PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Lord Kapucyn 14 mar 2015, 15:29
Upraszam o powstrzymywanie się od wyzwisk.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ewelina92 14 mar 2015, 16:59
Hej :smile: Jestem nowa na forum. Od tygodnia biorę Xetanor 10mg i jest to moja kolejna "przygoda'' z tym lekiem. Generalnie już czuję dużą poprawę, praktycznie zero skutków ubocznych, za to zaczęłam ''paplać'' jak najęta ;)
Dwa lata temu przyjmowałam paroksetynę na depresję i ataki paniki, brałam ją przez pół roku i czułam się bardzo dobrze, po odstawieniu też było ok przez półtorej roku. Jednak w ostatnim czasie jakoś dużo stresu miałam w pracy, zaczęłam mieć problemy z rozmową z ludźmi, zacinałam się, jąkałam- doszło do tego, że wolałam się nie odzywać żeby nie wyjść na idiotkę :-| Bardzo stresowałam się rozmową z kimkolwiek... Ale dzisiaj po tygodniu brania Xetonaru koleżanki na uczelni zwróciły mi uwagę, że coś się rozgadałam ;)
Trochę się boję, że jakiś czas po odstawieniu znowu coś mnie ''złamie'' i trzeba będzie wracać do leków :/ Psychoterapię przerabiałam dwa razy i jakichś specjalnych rezultatów nie zauważyłam...

przez Patryk29 14 mar 2015, 17:06
Ewelina92 napisał(a):Hej :smile: Jestem nowa na forum. Od tygodnia biorę Xetanor 10mg i jest to moja kolejna "przygoda'' z tym lekiem. Generalnie już czuję dużą poprawę, praktycznie zero skutków ubocznych, za to zaczęłam ''paplać'' jak najęta ;)
Dwa lata temu przyjmowałam paroksetynę na depresję i ataki paniki, brałam ją przez pół roku i czułam się bardzo dobrze, po odstawieniu też było ok przez półtorej roku. Jednak w ostatnim czasie jakoś dużo stresu miałam w pracy, zaczęłam mieć problemy z rozmową z ludźmi, zacinałam się, jąkałam- doszło do tego, że wolałam się nie odzywać żeby nie wyjść na idiotkę :-| Bardzo stresowałam się rozmową z kimkolwiek... Ale dzisiaj po tygodniu brania Xetonaru koleżanki na uczelni zwróciły mi uwagę, że coś się rozgadałam ;)
Trochę się boję, że jakiś czas po odstawieniu znowu coś mnie ''złamie'' i trzeba będzie wracać do leków :/ Psychoterapię przerabiałam dwa razy i jakichś specjalnych rezultatów nie zauważyłam...

Ksiazkowe dzialanie parox na pacjenta :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 14 mar 2015, 17:08
Ewelina92, psychoterapie zgaduje, ze indywidualne. Moze warto pomyslec o grupowej? Wtedy bedziesz miala informacje zwrotna od grupy ludzi jak Cie odbieraja, dzieki czemu latwiej bedzie Ci spojrzec na swoj problem z innej perspektywy.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez padaka 14 mar 2015, 17:39
U mnie objawy odstawienne praktycznie już minęły, mam tylko lekkie parestezje. Wczoraj było beznadziejnie, a dzisiaj jestem jakby w hipomanii. Tak mnie energia rozpiera. :D
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Patryk29 14 mar 2015, 17:49
padaka, Ale ty juz nie bierzesz parox tak?!

przez lunatic 14 mar 2015, 18:32
miko84 napisał(a):Lunatic musisz jakoś przetrwać, ale zgłaszaj swoje zastrzeżenia na wizytach. Na pewno dają Ci samo paro? W szpitalu mają Cię pod kontrolś, mogą zmieniać leki na bierząco, widzą Cię codziennie - to jest przewaga nad leczeniem ambulatoryjnym.

Paro plus 10 mg relanium bo trafilem nastepnego dnia po wizycie u lekarza bo mi sie tak pogorszylo nagle
Codziennie zglaszam,ale jest to samo jak bylem tu kilka lat temu,tez mialem paro 20 i ponad dwa miesiace sennosc i otumanienie nie mijalo i nic z tym nie zrobili,dopiero jak sam zmniejszylem po wyjsciu na 10 mg sennosc minela a efekt przeciwlekowy zostal
Leku mi nie zmienia bo juz gadalem z ordynatorem i najbardziej mnie dobija ze nikt mnie nie slucha,zrobilem liste lekow ktore bralem i jak na nie reagowalem to uslyszalem ze to objaw nerwicy bo sie na tym skupiam a chodzilo o to zeby mnie nie pakowali w cos co na mnie zle dzialalo
Mam juz tego potwornie dosc,tu jest jedyne miejsce gdzie moge znalezc zrozumienie ale znajdzie sie taka ktora potrafi jeszcze wbic szpile osobie w stanie desperacji i zwatpienia
Bo 20 mg jest dawka lecznicza,to dlaczego przez 2 miesiace na niej zdychalem i tylko spalem a na 10 poczulem sie o wiele lepiej i 2 lata dopoki ja bralem nie mialem zadnych objawow lekowych

przez padaka 14 mar 2015, 18:38
Ale ty juz nie bierzesz parox tak?!
Nie biorę już 3 dzień.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez benzowiec84 14 mar 2015, 18:40
padaka napisał(a):
Ale ty juz nie bierzesz parox tak?!
Nie biorę już 3 dzień.

a jak długo brałeś parox że tak szybko ci objawy odstawienne mineły?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez padaka 14 mar 2015, 18:46
4 miesiące po 20mg. Gładko w ten lek wszedłem i wyszedłem. Może to pobudzenie jest od sulpirydu, bo po odstawieniu paro, całkowicie inaczej działa na mnie perna - nasennie i zamulająco.Więc pewnie sulpiryd się uaktywnił, a biorę miesiąc czy dwa.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Ewelina92 14 mar 2015, 20:35
Ricah napisał(a):Ewelina92, psychoterapie zgaduje, ze indywidualne. Moze warto pomyslec o grupowej? Wtedy bedziesz miala informacje zwrotna od grupy ludzi jak Cie odbieraja, dzieki czemu latwiej bedzie Ci spojrzec na swoj problem z innej perspektywy.

Tak, chodziłam na indywidualną przez jakieś 9mc, ale wtedy zmagałam się z depresją i silną nerwicą. Może za jakiś czas pomyślę o grupowej. Na razie mam taki problem, że mam wrażenie, że jestem "tępa" i nie ma o czym ze mną rozmawiać :/ Aczkolwiek, jak wspominałam wyżej- jest poprawa ;) Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej ...

przez magnolia84 14 mar 2015, 20:55
Ewelina92, rzuć te leki, bo to samo zło. Z czasem zamienisz się w nieczułą królową lodu niezdolną do przeżywania radości, którą oprócz własnej anhedonii nic nie będzie w stanie zainteresować
magnolia84

przez klaudi 15 mar 2015, 07:45
Ja po 13 latach brania SSRI nie mam żadnej anhedoni
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez Patryk29 15 mar 2015, 09:09
klaudi napisał(a):Ja po 13 latach brania SSRI nie mam żadnej anhedoni

Moze nawet nie wiesz, ze masz :P

Sortuj wg