PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez Fable 03 kwi 2010, 19:01
U mnie ParoGen nie działa. Po ilu on zaczyna działać? Ja juz biore go ponad 2 miesiące. Ostatnio ciagle jestem glodny, ciagle bym jadl. Boje sie ze przytyje :/ Ale to łaknienie jedzenia to chyba bardziej po Olzapinie, niz po ParoGen.

przez Lili-ana 03 kwi 2010, 19:58
aree1987 napisał(a):A jak tam samopoczucie / lęki ?

a dziękuję, dobrze, lęków też ubyło :D Przez pierwsze 5 tygodni było kiepsko ale teraz jest OK :smile:
Lili-ana

przez Paranoja 03 kwi 2010, 20:47
Fable, paroksetyna raczej sprawia, że apatyt jest zmniejszony niż zwiększony.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Seroxat

przez gregory21 03 kwi 2010, 21:41
mozna to brac na noc??
gregory21

przez Paranoja 03 kwi 2010, 22:46
ja biorę rano, gregory21, czy lekarz Cię nie poinformował kiedy i jakie dawki masz brać? Przecież to nie są witaminy, i każdy lekarz rozpisuje kiedy, ile i o jakiej porze brać.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez dogomaniaczka 03 kwi 2010, 23:32
mi też polecił brać rano.
dogomaniaczka

przez gregory21 04 kwi 2010, 00:05
Śmiertelniczka napisał(a):Ja też biorę rano. Na ulotce też pisze, że NAJLEPIEJ przyjmować rano podczas śniadania. Nie masz ulotki, czy jak?
Swoją drogą takie pytania lepiej zadawaj lekarzowi.

w szpitalu dostaje sie tabletki nie ulotki.. we wtorek kupie sobie swoj to poczytam:)
a chcialem brac wieczorem jak cital zeby rano dobrze sie czuc:) dzis bylo srednio jutro pewnie bedzie gorzej... czy ktos z was laczyl to z benzo??ja mam afoban i nie wiem moze przed snem..
gregory21

przez Paranoja 04 kwi 2010, 00:08
ja mam rano parogen w dawce 40 mg, a wieczór benzo czyli cloranxen. I myślę jest to zajebistę ułożenie, bo benzo działa na mnie nasennie, więc w nocy spię dobrze, a nie mam napadów spania w dzień tak jak było to kiedyś gdy benzo brałam też rano. W nocy się ciągle budziłam, teraz kładę się i budzę rano. Nawet ciężko mi się dobudzić haha

[Dodane po edycji:]

gregory21, poza tym, ja jak wychodzilam ze szpitala to mam dokładna rozpiskę ile, kiedy i co. A nawet jeśli nie ma ulotki w szpitalu, to od czego mamy Obrazek
ExModerator

przez gregory21 04 kwi 2010, 00:14
Paranoja, za duzo pisania.. jednym slowem mowiac ja biore bo chce wkoncu podejsc do terapi... jak przeczytam ulotke to leze..:(dzieki za odp.. chyba sie poloze:(
gregory21

przez cytrynka84 04 kwi 2010, 01:05
Większość bierze rano,bo jak weźmiesz wieczorem,to możesz mieć problemy ze snem
Jednak ja że strachu przed sennoscia ,bralam ten lek wieczorem i tylko na początku nie mogłam spać ,potem sen się unormowal i było ok.
U mnie wogóle dużo antydepresantow powoduje sennosc w ciągu dnia,jakos tak ostatnio mam,ze wszystko robię z nadludzkim wysiłkiem .Totalny brak motywacji i ochoty do robienia czegokolwiek,marazm,koszmar :(

przez gregory21 04 kwi 2010, 10:09
Ja dzis biore druga tabletke... nie jestem w szpitalu.. a takie bylo zalozenie leki+oddzial = brak strachu przed efektami.. wczoraj sie srednio czulem po tej tabletce tym bardziej ze dostaje od nich jakis tanszy zamiennik pewnie... czy to moze miec wplyw na samopoczucie?? do tego dziwny bol w klatce i jakby mi serducho zaczynalo stukac mocniej.. ale co tam zyc nie umierac:)
gregory21

przez depresyjny098 04 kwi 2010, 10:46
Pobierz jakieś 2 tyg prochy i po tym czasie zadecyduj czy wyrzucac do śmieci czy dalej się w nie bawic...
Te minimum trzeba pobrac....Bo po kilku dniach nikt cie nie potraktuje poważnie, ze względu na to że pierwsze dni się nie wliczają do gry.....
Nie ma to jak się powymądrzac.. a co...
depresyjny098

przez Molly Peek-a-boo 04 kwi 2010, 13:06
33latka napisał(a):a czemu schudlyscie nie jecie czy niechce wam sie jesc bo mo sie chce jesc co chwile jestem glodnna

Ja w sumie mniej jem, bo mam mniejszy apetyt, ale to w sumie jakoś niewiele mniejszy niż miałam przed braniem leku. No i chyba nieco większa aktywność fizyczna, bo ParoGen jakoś nie bardzo pozwala usiedzieć długo w miejscu w jednej pozycji ((; I tutaj, co dosyć paradoksalne, czy ospałość, wieczne zmęczenie i senność są powodowane lekiem? Ostatnio chodzę jak lunatyk...

Pozdrawiam, wesołych świąt! (:
Wyobraź sobie formę życia,która uwielbia fantazje o swej zagładzie.
Zrobisz głupią uwagę, chcesz się zabić.
Podoba ci się film, żyjesz. Spóźnisz się na pociąg, zabijasz się.

(Przerwana lekcja muzyki)

Seroxat

przez jajajaja 04 kwi 2010, 13:08
Witam.
Biore od dwoch miesięcy - pierwszy miesiąc PÓŁ tabletki,drugi miesiąc CAŁĄ tebletke.
Zaczeły sie kłucia w klatce piersiowej - zrobilam prześwietlenie klatki piersiowej,bylam u kardiologa - zrobilam EKG i wyszlo wszystko dobrze. Nie dawałam sobie rady - w pracy zaczełam wmawiac sobie ,ze nie daje rady, płaklam bez powodu.
Choc jestem po przejściach, rozwód, a potem niespełniona miłosc - nie dawałam rady - posżłam do psychiaty - otrzymalam ten lek.
Kłucia w klatce piersiowej pojawiają się, pierwsze dni leki nie były az takie straszne,uwierzyłam w to,ze lek pomaga. Ale zaczely sie ataki paniki, zaczeły się lęki - zwlaszcza w pracy. Byłam u lekarza - psychiaty - pani zapewniała,ze tak na początku leczenia moze byc. Apetyt powrócił - nie powiem,ale ataki leku i paniki sa nadal. Teraz zauważyłam,zwrociłam na to uwage - widze jak serducho mi wali, czuje niepokój, jestem rozdrżniona. zapisalam sie na terapie - chodze indywidualnie - początki!!!
A jak napije sie troszke alkoholu - to pozniej klucia mam w klatce piersiowej, na nastepny dzien - jestem jeszcze bardzieje rozdrażniona.

Czy braliscie ten leki - pomogł Wam??????

Sortuj wg