PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 21 mar 2015, 10:30
Słońce jest super, wystawię twarz do słońca i od razu mi lepiej, ciepło i tak przyjemnie spokojnie. Później lepszy nastrój się robi. Witamina D jest bardzo ważna, dodatkowo słońce stymuluje nerwy wzrokowe co przekłada się na lepsze działanie mózgu.
miko84

przez benzowiec84 21 mar 2015, 10:31
miko84 napisał(a):Well to dużo przyjemniejszy lek od SSRI w moim przypadku, bo przynajmniej coś się chce robić, życie bardziej cieszy. Ale nie dam ponad 200 zł za lek, sorry.

ja dam byle mi pomogło a też krucho u nas w rodzinię z kasą , ale kurdę możę kiedyś będzie refundacja ale wątpie. ja za 150 wella płaciłem 140 . 300 mg kosztuję 200zł. i nie wiem czy nie lepiej kupić 300sta i dzielić na pół , ale tego podobno nie wolno dzielić bo to retardy , sam nie wiem , Kat_ mówił że wolno dzielić tylko wtedy szybciej wchodzi i krócej działa
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 21 mar 2015, 10:33
Lepsze jest takie długotrwałe działanie bez skoków, dlatego zrobiono o przedłużonym uwalnianiu. Nagłe skoki leku to więcej uboków i ew. zjazdy.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 21 mar 2015, 10:35
miko84, właśnie też tak myślę . no nic jak pomaga trza bulić w tym naszym Pięknym kraju :) a co do fajek , to pale normalnie :)) myślałem że coś ogranicze a tu zonk , może potem się ujawni ten antgonizm rec nikotynowych
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez elfrid 21 mar 2015, 10:38
benzowiec84, miko84, a kilka lat temu Well był po 50zł. Ten Glaxo przegina z tymi cenami serio.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 21 mar 2015, 10:39
No ja w 2009 roku płaciłem niecałą stówkę za 300 mg.
miko84

przez benzowiec84 21 mar 2015, 10:44
wiem właśnie bo czytałem gdzieś posty chyba tutaj albo na innym forum i pisali że 50 zł :/ mam nadzieje że jeszcze nie podrożeje
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez maik4u 21 mar 2015, 22:31
Witam. Od 3 miesięcy biorę Anticol. Wczoraj rozpoczołem prace w przydomowym garażu. Konkretnie lakierowanie elementów samochodowych.
Po dniu spędzonym w warsztacie wieczorem wystąpiły u mnie dziwne objawy. Roztrzęsienie, niepokój, wypieki na twarzy szum w uszach szybsze bicie serca. Tego samego dnia zaczołem brać Paraxinor i Hydroksyzynę.
Dziś też miałem kontakt z farbami ale bardzo unikałem wdychania oparów.
Wiadomo jednak że przy malowaniu pistoletem lakierniczym się tego nie uniknie.Cały dzień się czułem osłabiony, zawroty głowy, przemijający niepokój,wytrzeszcz oczu powiększone źrenice. Wiem że takie objawy mogą wystąpić w pierwszych dniach brania
Paroksetyny. Ale to co się dzieje ze mną wieczorem to już chyba coś innego.
Dlatego chcę zapytać czy Antikol, Paraxinor,Hydroxyzyna, mogą wchodzić ze sobą w interakcje, czy to anticol przy środkach chemicznych wywołał taki efekt jak po wypiciu alkoholu.Biorę jeszcze Bisocard. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

przez Patryk29 21 mar 2015, 23:02
maik4u napisał(a):Witam. Od 3 miesięcy biorę Anticol. Wczoraj rozpoczołem prace w przydomowym garażu. Konkretnie lakierowanie elementów samochodowych.
Po dniu spędzonym w warsztacie wieczorem wystąpiły u mnie dziwne objawy. Roztrzęsienie, niepokój, wypieki na twarzy szum w uszach szybsze bicie serca. Tego samego dnia zaczołem brać Paraxinor i Hydroksyzynę.
Dziś też miałem kontakt z farbami ale bardzo unikałem wdychania oparów.
Wiadomo jednak że przy malowaniu pistoletem lakierniczym się tego nie uniknie.Cały dzień się czułem osłabiony, zawroty głowy, przemijający niepokój,wytrzeszcz oczu powiększone źrenice. Wiem że takie objawy mogą wystąpić w pierwszych dniach brania
Paroksetyny. Ale to co się dzieje ze mną wieczorem to już chyba coś innego.
Dlatego chcę zapytać czy Antikol, Paraxinor,Hydroxyzyna, mogą wchodzić ze sobą w interakcje, czy to anticol przy środkach chemicznych wywołał taki efekt jak po wypiciu alkoholu.Biorę jeszcze Bisocard. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Zakladam, ze psychiatra nie wie o lekach które bierzesz, nie chodzi mi o antydepresanty, bo gdyby wiedzial to tutaj bys sie nie pytal, objawy pewnie sa wywolalane antydepresantami, wystarczy pomyslec jak funkcjonowales przed lekami przeciwdepresyjnymi, jezeli nie bylo tych objawów a nagle sie pojawily jak zaczales brac paroksetyne, to odpowiedz jest prosta, to od ssri.

A na przyszlosc takie pytania to do lekarza i radze mówic o wszystkich zazywanych substancjach, bo inaczej mozesz sobie zrobic kuku i wtedy nie bedzie fajnie. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez elfrid 22 mar 2015, 09:27
maik4u, to na bank objawy po wprowadzeniu paroksetyny. A wymienione przez Ciebie leki nie wchodzą w żadne interakcje
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 22 mar 2015, 09:57
Też obstawiam paroksetynę, część z tych objawów jest nawet wymieniona w ulotce. Powinno przejść z czasem, skutki uboczne są zazwyczaj najsilniejsze na początku brania a przechodzą z czasem.
miko84

przez maniek123321 22 mar 2015, 10:48
miko84 napisał(a):Witamina D jest bardzo ważna, dodatkowo słońce stymuluje nerwy wzrokowe co przekłada się na lepsze działanie mózgu.

eeeeee???
chyba komus to slonce zaszkodzilo.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez miko84 22 mar 2015, 11:08
Akurat ja unikałem ostatnio słońca ;)

"Effect of sunlight exposure on cognitive function among depressed and non-depressed participants: a REGARDS cross-sectional study"

"Among depressed participants, a dose-response relationship was found between sunlight exposure and cognitive function, with lower levels of sunlight associated with impaired cognitive status (odds ratio = 2.58; 95% CI 1.43–6.69)"

http://www.ehjournal.net/content/8/1/34

Polecam też poczytać: http://en.wikipedia.org/wiki/Suprachiasmatic_nucleus

Jak więc wytłumaczysz działanie światła słonecznego na depresję i funkcje poznawcze? Chętnie poczytam.
miko84

przez maniek123321 22 mar 2015, 11:30
nie twierdze ze slonce nie wplywa pozytywnie na humor ale witamina d i oczy nie maja z tym nic wspolnego :pirate:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Sortuj wg