PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez benzowiec84 30 mar 2015, 00:21
Kot_ napisał(a):rabbithearted, tak to normalne. Na efekt terapeutyczny trzeba czekac od 3 do 8 tygodni, zalezy od organizmu. Jesli chodzi o kompulsje czy ZOK, to czasem potrzeba jeszcze więcej czasu. Ogólnie działanie leku można ocenić po 6-8 tyg.

taa ale nie paro , nie każ czekać jemu 8 tygodni bo tylko zmarnuję czas! tak jak ja z tym czekaniem na sertaline i na fluo . gówno , paro u mnie kiedyś zaskoczyło po 2,5 tygodniach(bo paro się szybko wkręca) i jak nie ma jakichkolwiek efektów w czasie wkręcania się leku to znaczy że nie bedzie.

-- 29 mar 2015, 23:25 --

moja rada taka , jak nie widzisz żadnych efektów na 20 mg to znaczy że ich już nie zobaczysz , więc należy albo zwiększyć dawke do 40 mg i zobaczyć czy się coś zmieni , albo zmienić lek. a takim czekaniem 6 tygodni to tylko zmarnujemy całe życie.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kot_ 30 mar 2015, 00:29
Ale rabbithearted leczy ZOK, a przy tym zaburzeniu zwykle potrzeba wiecej czasu.

-- 29 mar 2015, 23:32 --

No i dawek też zwykle potrzeba większych przy zoku, chociaż reguły żadnej nie ma.
Kot_

przez Psychopharm 30 mar 2015, 08:09
W leczeniu ZOK potrzeba więcej cierpliwości niż przy leczeniu depresji. Normą jest, że efekty ocenia się po paru tygodniach, najlepiej 6-8, ale przeważnie po 12. Dawki też wyższe, chociaż to nie znaczy, że ta 20-ka nie zadziała po dłuższym czasie.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dumps 30 mar 2015, 09:38
ej to ile moge brac benzo dziennie? to tak jest ze one dzialaja 2/3 godziny i potem trzeba znowu powtorzyc? sytuacja taka ze na studiach od godziny 8 do wieczora na jednej dawce z rana nie moge wysiedziec. a sytuacja druga pierwszego dnia wzielam afobam i byl to jeden z najpiekniejszych dni mojego zycia a na drugi dzien juz nie bylo tak pieknie? ktos mi powie czemu? za malo wzielam ze mialam tak troche lęki, a raczej ich nie mialam ale byly objawy takie jak to pocenie sie glupie
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!

przez Morfeusz33 30 mar 2015, 11:18
Jednak wróciłem do xetonaru wolę poczuć się lepiej mam nadzieje że pomoże. Trudno jakoś dam radę przetrzymać początek.

przez Patryk29 30 mar 2015, 16:20
Paroksetynie trzeba dac czas na dzialanie, jak z wszystkimi ssri, na ZOK trzeba wieksze dawki i wiecej czasu, dawka 20mg to malo jesli chodzi o dzialanie na natrectwa, 40mg wzwyz i ze 3 miesiace na takiej dawce i powinno byc ok.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Morfeusz33 31 mar 2015, 10:54
Zauważyłem iż dużą rolę odgrywa pozytywny myślenie dziś 7 dzień jak biorę Xetanor już wczoraj czułem się o wiele lepiej, nie było żadnych lęków. Dodatkowo dobry o dziwo udany sex :-). Dziś rano minął szum w uszach dwie godziny po wzięciu tabletki jeszcze połówki minimalnie odczułem jej działanie pozytywne tym razem. Doszło jeszcze może pozytywne działanie tego iż żona wczoraj zrobiła badania i po roku prób jest w ciąży :-) huraaaa. Najważniejsze to myśleć pozytywnie o wszystkim i odrazu czuje się lepiej.

przez lunatic 31 mar 2015, 18:40
dostałem amantadyne do 20 mg paro w celu niwelacji senności i apatii, podobno dobrze stymuluje

przez tristezza 31 mar 2015, 18:56
Morfeusz33, gratulacje :)
tristezza

przez poszukująca2 31 mar 2015, 20:50
@Patryk29 - w dupę za przeproszeniem, to Ty sobie możesz wsadzić, ale swoje chamskie wypowiedzi :D. Ja tu przyszłam, żeby rozmawiać z kulturą, ale skoro zmuszasz mnie, żebym dyskutowała na Twoim poziomie, to proszę bardzo.
To są rzeczy, które - w mojej opinii - współistnieją, jednak nie zdiagnozowano u mnie zaburzeń osobowości, a F41.1 - owszem. Poza tym, jedno nie wyklucza drugiego. Jak już wspominałam, idealne byłoby połączenie terapii farmakologicznej z psychoterapią, natomiast jeśli chodzi o tą drugą, to nie mam niestety takich możliwości, a antydepresanty pozwalają mi normalnie żyć i funkcjonować. Diagnozy z kosmosu sobie nie wzięłam. Przez to, że mam taką, a nie inną osobowość, przez zbieg pewnych okoliczności "łatwiej" było mi zachorować, to wszystko. Ja paroksetyną nie leczę przecież ewentualnych zaburzeń osobowości. No ale jak widzę, diagnozy, to mi już postawiono :D. W ogóle się nie zrozumieliśmy.

przez Patryk29 31 mar 2015, 20:58
poszukująca2, Jezeli twoje zaburzenia osobowosci wynikaja, z jakiegos zaburzenia psychicznego to ok, antydepresanty pomoga, jezeli od zawsze masz problemy z osobowoscia, to antydepresanty nie pomoga, bo one nie zmieniaja osobowosci, ponoc, choc to nie do konca prawda,albo inaczej nie sa w stanie zmienic w tak diametralny sposób, by komus pomóc i raczej nie bedzie to zauwazalne, z tym ze mozesz sobie w dupe wsadzic, to nie mialem zamiaru w zaden sposób cie obrazic, po prostu wyrazilem sie za mocno, jesli cie urazilem ,to sorry.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez poszukująca2 31 mar 2015, 21:20
Spoko, nie ma sprawy :). Wbrew pozorom, mnie mało rzeczy rusza. I nie lubię się kłócić. No i owszem - zgadzam się z tym, co napisałeś ;). Tylko u mnie problem jest taki, że to jest takie jakby "pół na pół". Nie wiem, jak to wytłumaczyć, ciężko mi skupić myśli ostatnio, bo miałam przerwę w lekach i posypałam się kompletnie. Jak poczuję się lepiej, ogarnę to jakoś "językowo" i może faktycznie zyskam jakiś szerszy ogląd na sprawę. Liczę na kulturalne dyskusje.

madox91, co miałeś na myśli? Czy paroksetyna zacznie działać po 1,5 m-ca?

hania, ja też chcę zbadać sobie poziom vit. D. Moja kuzynka suplementowała swego czasu i dużo lepiej się czuła. Ja marzę o takim dniu, by żyć dobrze bez leków, jednak nie widzę na razie szans na to :(.

przez monapayne 31 mar 2015, 21:51
dumps, kurczę... ja nie polecam benzo... niby jest dobrze, ale to tak szybko rośnie tolerancja... ja kilka razy wziełam w szpitalu i po którymś razie już zero działania.

Ja już drugi tydzień na dawce 10mg, a było 20 mg, a wcześniej 30. Jest ciężko. Szkoda... chcę żyć bez leków.

-- 31 mar 2015, 21:53 --

benzowiec84, u mnie też szybko paro wskoczyło... ale ja mam natręctwa schizotypowe i obniżony nastrój. I biorę klozę. Więc...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez poszukująca2 31 mar 2015, 23:58
robotnica, zgadzam się z Tobą w stu procentach. Mimo, że ja benzo brałam naprawdę rzadko i doraźnie, bo maks, to były 2-3 tyg. (skłaniam się ku dwóch) i było to naprawdę kilka razy podczas mojej 11-letniej historii choroby, to naprawdę zauważyłam meeeeega wzrost tolerancji. Kiedyś po 20mg Lorafenu miałam po prostu odlot. Potrafiłam zasnąć na 14-16 h na sztywno, dosłownie. Teraz czasem bywa, że dwukrotna dawka nie robi na mnie wrażenia. Jest niby takie uspokojenie, ale to już nie to. Afobam - to samo. Możesz mi objaśnić, jak wyglądają u Ciebie te natręctwa?

Sortuj wg