PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 15 mar 2015, 09:19
Nie generalizujmy, nie każdy będzie miał anhedonię po SSRI, na część osób te leki działają wręcz idealnie. Inna sprawa, tak jak napisał Patryk, część osób nie ma wglądu w "siebie", dopiero gdy się odstawi lek to można to ocenić - lub np. może to ocenić osoba z zewnątrz która nas zna od lat i widuje często. Mnie o braku motywacji i anhedonii na początku uświadomili właśnie znajomi, którzy mnie znają od lat i widzieli jak się zachowuję. Mówili "gdzie ten gość co śmigał na rowerze, był aktywny itd." Później widziałem, że tak naprawdę nie zrobiłem żadnych postępów w życiu osobistym ani zawodowym, nie chciało mi się wychodzić z domu. Im dłużej brałem SSRI tym bardziej rozmywało mi się moje prawdziwe "ja" z dawnych lat.
miko84

przez dumps 15 mar 2015, 09:31
Ponad 2 tygodnie mija od kiedy biore xetanor i co, i wgl nie mam apetytu to po pierwsze, po drugie spac nie moge. a raczej nie moge spac w nocy budze sie co chwile, albo wgl nie moge usnac przebieram nogami w te i we wte. Jak juz usne jakims cudem to tak leze do 15 i nie moge wstac..
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!

przez magnolia84 15 mar 2015, 15:48
ja po 12 latach leczenia jestem taką samą trzpiotą jaką byłam, a na wenli i fluo byłam trzpiotą x 100 :hide: Współczuję reszcie, która przez leki straciła swoja naturę :8):
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 15 mar 2015, 16:12
miko84 napisał(a):Nie generalizujmy, nie każdy będzie miał anhedonię po SSRI, na część osób te leki działają wręcz idealnie. Inna sprawa, tak jak napisał Patryk, część osób nie ma wglądu w "siebie", dopiero gdy się odstawi lek to można to ocenić - lub np. może to ocenić osoba z zewnątrz która nas zna od lat i widuje często. Mnie o braku motywacji i anhedonii na początku uświadomili właśnie znajomi, którzy mnie znają od lat i widzieli jak się zachowuję. Mówili "gdzie ten gość co śmigał na rowerze, był aktywny itd." Później widziałem, że tak naprawdę nie zrobiłem żadnych postępów w życiu osobistym ani zawodowym, nie chciało mi się wychodzić z domu. Im dłużej brałem SSRI tym bardziej rozmywało mi się moje prawdziwe "ja" z dawnych lat.

identycznie miałem.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kot_ 15 mar 2015, 16:22
To tylko pokazuje jak poszczególni ludzie różnią się między sobą. Ciekawe od czego to głównie zależy. Może od ilości i wrażliwości różnych receptorów i pewnie do tego multum innych czynników.

-- 15 mar 2015, 15:25 --

Chodzi mi oczywiscie o działanie leków na poszczególne osoby.
Kot_

przez magnolia84 15 mar 2015, 16:27
miko84 napisał(a):Nie generalizujmy

Przecież o tym właśnie pisałam.
Powinieneś skierować tę prośbę do konkretnych osób.
magnolia84

przez Patryk29 15 mar 2015, 16:38
Ja sadze, ze kazdy po pewnym czasie bedzie czul sie tak samo na ssri, czyli jak zombie, u jednego zajmie to kilka miesiecy a u innego 2 lata, ale predzej czy pózniej albo konczy sie dzialanie leku, albo nie ma juz co wychwytywac, no bo /cenzura/ ile mozna oszukiwac mózg, ze mamy wiecej serotoniny?! :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez magnolia84 15 mar 2015, 16:40
a niektórzy dalej swoje .... :bezradny:
magnolia84

przez Kot_ 15 mar 2015, 16:42
magnolia84, tak z ciekawosci - potrafisz płakać na paroksetynie?
Jesteś osobą wrażliwą emocjonalnie, czy nawet neurotyczną trochę?
Kot_

przez benzowiec84 15 mar 2015, 16:42
Patryk29 napisał(a):Ja sadze, ze kazdy po pewnym czasie bedzie czul sie tak samo na ssri, czyli jak zombie, u jednego zajmie to kilka miesiecy a u innego 2 lata, ale predzej czy pózniej albo konczy sie dzialanie leku, albo nie ma juz co wychwytywac, no bo /cenzura/ ile mozna oszukiwac mózg, ze mamy wiecej serotoniny?! :pirate:

otóż to , bo ja na paroksetynie kiedyś też czułem się świetnie ale potem były tylko spadki w dół , nie chodzi tylko oto że potem nie ma co wychwytywać ale również oto że na początku mamy tą dopaminę ,a czym dłużej bierzemy tym bardziej jest ona zaniżana kosztem serotoniny i stąd właśnie takie stany zombie.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez magnolia84 15 mar 2015, 16:43
Kot_, na paroksetynie płaczę częściej niż kiedy jej nie brałam
magnolia84

przez Patryk29 15 mar 2015, 16:47
magnolia84 napisał(a):Kot_, na paroksetynie płaczę częściej niż kiedy jej nie brałam

Jasne!
To znaczy, ze ten lek na ciebie nie dziala kobieto

przez magnolia84 15 mar 2015, 16:49
Patryk29, przepraszam, ale co Ty pierdo...???? Wykosił nerwicę już po niecałych 10 dniach i efekt się utrzymuje
magnolia84

przez Patryk29 15 mar 2015, 16:50
magnolia84, Po 10 dniach /cenzura/ to jakis rekord :roll:

Sortuj wg