PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez encyklopedia1 09 mar 2015, 14:30
Ktoś z was bierze Paroxinor?
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez Kot_ 09 mar 2015, 14:44
Tak, mirtazapiny, mianseryny ale bez wiekszych efektów chociaż wydaje mi się, że nasilenie lęku wolnoplynacego psuło ogólne działanie tego leku.
Kot_

przez jetodik 09 mar 2015, 18:18
Kot_, o kurde :/ no spytałem bo to właśnie jedna z gorszych rzeczy stracić zainteresowania, ale to ewidentnie wina depresji ta korelacja nie może być przypadkowa, więc jak ją wyleczysz to powinno być dobrze, pozdrawiam
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 09 mar 2015, 19:17
Kot_ napisał(a):Ogólnie straciłem zainteresowania i hobby przez depresję, ale bez paro włącze sobie czasami jakiś film chociaż czy muzykę, a po tym leku nie jest wstanie mnie nic zainteresować. Ja już z domu nie wychodzę od pół roku, nie pracuję, urwałem kontakt ze znajomymi, czasem wyskoczę tylko w nocy na cepse po fajki, żeby mnie nikt nie widział. Do takiego stanu sie doprowadzilem, jesli cie to interesuje jetodik ;)

-- 09 mar 2015, 11:13 --

Ps Za pierwszym razem było znośnie na tym leku, zaliczylem nawet remisję ale każde kolejne podejscie do tych leków, to coraz wieksza porażka.

masz tak jak ja , to od wieloletniego brania ssri , zawyżona SERT kosztem dopaminy , ja obecnie schodze na razie całkiem z leków i ew włącze bupropion + klona.
to nie jest od depresji taka anhedonia co często lekarze łączą to z depresja , bo przecież nie powiedzą nic złego na swoje dobroczynne ssri , to jest od brania leków . na początku na paro też się świetnie czułem , ponieważ serotonina musiała być zaniżony no i dopamina jeszcze w normie , po latach jest zbyt mocny zalew serotoniny i zaniżenie dopaminy , stąd często jak odstawia się leki serotoninowe jest widoczna poprawa w zakresie , większych zainteresowań , coś chcę się robić itp. ja brałem ssri od 2009 roku obecnie odstawiam fluo i włączę może sobie bupropion i klona na jakiś czas by podładować dopaminę zaniżona wieloletnim braniem ssri.

ogólnie leki ssri spowodowały u mnie depresje o wiele większa i poważniejszą niż przed braniem . wyłączyłem telefon , nie mam kontaktu ze światem , nic mnie nie interesuję , odstawiam te gówniane leki i mam nadzieje że będzie lepiej.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez elo 09 mar 2015, 19:25
benzo ktore ssri zanizaja dope?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez dumps 09 mar 2015, 19:50
Kiedy zacznie się coś dziać ciekawego :D biere ponad tydzien narazie , najpierw po 10 teraz 20 mg jak narazie to nic mi sie nie chce i tylko bym spała/nie wychodzila z lozka ;p ogolnie sie tak czuje mam nadzieje ze mi paro nie pogorszy tego stanu teraz
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!

przez benzowiec84 09 mar 2015, 21:08
elo napisał(a):benzo ktore ssri zanizaja dope?

wszystkie ssri z wyjątkiem sertaliny bo nie powoduje wzrostu prolaktyny i ma minimalny wpływ na dopaminę.
"Ze względu na wpływ serotoninergiczny, SSRI mogą powodować działania niepożądane, jak:
anhedonia
apatia
zaburzenia hormonalne spowodowane zaburzeniem prawidłowej relacji poziomów serotoniny i dopaminy (zawyżony poziom serotoniny w stosunku do zaniżonego poziomu dopaminy."

dlatego jak się długo to bierze to się staje emocjonalnym zombie i depresja gorsza niż przed zaczęciem brania, przy odstawcę się niekiedy poprawia.
Ostatnio edytowano 09 mar 2015, 21:13 przez benzowiec84, łącznie edytowano 1 raz
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 09 mar 2015, 21:12
To dzialanie sertraliny na dopamine jest tak nikle, ze w zasadzie i tak czlowiek tego nie odczuwa, bo serotonina zalewa wszystko.

-- 09 mar 2015, 21:13 --

W dodatku setralina jest bardzo mocno selektywna, o ile sie nie myle zajmuje 2 miejsce, zaraz po escitoplarmie, jesli chodzi o selektywnosc wychwytu serotoniny.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 09 mar 2015, 21:14
Patryk29 napisał(a):To dzialanie sertraliny na dopamine jest tak nikle, ze w zasadzie i tak czlowiek tego nie odczuwa, bo serotonina zalewa wszystko.

no zalewa zalewa dla mnie serta to największy zamulacz , ale podobno mniej zaniża dopaminę.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 09 mar 2015, 21:18
Elo SSRI obniżają ostrzał neuronów dopaminowych w VTA i SN, co skutkuje mniejszym uwalnianiem dopaminy w korze przedczołowej, jądrze półleżącym i prążkowiu. Wg. niektórych badań na to działanie rośnie tolerancja, ale czy tak jest niech odpowie osoba która mimo długotrwałego brania SSRI ciągle boryka się z obniżonym libido czy apatią.
miko84

przez benzowiec84 09 mar 2015, 21:20
miko84, ale jak zejdę z ssri i podładuję trochę bupropionem to się coś poprawi ?

-- 09 mar 2015, 20:27 --

i czy bupropion też zwiększa dopaminę w korzę przedczołowej za pomocą NA ?

-- 09 mar 2015, 20:30 --

ja teraz dopiero jak wezme baclofen to chcę mi się coś robić i jestem w stanie czymś się zainteresować wiąże to z uwalnianiem dopaminy , ale i tak słabo działa już , pewnie nie ma tam co już uwalniać , jeszcze kilka dni na 10 mg fluo i schodzę całkowicie , chcę stopniowo , chodź fluo podobno można od razu , ale wolę stopniowo . potem będę raczył się bupropionem i klonem
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 10 mar 2015, 09:25
benzowiec84 tak, powinno się poprawić. Ale może to potrwać, zmiany receptorowe potrzebują czasu. Bupropion zwiększa DA w korze przedczołowej.
miko84

przez cala w trawie 10 mar 2015, 09:50
hej
przechodząc z weneli 300mg,na seroxat 60mg podziała przeciwlękowo?Dodam że nigdy nie miałam depresji,spadku nastroju,wiadomo nie raz jakiś slabszy dzień ale zero depresji.Czy dawka na lęki 60mg to odpowiednia dawka?

przez hania33 10 mar 2015, 10:02
cala w trawie, To dosc duza dawka...moze 30?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg