PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck

przez 33latka 28 lut 2010, 14:18
molly-peek-a boo poczym stwierdzasz ze sie dobrze czujesz samopoczucie ja bioere niecaly tydzien ale dzis poczulam jego dzialanie bo naraznie byla tragedia bezsennosc a dzis cieszy mnie wszystko a jak z jedzeniem bo mi zmiejszyl sie apetyt.tylko boje sie aby nie uzalerznic sie od tego leku

przez Molly Peek-a-boo 28 lut 2010, 15:29
Tzn na początku brania Paro nie mogłam spać, znaczy się budziłam się codziennie ok 4 rano. No i mam napięcia mięśniowe (podskoczy mi noga, drżenie rąk) Po czym wnioskuje, że jest lepiej? Nie mam już ataków paniki, przerodziły się w chwilowe lekkie niepokoje, z którymi lżej mi funkcjonować, depresja mi się zmniejszyła, mam chęć i siłę wstać z łóżka i nie myśleć tylko o tym, że chcę do niego wrócić i spędzić w nim resztę życia, tłum już tak bardzo mnie nie przytłacza i rzadziej do głosu dochodzi ambiwalencja osobowości, potrafię określić coraz częściej swoje "ja". Ale do tego dochodzi psychoterapia, bez niej byłabym biedna.
Wyobraź sobie formę życia,która uwielbia fantazje o swej zagładzie.
Zrobisz głupią uwagę, chcesz się zabić.
Podoba ci się film, żyjesz. Spóźnisz się na pociąg, zabijasz się.

(Przerwana lekcja muzyki)

przez 33latka 01 mar 2010, 18:31
molly ja na gterapie psychologiczne tez chce isc na czym to polega ja po paro tez 3 noce nie moglam spac wrocil mi apetyt na poczatku mialam zmiejszony teraz jest ok

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Molly Peek-a-boo 01 mar 2010, 21:58
Tzn zależy od tego, jakiego masz psychoterapeutę oraz od rodzaju terapii, np indywidualna czy grupowa. Ja chodzę indywidualnie, co dwa tygodnie. A na czym to polega? Na rozmowie, rozmowie i jeszcze raz rozmowie. Psychoterapeuta analizuje Twoje emocje, przemyślenia itp. pomaga Ci znaleźć klucz, rozwiązanie do złożoności jaka w Tobie jest, by otworzyć się na życie, wygrać z ograniczeniami :)

przez 33latka 01 mar 2010, 22:38
molly chce isc na idywidualna na grupowa bym nie poszla.daja cos te terapie ja musze isc bo jestem klebkiem nerwow jak biore leki teraz to nie jestem wyciszona

przez Molly Peek-a-boo 01 mar 2010, 23:28
Dają, ja trafiłam na wspaniałą terapeutkę :)

Re: Seroxat

przez Ameli83 02 mar 2010, 02:43
Hej dopisuje sie do grupy Seroxatu. Biore czwarty dzien, ale zmniejszylam sobie dzisiaj dawke o polowe :oops: , bo strasznie spanikowalam. Teraz czuje sie taka przygaszona. Wystraszylam sie poniewaz mam duzo skutkow ubocznych. Rozszerzone zrenice, potliwosc, poddenerwowanie, panikowanie, zaciskanie szczeki no i suchosc w gardle, utrata apetytu, a juz tyle schudlam ze na prawde nie chce wiecej :? Ogolnie to sie czuje jakbym brala narkotyki :? Nie sadzilam ze okres dwuch tygodni bez poprawy moze oznaczac takie skutki uboczne.
"Niech nagle pojawi sie w Tobie mysl, ze to co widzisz,
w rzeczywistosci jest calkiem inne, niz sadziles.
Odkryj piekno lasu, ciepla barwe czyjegos glosu, intrygujacy zapach.
Kazdego dnia chociaz przez kilka minut sprobuj patrzec na swiat na nowo"

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez mistrz 02 mar 2010, 12:48
Witam ...
Mam 47 lat.
Ok. 5 lat temu miałem problemy z depresją.Leczyłem sie Coaxilem i wyszedłem z niej.
Czułem się ogólnie świetnie i zapomniałem o niej ale ostatnio wróciły problemy lękowe w towarzystwie i w sytuacjach awaryjnych.
Lekarz rodzinny przepisał mi go ponownie ale miałem okropne skurcze zamostkowe(bezbolesne) przed i po śnie.To były jedyne skutki uboczne jaki odczuwałem i spałem jak suseł.
Lekarz kazał odstawić Coaxil i przepisał Rexetin tylko zapomniał dodać aby nie odstawiać Coaxilu gwałtownie a ja zapomniałem.Po 4 dniach po odstawieniu a przed zażywaniem Rexatinu walnęło mi ciśnienie i dostałem dziwnych skurczy mięśni nóg i pośladków.
Zaraz na drugi dzień po tym epizodzie zacząłem zażywać Rexetin.
I wiecie co strasznie jak na razie żałuję ...

Pierwsze cztery dawki po 20 mg. i myślałem że umrę... Bałem się spojrzeć córce w oczy !!!
Szybko do lekarza i zmniejszenie dawki do 10 mg.Jest już 10 dzień kuracji a ja przez ten okres albo nie śpię w nocy albo śpię tak po 2 lub 3 godz. pocąc się w tym czasie jakbym wpadł do wody.Kładąc się do łóżka mam wrażenie, że ręce mi płoną(nie dłonie).
Mało jem (schudłem 3 kg.) i jestem b.osłabiony.
Ze wzgl. na nadciśnienie biorę też Piramil i niestety zaczęły się tez skoki ciśnienia.
Wczorajszy dzień był super, dobrze sie czułem ale dziś po kolejnej nieprzespanej nocy musiałem brać tabl. pod język cisn. 152/107.
Dziś idę do lekarza.Muszę dostac jakieś tabletki na sen bo padnę z wyczerpania.
9.03. mam wizytę prywatną u dobrego psychoterapeuty i mam nadzieje, że tego dożyje.
Przed tą kuracją byłem nerwowy ale fizycznie super a teraz jestem załamany bo nawet gdybym sie chciał wycofać to byłoby jeszcze gorzej.
Mam odpowiedzialną pracę.Jestem teraz na zwolnieniu ale jak długo można ...

przez zdesperowany1 02 mar 2010, 14:05
do tego dochodzi bezsennosc i uderzenia goraca...jatak niestety mialem przez caly czas brania tego leku
zdesperowany1

przez Paranoja 02 mar 2010, 14:16
hohoho, seroxat biorę od 22 grudnia, jestem na dawce 40 mg dziennie, rano i właściwie to nie wiem czy jakoś na mnie działa :|
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez zdesperowany1 02 mar 2010, 14:55
http://www.medicalnewstoday.com/articles/94224.php

a wiec ja pewnie mam ciagle efekty odstawienne:O mam nadzieje ze za 2 tygodnie wszystko minie..
zdesperowany1

przez Ameli83 03 mar 2010, 19:42
Piaty dzien, wracam do dawki 20mg. Fizycznie pobudzona, psychicznie otepiala, ale walcze z lekami, byle do przodu :smile:
"Niech nagle pojawi sie w Tobie mysl, ze to co widzisz,
w rzeczywistosci jest calkiem inne, niz sadziles.
Odkryj piekno lasu, ciepla barwe czyjegos glosu, intrygujacy zapach.
Kazdego dnia chociaz przez kilka minut sprobuj patrzec na swiat na nowo"

przez Flora 03 mar 2010, 20:05
Cześć wszystkim! Mam pytanie dot. stosowania paro. Mieliście może zaburzenia wzroku i powiększone źrenice? Już dwa miesiące biorę po 10mg na dobę, więcej nie daję rady (właśnie ze względu na ten przedziwny skutek uboczny).

przez Molly Peek-a-boo 03 mar 2010, 20:09
Huh nie wiem, u mnie to normalne, zawsze źle widzę i mam źrenice jak pięciozłotówki. Poczytaj efekty uboczne na ulotce, powinno być napisane :)

Sortuj wg