PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 17 mar 2015, 13:08
haluny po Beta blokerach :lol: ( chyba jak się zje tego co najmniej paczkę )
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez dumps 17 mar 2015, 13:09
miko84, leki biore dopiero niecale 3 tygodnie, wiec do lekarza ide jakos za tydzien i pewnie mi zwiekszy dawke
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!

przez benzowiec84 17 mar 2015, 13:11
Kalebx3 napisał(a):haluny po Beta blokerach :lol: ( chyba jak się zje tego co najmniej paczkę )

no :) ale wiesz to nie znaczy że nie mogą wystąpić np u 1% ludzi , tak samo z depresją rzadko ale może być
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 17 mar 2015, 13:11
Kalebx3,
Działania niepożądane

Nebiwolol jest zwykle dobrze tolerowany. Bradykardia, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego, pojawienie się lub nasilenie już istniejących zaburzeń krążenia obwodowego (skrócenie dystansu chromania przestankowego), nasilenie dolegliwości związanych z zespołem Raynauda, niedociśnienie tętnicze, nasilenie objawów zastoinowej niewydolności krążenia, ból w klatce piersiowej, skurcz oskrzeli. Zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, osłabienie, omdlenia, zaburzenia snu, parestezje. Biegunka, zaparcia, nudności, wymioty, niestrawność, wzdęcia. Zaburzenia widzenia, depresja, koszmarne sny, reakcje skórne, nasilenie łuszczycy, nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy. Lek może maskować objawy hipoglikemii. β-adrenolityki mogą powodować zmniejszenie wydzielania łez. W przypadku przedawkowania β-adrenolityków może dojść do wystąpienia bradykardii, niedociśnienia, bloku AV, niewydolności serca, skurczu oskrzeli i hipoglikemii. Należy zastosować leczenie objawowe.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 17 mar 2015, 13:13
niech Ci będzie Patryk ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Zbychu 1977 17 mar 2015, 13:14
miko 84 a co teraz bierzesz?
Zbychu 1977

przez Patryk29 17 mar 2015, 13:14
Kalebx3 napisał(a):niech Ci będzie Patryk ;)

Hehe :mrgreen:
Wiadomo, że nie u każdego wystąpi depresja, ale jest to możliwe!

przez magnolia84 17 mar 2015, 13:15
Od 16 roku życia przez 2 lata brałam przepisany przez kardiologa propranolol ze względu na moją tachykardię i depresji się nie nabawiłam. Dla nerwusów/lękowców to dobry preparat, tylko nie można go łączyć z alko. Myślę, że nikt nie przepisuje tego leku ludziom, którzy mają obniżony nastrój, a pewnie depresyjne działanie może zacząć powodować przy wyższych dawkach. Zresztą firmy farmaceutyczne wyszczególniają wszystkie uboki, nawet te bardzo rzadkie.
W sumie, to nawet teraz mam receptę na propranolol, bo moje serducho wali jak u noworodka albo i lepiej
magnolia84

przez Patryk29 17 mar 2015, 13:27
Mój stary pił 30 lat wódkę w potężnych ilościach i ma zdrowa wątrobę a moja znajoma piła po śmierci męża 2 piwa dziennie przez 8 miesięcy i właśnie umiera na marskość watroby!

przez magnolia84 17 mar 2015, 13:28
Za to jak trafiałam na SOR dawali mi Metocard, po którym czułam, jak mi serce dosłownie przeskakuje, "zaczepia się" :?
magnolia84

przez miko84 17 mar 2015, 13:36
Zbychu 1977 nic nie biorę od 3 tygodni.

Kalebx3 pisałem o propranololu, on blokuje też 5-HT1a, nie wiem czy to jest źródło jego ew. działania depresjogennego, ale to jest fakt, lekarz powinien wiedzieć, że jeśli np. paro nie działa a dajemy tej osobie jeszcze propranolol to może być ew. przyczyna nieskuteczności leku przeciwdepresyjnego.

W większości książek o depresjach i ich leczeniu beta blokery są wymieniane (wśród paru innych leków, jak antagoniści kanałów wapniowych) wśród leków które mogą powodować lub pogłębiać depresję.

"Propranolol and depression"

"The authors report the cases of 3 patients who had depressive episodes after administration of propranolol for medical illnesses. The depressive episodes were severe, occurred in a dose-dependent manner, and promptly remitted when propranolol was discontinued."

http://ajp.psychiatryonline.org/doi/abs ... p.139.1.92

Ja nie mówię, że to jest norma, ale lekarz powinien kurde wiedzieć, że jest to możliwe i jak daje pacjentowi paro+propranolol i nie ma poprawy depresji to powinno go to zastanowić...
miko84

przez dumps 17 mar 2015, 13:45
magnolia84, mi przepisala a mialam obnizony nastroj i caly czas tak jest ;p placz itp

-- 17 mar 2015, 12:45 --

magnolia84, mi przepisala a mialam obnizony nastroj i caly czas tak jest ;p placz itp
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!

przez ska1977 17 mar 2015, 13:50
magnolia84 napisał(a):W sumie, to nawet teraz mam receptę na propranolol, bo moje serducho wali jak u noworodka albo i lepiej

Z moich obserwacji wynika, że lepszy od propranololu i nebiwololu (przy którym, o zgrozo, można pić alkohol) jest atenolol.
Parogen 20mg

przez magnolia84 17 mar 2015, 13:51
dumps, :// Jeżeli o mnie chodzi - tachykardia odkąd pamiętam (przy delikatnym wysiłku czasem się dziwię, że mi serce gardłem nie wyskoczy) i ogólna nerwowość, to z propranololem chyba nie powinnam się już rozstawać. Zresztą dawno temu lekarz mi powiedział, że nerwica lękowa w moim przypadku to kwestia czasu. No i "złapałam"...
Jak czytam, co mówią i przepisują lekarze niektórych użytkowników, to jestem w szoku.

-- 17 mar 2015, 12:53 --

ska1977, nie brałam. Może kiedyś ;)
magnolia84

Sortuj wg