PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Mili89 17 kwi 2015, 19:59
a czy to normalne, ze od 6 dni po przyjeciu paro jakies 3 godziny po zazyciu tabletki mam biegunke ? skreca mi wrecz jelita ;/ a pozniej juz jest dobrze i tak codziennie ...:( kiedy to przejdzie? za 2 tyg? boje sie podniesc teraz dawke do 10mg bo biore tylko 5 ... :/ a za 2 dni powinnam wrzucic juz 10mg
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez lunatic 17 kwi 2015, 20:52
Ja podnosilbym dawke tak jak masz zalecone,sam bawilem sie w bardzo powolne zwiekszanie i tyle z tego mialem ze skutki uboczne ciagnely sie przez ponad miesiac

przez Mili89 17 kwi 2015, 22:01
ok tak tez zrobie... tylko dziwie sie , bo na sertrze mialam suchosc w ustach i brak apetytu a na paro latam do lazienki co chwile- caly dzien jest ok, biore paro o 15 i od 18tej juz biegam do lazienki i ziewam co chwile :(

ale jakos to przetrwam byle tylko pomogla...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 17 kwi 2015, 22:15
na sertralinie nie mialas problemów żołądkowych?

przez Mili89 18 kwi 2015, 00:36
lunatic, mialam tylko kompletny brak apetytu...moze przez pierwsze 2 dni mialam mdlosci a tak poza tym to nic...
dzisiaj nie wzielam paro o 15- bede brala teraz na noc... i nic 0 dolegliwosci zoladkowych, zaraz lykne tabletke... eh

przez ska1977 18 kwi 2015, 08:35
szaraczek napisał(a):ska1977, Ale wszelkie zmiany dawkowania i pór przyjmowania konsultuj z lekarzem - nie na forum ;)

Nie miałem szybkiej możliwości skonsultowania z lekarzem, bo na wizycie nie zapytałem, musiałem słać smsa, w międzyczasie zagaiłem na forum. A lekarka odpisała, że mam nie dzielić :(

przez Morfeusz33 19 kwi 2015, 17:53
29 dni na xetonar jest zajebiaszczo czuje się bardzo dobrze nie pamiętam już kiedy tak się czułem. Energia wzrasta z dnia na dzień praktycznie nie umiem usiedzieć w miejscu, codziennie ćwiczę, spacery z psem, brak lęków tylko czasami rano zawroty głowy albo taka depersonalizacja chwilowa która zaraz przechodzi. Lekarz trafił z lekiem w dziesiątkę. Dodatkowo biorę magnez z witaminą B6 oraz multiwitaminę a na wieczór piję melise.
Już po dwóch sesjach psychoterapii. Mam nadzieje że szybko uporam się z moimi problemami zarówno ze zdrowiem jak i finansowymi.

przez Mili89 19 kwi 2015, 19:36
Morfeusz33, a w jakiej dawce go stosujesz? czytajac Twoj post mam nadzieje, ze i mi pomoze... biore dopiero tydzien 5 mg, jutro zaczynam 10mg... a za miesiac mam brac juz 20mg ... i na tym zostac...
bralam 5 miesiecy Sertraline, ale ona powodowala wieksze leki... a ja jakos dziwnie zaczynam sie lepiej czuc... nie jakos spektakularnie ale widze, ze sie uspokoilam po ostatnim tyg na sertralinie w ktorym myslalam juz, ze cos sobie zrobie...

przez lacostexyz 19 kwi 2015, 21:06
witam jestem tu nowa. od 4 dni biore paroxinor. to moje 3 podejscie poniewaz przerywalam leczenie gdy lepiej sie poczułam. wiem, moja glupota. w nocy z wczoraj na dzis mialam problemy ze snem, czułam lekki niepokoj, jednak to nic w porównaniu do dzisiejszego dnia. dzis rano wzielam polowke 5 z kolei tak jak kazała lekarka. mialam mdlosci i bardzo silnu bol glowy. uczucie paniki, strach, lęk. uczucie jak bym miala zaraz zwariowac i cos sobie zrobic. powiedzcie czy to normalne na poczatku brania? rano po zwymiotowaniu mdlosci przeszly, po zaśnięciu bol glowy ustapil ale zaczyna sie znowu to samo.

prosze o porade.

ps. czy moge wziasc np ibuprofen lub solpadeine na bol glowy? czy ma to jakies znaczenie jesli zaczelam brac ten paroxinor?

przez Morfeusz33 20 kwi 2015, 07:11
Biorę 20 mg na początku połowe brałem. Na razie mam zostać na tej dawce na pewno do czerwca bo dopiero wtedy mam wizytę u psychiatry.
Pozdrawiam.
I mam nadzieję iż tobie też pomoże.

przez czarnygrubykot 20 kwi 2015, 12:21
40 mg......... przy 20 mg lęki wciąż były... minus duży- wzrost agresji, myśli samobójczych, okaleczanie się, senność po zażyciu.... przy 40 mg lęki mniejsze (rzadsze napady) ale złość i agresja wciąż są.. brałam chyba wszystkie SSRI, ale paro jest najsilniejszym przeciwlękowym (tak mi mówią)..
F.60.31
F.41.1
F.40.0

przez Mili89 20 kwi 2015, 14:14
ja tak powoli wchodze na to paro, bo bralam tydzien 5, teraz biore 10mg pierwszy dzien i mam tak brac miesiac, a po miesiacu maja mi dac 20 ...
mam nadzieje, ze te leki i napady paniki beda rzadsze... bo sertra nie zdala egzaminu...
dziwne, ze Sertralina po 5 miesiacach brania wywolala wieksze leki :/

przez czarnygrubykot 20 kwi 2015, 14:38
Ja po Sertralinie miałam mega napady paniki - odstawiłam od razu! Niestety lek zupełnie nietrafiony.. więc to całkiem możliwe. Po niej zaczęłam escitalopram, ale okazał się za słaby ... wróciłam więc do paro, którą nota bene zaczęłam brać 8 lat temu jako pierwszy lek...
F.60.31
F.41.1
F.40.0

przez Mili89 20 kwi 2015, 15:07
czarnygrubykot, ale na poczatku brania Sertraliny czy pozniej tez?
bo mi na poczatku nakrecila leki na maxa pozniej troche sie uspokoilo i po jakichs 5 miesiacach znow zaczela sie masakra...
dlatego zmienilam na paro... i odrazu odetchnelam z ulga (odstawienie sertry dobrze na mnie podzialalo), teraz czekam i modle sie by paro zaskoczylo

Sortuj wg