PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez czarnygrubykot 21 kwi 2015, 08:29
Mili89, na początku.. nie mogłam po niej wytrzymać, miałam mega jazdy, schizy wręcz, kołatanie serca, mdłości... straszne..
F.60.31
F.41.1
F.40.0

przez Kalebx3 21 kwi 2015, 08:34
teraz czekam i modle sie by paro zaskoczylo

- zaskoczy .
Dla mnie Serta to najgorszy syf jaki istnieje . Miałem po tym same uboki i przede wszystkim ataki paniki .
Paro zadziałało z dnia na dzień bardzo pozytywnie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez magnolia84 21 kwi 2015, 11:15
ja dziś pierwszy dzień na 40 mg
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 21 kwi 2015, 11:59
40 mg to gruba pajda .
Jednak jak trzeba to trzeba .
Ja juz chyba 3 czy 4 dzien na 5mg i trudno określic różnice 5mg do dawek wyższych .

przez shadow_no 21 kwi 2015, 12:22
Cześć Wam,
już kilka lat nie pisałem w tym temacie bo udawało się ogarniać rzeczywistość 'na czysto', ale nastał moment w którym znowu muszę się wspomóc czymś chemicznym. Podobnie jak ostatnio (czyli jeśli dobrze pamiętam w 2010) zaczynam brać Rexetin.
Zaczynałem 6 dni temu od 10mg, dzisiaj wszedłem na 20mg. Wczoraj rano miałem kosmos przez 15-20 minut. Taki atak jakiego dawno nie było. Ale przeczekałem, pojechałem na zakupy żeby zająć myśli i się uspokoiło. Swoją drogą niezły paradoks. Dawniej ataki były najczęściej właśnie gdzieś na zewnątrz np. właśnie na zakupach. Po to brałem paroksetyne, żeby móc wyjść. Teraz znowu ataki zdarzają się wszędzie, ale wychodzenie gdzieś zazwyczaj wpływa na mnie korzystnie. Liczę, że przez miesiąc lek zadziała jak trzeba, bo czeka mnie sporo wyjazdów pod koniec maja.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez magnolia84 21 kwi 2015, 12:34
shadow_no, powodzenia
magnolia84

przez JERZY62 21 kwi 2015, 12:37
Kalebx3 napisał(a): Ja juz chyba 3 czy 4 dzien na 5mg i trudno określic różnice 5mg do dawek wyższych .

Jak Ci idzie odstawianie, nie jest tak tragicznie jak przedtem co miałeś lęk po odjęciu części dawki?
♪♪♪

przez czarnygrubykot 21 kwi 2015, 13:12
shadow_no napisał(a):Cześć Wam,
już kilka lat nie pisałem w tym temacie bo udawało się ogarniać rzeczywistość 'na czysto', ale nastał moment w którym znowu muszę się wspomóc czymś chemicznym. Podobnie jak ostatnio (czyli jeśli dobrze pamiętam w 2010) zaczynam brać Rexetin.
Zaczynałem 6 dni temu od 10mg, dzisiaj wszedłem na 20mg. Wczoraj rano miałem kosmos przez 15-20 minut. Taki atak jakiego dawno nie było. Ale przeczekałem, pojechałem na zakupy żeby zająć myśli i się uspokoiło. Swoją drogą niezły paradoks. Dawniej ataki były najczęściej właśnie gdzieś na zewnątrz np. właśnie na zakupach. Po to brałem paroksetyne, żeby móc wyjść. Teraz znowu ataki zdarzają się wszędzie, ale wychodzenie gdzieś zazwyczaj wpływa na mnie korzystnie. Liczę, że przez miesiąc lek zadziała jak trzeba, bo czeka mnie sporo wyjazdów pod koniec maja.

Shadow, ja mam bardzo często ataki właśnie w domu, przed wyjściem lub wchodząc do domu (przy otwieraniu drzwi napada mnie lęk) dziwne to jest, kiedyś tak nie miałam...

-- 21 kwi 2015, 13:16 --

Kalebx3 napisał(a):40 mg to gruba pajda .

i ja łykam 40 - dopiero zaczęła taka dawka pomagać - 20 było za mało

przez shadow_no 21 kwi 2015, 13:25
czarnygrubykot, na 40mg paroksetyny nadal tak Ci sie dzieje? Czy mówisz o wcześniejszych przeżyciach?
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez czarnygrubykot 21 kwi 2015, 15:39
shadow_no napisał(a):czarnygrubykot, na 40mg paroksetyny nadal tak Ci sie dzieje? Czy mówisz o wcześniejszych przeżyciach?

przy 40 mg nie mam codziennie lęków... wcześniej miałam napady każdego dnia.. dlatego pisałam, że 20 mg nie sprostało.

Lęki wciąż mam (vide dzisiaj w nocy leżąc w łóżku i gapiąc się w sufit) niestety dopiero zaczęłam psychoterapię i dawkę 40 mg biorę niecały miesiąc.

przez Mili89 21 kwi 2015, 20:50
Kalebx3, po tej przygodzie z Sertralina bylam juz podlamana i myslalam ,ze nie ma juz nadzieji... pozniej zaczelam czytac, ze wlasnie paro jest najlepsza na leki - chociaz wiadomo nie kazdemu pomoze ten sam lek...
i po paru miesiacach brania Sertraliny- byla juz taka masakra, ze ataki mialam co chwile... a jak musialam gdzies wyjsc to juz nawet benzo mi nie pomagalo...
teraz jestem 10ty dzien na paro i nie wiem czy to nie troche autosugestia, ale bylam w urzedzie bez brania benzo!! i na spacerze z Corka (fakt, krotkim 15 minut) ale bylam! i bez tego wrazenia, ze upadne... tylko gdy zaszlysmy do malego sklepu to w kolejce znow mialam takie wrazenie, ze musze wyjsc, bo upadne...
ale mam wielkie nadzieje w tym leku, ciagle nad soba pracuje i wierze, ze razem z lekami bedzie mi latwiej wrocic do funkcjonowania...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Mózg-Pain 22 kwi 2015, 19:25
Jestem twoim powodem samo-destrukcji
Żyły pompujące strach ssą jasną ciemność
Posmakuj mnie,a ujrzysz
Więcej niż potrzebujesz
Wchodzę w twój umysł Niszczę marzenia
Oślepiony przeze mnie nie możesz nic ujrzeć
Przed przeznaczeniem nigdy nie uciekniesz
Życie jest jaśniejsze od śmierci

przez Mili89 22 kwi 2015, 20:18
Mózg-Pain, chyba kazda kobieta ma taka swiadomosc- a przynajmniej mam taka nadzieje, ze wie o skutkach brania lekow (i nie tylko tych) w ciazy...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Kalebx3 23 kwi 2015, 10:36
ale mam wielkie nadzieje w tym leku, ciagle nad soba pracuje i wierze, ze razem z lekami bedzie mi latwiej wrocic do funkcjonowania...

Mili89, to co opisujesz to są wyrażne zwiastuny tego ,że lek jest trafiony i zaczął Cie leczyć . Miałem podobnie , z tym ,że nawet szybciej i na niziutkich dawkach . I u Ciebie powoli ( pamiętaj ,że mogą Ci sie jeszcze zdarzać chwilowe kryzysy nawet na Paro ) ,lek przywróci Cię do funkcjonowania . Pamietaj ,żeby brać go z głową i w MINIMALNYCH DAWKACH , acz jeszcze skutecznych . Wysokie dawki na tym leku to wiele niepotrzebnych uboków , które nie są potrzebne . Lepiej podratować się dorażnie benzo , niż wchodzić z tym lekiem na wyższy pułap dawki .
A jakie teraz dawki leku bierzesz ?
Dobrze by było jakby Ci lekarz do Paro przepisał Lamotryginę .
To dobry stabilizator . Na zagranicznych Forach ten MIX ( jak piszą ) sprawdza się znakomicie .

Sortuj wg