PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez monapayne 01 kwi 2015, 00:27
poszukująca2, ja to mam tak: czytam dużo w necie, a czytam o teoriach spiskowych, o tym jak działa mózg, o duchowości, psychologii itd. Do tego czasem mam tzw.urojenia nihilistyczne. A natręctwa to dlatego, że to jeszcze nie jest ostra paranoja. Bardziej mam hipochondrię, ksobność. No i obniżony nastrój. Dlatego dostałam paroksetynę. Lekarz uznał, że mam natręctwa, że się obwiniam i inne takie. To jest tak na granicy neurozy a psychozy. No i klozapinę też biorę. A lorafen to mój ulubiony lek - ale za pierwszym razem ; )
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez ska1977 02 kwi 2015, 16:07
Jestem w 6 miesiącu z paroksetyną i teraz się łapię na czymś takim: biorę 20mg rano a ok. 15 czy 16 mam małe napady lęku - radze sobie z nimi ale nie to jest moim pytaniem. Mianowicie odczuwam jakby wahania tych lęków - raz mniej je odczuwam, raz bardziej - i to w odstępach nawet minutowych. Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Jak taki krótkotrwały lęk odchodzi to mam uczucie rozluźnienia jakby po xanaksie hehe.
Parogen 20mg

przez poszukująca2 02 kwi 2015, 22:10
Takiego czegoś nie miałam akurat, u mnie paroksetyna świetnie znosi lęk. Huśtawki mam bardziej w zakresie nastroju, ale dlatego dostałam Depakinę ;). No chyba, że chodzi Ci o taki naprawdę nieznaczny lęk, taki, to owszem - czasem się pojawia, za chwilę znika, ale nie mam po nim uczucia jakiegoś mega rozluźnienia, więc chyba o co innego nam chodzi :).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ska1977 03 kwi 2015, 10:37
Tak, chodzi o nieznaczny lęk - który poza uczuciem napięcia nie rozpędza serca i innych nieprzyjemnych psychosomatycznych objawów.
Parogen 20mg

przez EvilDead 04 kwi 2015, 09:42
Witam.

Chciałem się was zapytać czy Seroxat (paroksetyna) wpływa negatywnie na wątrobę ? Biorę po 20mg(1 tabletka) dziennie.

Pytam bo przez 6 lat swoją fobie społeczną i lęki "leczyłem" alkoholem :( .
Od 3 tygodni już nie piję ale nie mam zamiaru sprawdzać w jakim stanie mam wątrobę .Chciałbym żeby wątroba się regenerowała bez żadnego obciążenia .

przez Psychopharm 04 kwi 2015, 10:21
Witaj. Są przypadki wpływu paroksetyny na wątrobę odnotowane np. na pubmed, ale to należy do rzadkości. Nie sądzę byś musiał się czegoś obawiać.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Morfeusz33 04 kwi 2015, 10:22
Dziś 10 dzień z Xetanorem już cała tabletka czuję się świetnie przedwczoraj byłem na zakupach w marketach kilku i było ok. Więcej energii nie leżę cały czas. Nie jestem zamulony ani nic w tym stylu. Schudłem 10 kilo :-) a to dobrze na mój kręgosłup. Nie wspomagałem się niczym innym. Generalnie mi pomogło i to dość szybko. W czwartek zaczynam psychoterapie poznawczo-bechawioralną. Pozdrawiam wszystkich. I życzę wesołych świąt.

przez kasz 04 kwi 2015, 12:37
Witam was ciepło . Niech ktos mi szybko odpowie na moje pytanie bardzo bym prosił . Dziś mam impreze rodzinną i chciałbym się napić alkocholu , biorę parogen czy jak się napije to coś mi się stanie ?

przez Ricah 04 kwi 2015, 12:40
Mozesz zepsuc sobie leczenie. Alkohol zaburza wydzielanie serotoniny.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez kasz 04 kwi 2015, 12:42
No mniejszao to , pytanie jest czy nic mi niebędzie jak sie w ten jeden dzien napije . ktoś pił przy paroo ?

przez magnolia84 04 kwi 2015, 12:44
kasz, szybciej Cię "zetnie". Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Mam niemiłe doświadczenia po łączeniu leków z alko więc teraz poprzestaję na lampce wina lub butelce piwa okazyjnie.
magnolia84

przez kasz 04 kwi 2015, 12:47
Niepije codziennie , jest teraz okazja i będę musiał się napić wódki . Ale mam lęk , że zle sie to skonczy ...

przez Don Kamillo 04 kwi 2015, 13:08
jeśli chcesz napić się wódki, to nie bierz dziś leku, bo mozesz szybko "zgona" zaliczyc jak to sie mówi w slangu młodziezowym. Leki + alkohol potęguje działanie tego drugiego
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez monapayne 04 kwi 2015, 13:10
kasz, nie skończy się to źle jak napijesz się mało. Bardzo szybko Cię zetnie, ja tak przynajmniej mam.

Ja mam pytanie do tych, którzy już kiedys odstawiali lek - czy nie za szybko go odstawiam? Biorę 10 mg już 3 tygodnie, a paroksetynę ogólnie biorę 3-4 miesiące. Zeszłam z dawki 30 mg do 20 mg, a potem do 10 mg. Nie uzgadniałam ostatniej dawki z lekarzem. Okropnie się czuję- jakbym miała manię. Czy ktoś też tak miał?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Sortuj wg