PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez bedzielepiej 20 mar 2015, 17:56
U mnie znaczna poprawa. Biorę Parogen drugi miesiąc, jestem na 30 mg. Ludzie ze studiów mówią że mnie nie poznają, że się zmieniłam. Zaczęłam lubić ludzi (!), gadam praktycznie ze wszystkimi, nie mam lęków. Jestem mega wyluzowana, co odbija się też na tym że olewam naukę (ale wiem ze dam sobie radę z poprawkami, więc nie ma stresu). Ogólnie na plus i nie wiem po co się tak męczyłam latami ze sobą. Pomyśleć ze dwa miesiące temu myślałam że ze sobą skończę. Teraz nie mam myśli samobójczych. Wygląda na to, że w końcu trafiłam na właściwy lek.
Ale...
-mam zerowe libido i nic z tym nie mogę zrobić
-nic mnie nie śmieszy tak naprawdę, udaję uczucia
-czasem chciałabym sie rozpłakać, ale nie mogę
-boję się że ten stan wyżu niedługo się skończy a ja nie chce wracać do punktu wyjścia

przez miko84 20 mar 2015, 19:34
Niestety coś za coś. Żeby te leki działały tylko i wyłącznie pozytywnie to trzeba mieć duże szczęście.
miko84

przez elfrid 21 mar 2015, 09:58
bedzielepiej, chyba najważniejsze, że przeszły te objawy z którymi się zgłosiłaś do psychiatry. Napisałaś, że lubisz ludzi, czyli jednak jakieś emocje i to pozytywne, odczuwasz.

-- 21 mar 2015, 10:00 --

miko84, coś teraz bierzesz?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 21 mar 2015, 10:05
elfrid nic nie biorę od 4 tygodni. Wkrótce może wejdę na mirtazapinę w dawce 90 mg i byłoby to moje ostatnie podejście do tego leku, do 3 razy sztuka jak to mówią.
miko84

przez benzowiec84 21 mar 2015, 10:07
miko84, ja mam poprawe na bupropionie :)

-- 21 mar 2015, 09:08 --

prawie remisje bym rzekł :)

-- 21 mar 2015, 09:10 --

jest o niebo lepiej . śpię po 6/7 h wstaję o 8 rano :P nie ma zmuły , jest delikatnie lepszy humor , ogólnie to nie czuję że coś łykam ale swoje robi . nie ma takiego sztucznego działania i wejścia jak SSRI , tylko po cichu robi swoje , humor już lepszy , wychodzę na dwór , robię zakupy,kupiłem sobie w końcu buty . nie siedze tylko w domu,wychodzę ale na razie samemu spaceruję(oswajam się) i nie śpie po 14 godzin . dla mnie sukces. i nie ma żadnych skutków ubocznych.
znika powoli apatia, ja teraz mam przyjemność z oglądania filmu , nie aż tak jak przed leczeniem psychotropami, ale ciekawią mnie jak są fajne. ze słuchania muzyki mam przyjemność . jest dobrze. chyba niedługo będzie remisja . ale dodatkowo jem klony co jakiś czas ale nie codziennie :) co 3/4 dni .

-- 21 mar 2015, 09:14 --

a i jeszcze dodam że mam takie myśli w głowie by odkopać stare znajomości , na ssri miałem wyłączony telefon i z nikim nie chciało mi się gadać , teraz mysle o tym by odwiedzić starego kumpla , boję się trochę bo dawno z nikim nie gadałem , ale takie myśli to już poprawa.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez elfrid 21 mar 2015, 10:14
miko84, no i jak się czujesz bez leków?

benzowiec84, a nie masz nasilonych lęków albo rozdrażnienia i wkurwienia na Wellbutrinie?

przez benzowiec84 21 mar 2015, 10:17
elfrid, no mam czasem takie coś właśnie że jak coś mi się nie powiedzie to się tak trochę mocniej wkurwie ,zdenerwuję , ale to nie uważam za skutek uboczny , to czasem nawet pomaga , bo wtedy czuję się pewniejszy siebie. nie jest to dokuczliwe . Lęków brak, bardziej taka fobia na dworzu jak jadę autobusem,albo stoję w kolejcę,chodzę po supermarkecie , ale dopiero 6 czy 7 dzien biorę , nie wiem co będzie dalej ale na razie jadę na 150 , na 300 może i by było wkurwienie mocne i jakieś lęki

na razie jest znaczna poprawa bo to co ze mną było to masakra spałem do 16 w południe , zamykałem się w pokoju. w ogolę nie wychodziłem na dwór , moja depresja to ciężka sprawa , no i straszne zmęczenie masakryczne , bardzo męczyło , teraz zmęczenie znikło prawie całkowicie. skutek uboczny - trudno zasnąć
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez elfrid 21 mar 2015, 10:22
benzowiec84, a to jeszcze w miarę krótko. Zobaczymy jak będzie po miesiącu. Oby jeszcze lepiej. :-)

przez benzowiec84 21 mar 2015, 10:23
miko84, właśnie jak się teraz czujesz , widzę że wchodzisz na mirtę? czyli coś jednak nie tak bez leków?

-- 21 mar 2015, 09:24 --

elfrid napisał(a):benzowiec84, a to jeszcze w miarę krótko. Zobaczymy jak będzie po miesiącu. Oby jeszcze lepiej. :-)

oby tylko nie gorzej , dzięki! ;) a apropo tego że filmy mi się zaczynają znowu podobać ,polecam ci na faktach "Ukamienowanie Sorayi M." mocny dosyć. Wczoraj właśnie oglądałem
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 21 mar 2015, 10:25
benzowiec84 bo well to dobry lek jest, ja go lubię, ale cena jest dla mnie zaporowa. To co opisujesz, tak właśnie powinien działać lek przeciwdepresyjny - zwiększać motywację, aktywować. Część z tego co miałeś, ta izolacja, brak chęci do wyjścia to wg. mnie było po części działanie SSRI.

Mirtazapina kiedyś zadziałała bardzo dobrze na mnie, poprawa nastroju, anhedonii, zero lęku - teraz nie jest źle, ale tego brakuje. Dałoby się tak żyć, ale jeśli mirta zadziałałaby tak jak kiedyś to byłoby idealnie.

elfrid zadziwiająco dobrze się czuję bez leków (bo myślałem, że będzie mega dół, straszne lęki, zero chęci itd.). Zrezygnowałem też z kofeiny i jestem dużo spokojniejszy i nie mam lęków. Codziennie powoli wychodzę z domu, bo ostatnio na SSRI nie wychodziłem przez parę miesięcy, masakra, mięśnie mi osłabły, blady się zrobiłem bez powietrza i słońca. Dobrze, że z tego w końcu zszedłem, bo można by się wykończyć.
Ostatnio edytowano 21 mar 2015, 10:27 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez benzowiec84 21 mar 2015, 10:26
miko84 napisał(a):benzowiec84 bo well to dobry lek jest, ja go lubię, ale cena jest dla mnie zaporowa. To co opisujesz, tak właśnie powinien działać lek przeciwdepresyjny - zwiększać motywację, aktywować. Część z tego co miałeś, ta izolacja, brak chęci do wyjścia to wg. mnie było po części działanie SSRI.

no też nie wiem ile tutaj roli odstawki SSRI ,a ile wkręcania się bupropionu , ale czuć taką aktywację , ale nie taką chamską że nie idzie wysiedzieć , tylko czuję się w miarę jak normalny człowiek prawie
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez elfrid 21 mar 2015, 10:28
miko84, ja się czuje koszmarnie, przez tą zmianę wenli na fluo. Ale wiem, że bez leków jest jeszcze gorzej i tak później pokornie do nich wracam, więc już nie samodzielnie nie odstawiam.

przez miko84 21 mar 2015, 10:28
Well to dużo przyjemniejszy lek od SSRI w moim przypadku, bo przynajmniej coś się chce robić, życie bardziej cieszy. Ale nie dam ponad 200 zł za lek, sorry.

elfrid no szkoda, bo niektórzy właśnie nie dają rady bez leków. Dlatego zaskoczyła mnie moja reakcja.
Ostatnio edytowano 21 mar 2015, 10:29 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez benzowiec84 21 mar 2015, 10:28
miko84, no racja ja też blady jak ściana , musiałem jeść witamine D3 bo kurde czułem się jak eskimos , teraz na przykład do sklepu jak słońce świeci to staram się iść z buta , muszę się oswajać , bo cały czas w zamknięciu z tąd taka delikatna fobia , bo muszę na nowo zacząć funkcjonować.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg