ze nie moglam z Sertralina brac antybiotyku na zatoki ...

No to z tym Cloranxenem mnie pocieszyles, bo myslalam, ze skoro lykam benzo (oczywiscie biore je max 2 razy w miesiacu przy jakims wyjsciu) to atak nie powinien miec miejsca a zdarzyl mi sie 2 razy mimo wziecia tabletki... wogole zauwazylam ,ze Cloranxen u mnie zaczyna dzialac po ponad godzinie od podania, a wiekszosc osob pisze, ze dziala odrazu... :roll:
sprobuje poprosic lekarza o ten lek, o ktorym piszesz... bo czasem poprostu lepiej miec swiadomosc, ze mozna sie czyms podratowac...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Kalebx3 25 kwi 2015, 16:27
bo czasem poprostu lepiej miec swiadomosc, ze mozna sie czyms podratowac...

powiem Ci nawet więcej , już sama ta świadomość działa poniekąd praaaaaawie jak benzo.

przez Psychopharm 25 kwi 2015, 18:12
Jeśli kogoś ciekawi wątek - SSRI a miłość to polecam poczytać artykuły dr. Helen Fisher.

Ps. Mija 9 tydzień bez leków - żyję, mam się dobrze, ruszałem się i wychodziłem na zewnątrz w ostatnich 2 tygodniach więcej niż w ciągu ostatnich paru lat na lekach :shock: Śpię dobrze, wraca momentami moje dawne poczucie humoru, czytam, oglądam. Depresja nadal obecna ale przynajmniej się ruszam, wychodzę na zewnątrz, spotykam z ludźmi - na lekach ni chu. Będę się modlić do Boga by nigdy nie wrócił mi tak zły stan bym musiał wrócić do leków z grupy SSRI - zrobię wszystko by radzić sobie bez nich, lub zastosuję leki z innych grup.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Sortuj wg