PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez benzowiec84 13 mar 2015, 21:47
moim zdaniem koleś piszę z sensem i nie potrzeba tu żadnych badań bo to logiczne, no ale też dobrze o tym wiem że tak jest.
np:
"Jeśli podaje się pacjentowi lek neuroleptyczny, to spada mu poziom dopaminy. Powoduje to, naturalnie, częściowe zaleczenie choroby, lub, czasami – brak poprawy. Jednak organizm, także mózg, dąży do homeostazy. Jeśli poziom dopaminy się obniża w wyniku podawania leku neuroleptycznego, mózg zaczyna produkować jej o wiele za dużo, niż mu potrzeba. Wtedy panuje równowaga, wychodzi to na zero. Jednak kłopoty zaczynają się pojawiać, jak odstawiasz lek neuroleptyczny – wtedy nadal w mózgu jest o wiele za dużo dopaminy, bo mózg nadal ją produkuje w zwiększonej ilości. To skutkuje nawrotem choroby psychicznej, bo neurony są bombardowane ogromną ilością dopaminy. Tak więc “nawrót” choroby to nic innego, jak tylko objaw odstawienia, oznaka uzależnienia.
Identycznie jest w przypadku podawania leków przeciwdepresyjnych. Ich podawanie, przez pierwsze miesiące lub parę lat, powoduje zwiększoną ilość serotoniny w mózgu. Jednak tutaj także mózg dąży do homeostazy, i praktycznie przestaje produkować serotoninę, po miesiącach lub roku, dwóch. Wtedy lek antydepresyjny przestaje działać, częściowo, bo dalej wyłapuje resztki serotoniny znajdujące się w neuronach. Kłopoty pojawiają się, gdy chcesz lek antydepresyjny odstawić. Wtedy poziom serotoniny dalej jest bardzo niski, powrót do stanu poprzedniego jest długotrwały. Wraca depresja, strach. Traktowane jest to jako nawrót choroby, podczas gdy to tylko efekt uzależnienia / odstawienia."

przychodzę do lekarza skarże się na zmęczenie a on nie bierze pod uwage długoletniego zażywania ssri , tylko wiąże to z depresją i traktowane jest to jako powrót.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 13 mar 2015, 21:55
No można pisać takie rzeczy ale wszystko powinno być rzetelne, poparte danymi z badań. Nie można pisać, że tak jest na pewno bo tak myślę, bo tak mówi logika. Np. ta sprawa, że pod wpływem zażywania leków przeciwdepresyjnych mózg zaczyna produkować mniej serotoniny - możliwe, że tak jest, ale o tym dobrze by było przeczytać w badaniu, na pewno takie są, ale pisanie bez podparcia się badaniami będzie tylko teoretyzowaniem.
miko84

przez magnolia84 13 mar 2015, 21:56
zaczynacie mnie już wkurwiać :pirate:
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elo 13 mar 2015, 21:57
+1^
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez monapayne 13 mar 2015, 22:08
benzowiec84, zgadzam się z powyższym postem.

przychodzę do lekarza skarże się na zmęczenie a on nie bierze pod uwage długoletniego zażywania ssri , tylko wiąże to z depresją i traktowane jest to jako powrót.

Ja tak miałam.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez benzowiec84 13 mar 2015, 22:09
robotnica, :brawo: :uklon: :great:

-- 13 mar 2015, 21:10 --

robotnica napisał(a):benzowiec84, zgadzam się z powyższym postem.

Ja tak miałam.

ja też :)

-- 13 mar 2015, 21:11 --

i oto w tym wszystkim chodzi o niewiedzę lekarzy.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez monapayne 13 mar 2015, 22:13
Psychiatra prawie zawsze będzie przypuszczał, że masz chorobę. Takie zboczenie zawodowe. Niestety.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez magnolia84 13 mar 2015, 22:14
Czy nawrót depresji po 4 latach od zakończenia terapii pierwszym i jedynym antydepresantem też będziecie tłumaczyć długotrwałym zażywaniem SSRI i zalewem mózgu serotoniną czy też głupim pierdoleniem lekarza?
Ostatnio edytowano 13 mar 2015, 22:15 przez magnolia84, łącznie edytowano 1 raz
magnolia84

przez benzowiec84 13 mar 2015, 22:14
robotnica napisał(a):Psychiatra prawie zawsze będzie przypuszczał, że masz chorobę. Takie zboczenie zawodowe. Niestety.

dla niego im dłużej bierzesz leki i jesteś chory tym lepiej , jak dla mechanika samochodów jest dobrze że się rozwalają

-- 13 mar 2015, 21:19 --

magnolia84 napisał(a):Czy nawrót depresji po 4 latach od zakończenia terapii pierwszym i jedynym antydepresantem też będziecie tłumaczyć długotrwałym zażywaniem SSRI i zalewem mózgu serotoniną czy też głupim pierdoleniem lekarza?

raczej nie. ale jak ktoś nigdy nie był zmulony i nie miał problemów z koncentracją ,motywacją,brakiem zainteresowań,sennościa a po lekach ma ten problem . a przychodzisz do lekarza a on mówi że to od depresji . i daje kolejny ssri
ja kończę ten temat wiem wszystko.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez zima 13 mar 2015, 22:22
benzowiec84, nie nie nie. po odstawieniu ssri długo utrzymuje się stan normalności- człowiek nie jest tak znerwicowany jak na poczatku choroby. sęk w tym ze to nie jest taki sam stan jak podczas kuracji-poniewaz niestety wracaja rozhustane emocje, no i lęk. jest to jednak calkiem co innego niz na poczatku choroby.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez benzowiec84 13 mar 2015, 22:24
zima, zobaczymy ja brałem ssri od 2009 roku , nigdy nie byłem czysty , zawsze skakałem z leku na lek , to jest 6 lat , teraz nie biorę nic , tylko czasem na sen lerivon , czasami jakieś benzo. jest dziwnie ale jeszcze fluoksetyna siedzi w organizmie. mam w planach brać wellbutrin ale sam już nie wiem , pierwsze zobaczę jak jest bez leków i będę starał się zmagać z lękami i depresji na czysto bez klapek na oczach.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez zima 13 mar 2015, 22:25
poza tym idę zjesc benzo-haha- ja mam a Ty nie masz...
Obrazek
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez magnolia84 13 mar 2015, 22:25
benzowiec84, no oczywiście, że wtedy to zupełnie coś innego, tylko nie wiem dlaczego niektórzy za wszelką cenę chcą dowieść, że tylko taka sytuacja ma miejsce i że antydepy to czyste zło. To, że Tobie nie pomogły, nie znaczy, że są be. Zarzucasz innym demonizowanie benzodiazpein, a sam robisz to w stosunku do antydepów. Bądź chodź odrobinę obiektywny
magnolia84

przez benzowiec84 13 mar 2015, 22:26
zima, ja mam ale nie jem :) nie potrzebuję na razie hehe

-- 13 mar 2015, 21:28 --

magnolia84 napisał(a):benzowiec84, no oczywiście, że wtedy to zupełnie coś innego, tylko nie wiem dlaczego niektórzy za wszelką cenę chcą dowieść, że tylko taka sytuacja ma miejsce i że antydepy to czyste zło. To, że Tobie nie pomogły, nie znaczy, że są be. Zarzucasz innym demonizowanie benzodiazpein, a sam robisz to w stosunku do antydepów. Bądź chodź odrobinę obiektywny

robią to dlatego by zachować równowagę , lekarze zachwalają ssri a demonizują benzo , ja robię na odwrót.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg