PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Mili89 13 kwi 2015, 12:24
ska1977, dziękuje bo się wystraszylam... Ale i tak ten ubok w postaci senności bardziej mi pasuje... Po 4 miesiącach usypiania o 5-6 usnelam dziś o 2:)) a wcześniej od 19 do 23 spalam wiec jest plus... Tylko mam trochę zawroty głowy nie wiem czy z odstawienia sertry czy przez wejście na paro...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez ska1977 13 kwi 2015, 13:10
Ale zawroty głowy serio czy tylko wrażenie? Bo ja jestem senny na maksa od tych 6 miechów brania paro a i czasem mam wrażenie zawrotów głowy.
Parogen 20mg

przez maja_naga 13 kwi 2015, 13:26
Po miesiącu brania parogenu 20mg czuje sie byle jak. Zwiększać dawkę do 40? Wtedy drugiego tabsa brac w południe?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 13 kwi 2015, 14:01
ska1977, nie wiem jak to opisać trochę mi obraz skacze... Miałam tak kiedyś po odstawieniu sertry wiec nie wiem czy to przez odstawienie jednego czy przez wejście na drugi. Ja mogę być senna w granicach normy bo przed braniem leków cierpialam na bezsenność po sertrze to juz w ogóle nie mogłam spać wiec przydaloby się aby jakiś efekt w tej kwestii był. Najbardziej mi zależy na tym żebym mogła wychodzić normalnie z domu do sklepów i nie mieć takich ataków jakie mam to strasznie dolujace i irytujace za razem ... Nie jestem osoba strachliwa... A od kiedy złapał mnie pierwszy atak w kolejce w sklepie boje się wychodzić a jak juz muszę to atak gwarantowany:(

przez szaraczek 13 kwi 2015, 19:16
Witam wszystkich :smile: Orientuje się ktoś może czy jest duża różnica w działaniu leków z grupy SSRI? Czy jeśli paroksetyna działała na mnie muląco i powodowała osłabienie siły mięśniowej oraz zaburzenia koncentracji to inny lek z tej grupy będzie powodować to samo?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez lunatic 13 kwi 2015, 22:55
może być spora różnica

przez szaraczek 13 kwi 2015, 22:58
lunatic, Thx

Wenlafaksyna 225 mg

przez lunatic 13 kwi 2015, 23:03
mam porównanie u siebie do sertraliny i u mnie to było jak dwa zupełnie inne leki, sertralina to chęci i motywacja do robienia czegokolwiek + dobre samopoczucie, paroksetyna głównie tłumienie lęku i emocji + negatywny wpływ na motywacje, jeszcze bardziej nic sie nie chce, u mnie na to pomaga w pewnym stopniu obnizenie dawki

-- 13 kwi 2015, 22:08 --

na plus dla paroksetyny jest silniejsze działanie przeciwlękowe

przez szaraczek 13 kwi 2015, 23:13
lunatic, No właśnie paroksetyna spowodowała u mnie zamulenie, ospałość, znużenie, amotywację, spłaszczenie emocjonalne i PSSD które utrzymują się pomimo odstawienia leku już 5 miesięcy temu. Teraz większość z tych rzeczy próbuję wyeliminować Wellbutrinem, ale póki co nic z tego. Dobrze na mnie działała kiedys wenlafaksyna, ale za drugim razem już nie zaskoczyła. W sumie mógłbym dać jej szansę jeszcze raz. I właśnie jeśli chodzi o SSRI/SNRI to biorę pod uwagę wenlafaksynę albo sertralinę której jeszcze nie brałem bo oba leki mają profil aktywizujący. A jak wygląda sprawa z neuroleptykami? Dobrze sprawdzają się w nerwicy i depresji? Przywracają emocje? Czy lepiej nie pakować się w te leki?

-- 13 kwi 2015, 22:14 --

lunatic, Paroksetyna w moim przypadku podziałała na lęki dużo słabiej niż wenlafaksyna :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez lunatic 13 kwi 2015, 23:23
szaraczek,
pisałem o porównaniu działanie przeciwlękowego paroksetyny i sertraliny, wenle też brałem ale już dokładnie nie pamiętam jej działania przeciwlękowego, u Ciebie tak zadziałała nie powodując stłumienia emocjonalnego?
co do neuroleptyków nawet niezły jest amisulpryd, działa jednocześnie pobudzająco i przeciwlękowo, można spróbowac bo nie ma żadnych początkowych ani odstawiennych skutków ubocznych jak SSRI, działa praktycznie już od pierwszej dawki, osiągając max działanie po kilku dniach jak go nie brałeś wcześniej, problem pojawia się przy długotrwałym braniu, dosć często zanika początkowe dobre działanie, można się bawić i robić 2-3 dniowe przerwy i do niego wracać, działanie wraca na jakiś czas z powrotem
co do emocji ja sie czuje po nim dziwnie, czasem dość sztucznie, niby są emocje ale jakieś takie sztucznie wywołane, takie dziwne uczucie nadmiernej poprawy samopoczucia, lekkiej euforii dopaminowej, ciężko to opisac, musiałbyś spróbować jak na Ciebie by działał
jezeli chodzi o przywrócenie emocji to lepiej u mnie dzialał Wellbutrin, bardziej naturalne było wszystko

przez szaraczek 13 kwi 2015, 23:49
lunatic, Tak. Wenlafaksyna zadziałała po 3 miesiącach nie tłumiąc w ogóle emocji. To był mój pierwszy lek.
Nigdy nie brałem neuroleptyków.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Mili89 13 kwi 2015, 23:58
ja dzis biore paro drugi dzien, wczesniej bralam 4 miesiace Sertraline w dawce 50mg, pozniej 100mg ale wrocilam do 50 bo napady lekowe staly sie mocniejsze i nie mijaly...
teraz wszelkie nadzieje pokladam w paro...
poki co z objawow to mam sennosc okropna 3 godziny po zazyciu tabletki... wczoraj normalnie [padlam spac - a po sertrze nie moglam usnac nawet do 5-6 :/ juz przed braniem lekow usypialam o 3 a wczoraj na paro usnelam normalnie i wstalam wyspana ...
z innych objawow to troche roztrzesienie i wyzszy puls... mam nadzieje, ze zauwaze dzialanie przeciwlekowe, bardzo mi na tym zalezy, bo strasznie irytuje mnie ten strach przed wyjsciem z domu, jak wychodze odrazu mam zawroty glowy wrazenie ze upadne, chce uciekac, puls mam wtedy 130-140- mialam holtera... :/
pare miesiecy temu benzo cloranxen 5mg dzialal powstrzymujac te leki bralam go 2 razy w miesiacu a teraz zauwazylam, ze te 5mg malo dziala :( zastanawiam sie czemu skoro biore go bardzooo rzadko...

przez rabbithearted 14 kwi 2015, 00:23
maja_naga, mi psychiatra radził żebym zwiększyła do półtorej tabletki dziennie, jeśli nie bedę widzieć po miesiącu efektów przy jednej. Mówił, że często nie ma potrzeby zwiększenia aż do 2.

Ja właśnie będę zwiększać do 1,5 chyba, bo po jednej poprawa nikła. Z drugiej strony nie mam też za bardzo skutków ubocznych (poza libido, które poleciało na łeb, na szyję, niestety....)

przez Bianka78 14 kwi 2015, 09:53
Psychopharm napisał(a):Nie ma gdzie tego napisać, ale, że ostatnio brałem paro to napiszę tu - mija 7 tygodni bez leków i jest nieźle. Wczoraj byłem na rowerze, co by raczej na paro się nie wydarzyło (miałem totalny brak chęci do ruchu). Pogoda nastraja optymistycznie, jest słonecznie i ciepło, postaram się jak najwięcej wychodzić i ruszać na świeżym powietrzu :)

Każde takie info działa na mnie budująco. Może jednak się da... może jednak dropsy "naprawiają" coś na dłużej... nie tylko chwilowo... Może jest nadzieja...
Bianka78

Sortuj wg