PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

paroksetyna rano czy wieczorem + osłonowo benzo

przez slow_down 14 lut 2015, 23:22
Poczytaj sobie na tym forum, jak męczą się ludzie uzależnieni od leków. Jedź dalej na tramalu, na pewno zajedziesz daleko. Do tego benzo.
Mimo że nie czujesz działania rekreacyjnego, może być bardzo źle gdy lek odstawisz. Albo tolerancja na tramal wzrośnie i będziesz brać większe dawki. Żaden lekarz nie da Ci tramalu do takich antydepresantów, poczytaj o interakcjach.
slow_down

przez aquarius 15 lut 2015, 00:28
@slow_down. dzieki ale znam interakcje ssri+ tramal, chociazby zespol serotoninowy, z tryptofanem tez i w ogole to prawie ze wszystkim, moze jajka powinienem przestac jesc bo tam tez tryptofan. nie potrzebuje porad z ulotek. mam dwoch psychiatrow, zaden nie protestowal. poczytaj tez fora zagraniczne. takie rzeczy sie stosuje w usa. wszystko zalezy od dawek. 75 mg tramalu + 10 mg paro jest bezpieczne. to tyle co nic. maksymalna zalecana dawka tramalu to 400 mg. wtedy obawialbym sie laczyc to z 40mg paro.

zreszta nie o to pytalem. pytalem o kwestie łączenia poznym popoludniem paro z wieczornym usypiaczem w stylu trazodon. owszem, moge zapytac lekarza ale chcialem poznac realne doswiadczenia zwyklych ludzi, ktorych tu jest sporo i maja podobne problemy.

a.
depresja, lęki, zaburzenia snu, alkoholizm i dalsze poszukiwania źródeł
paroksetyna 10 mg
trazodon 100 mg
psychoterapia

przez benzowiec84 15 lut 2015, 00:45
aquarius napisał(a):@slow_down. dzieki ale znam interakcje ssri+ tramal, chociazby zespol serotoninowy, z tryptofanem tez i w ogole to prawie ze wszystkim, moze jajka powinienem przestac jesc bo tam tez tryptofan. nie potrzebuje porad z ulotek. mam dwoch psychiatrow, zaden nie protestowal. poczytaj tez fora zagraniczne. takie rzeczy sie stosuje w usa. wszystko zalezy od dawek. 75 mg tramalu + 10 mg paro jest bezpieczne. to tyle co nic. maksymalna zalecana dawka tramalu to 400 mg. wtedy obawialbym sie laczyc to z 40mg paro.

zreszta nie o to pytalem. pytalem o kwestie łączenia poznym popoludniem paro z wieczornym usypiaczem w stylu trazodon. owszem, moge zapytac lekarza ale chcialem poznac realne doswiadczenia zwyklych ludzi, ktorych tu jest sporo i maja podobne problemy.

a.

popieram, 75 mg tramalu to jest nic a przeciwbólowo z parasyfem działa , tryptofan ? ja jadłem białko wpc , około 2g tryptofanu w białku na 100 gr , a 100 jadłem.
Możesz brać na noc razem z trazodonem. spróbuj tak , jak dalej będziesz mieć takie uboki zmień to paro bo po co się męczyć.
ogólnie nawet paro lepiej brać na noc bo zamula po tabletce.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 15 lut 2015, 01:23
włączyć 5-HTP?
magnolia84

przez benzowiec84 15 lut 2015, 01:29
Patryk29 napisał(a):
kotlet123 napisał(a):Podbijam pytanie ... Jak sobie radzić z brain zap?:( Dobijające... jakies porady? omijać szerokim łukiem paroksetyne i wenlafaksyne :P

-- 14 lut 2015, 22:41 --

Ewentualnie brac fluoksetyne przy zejsciu z paroksetyny

fluoksetyne albo tramadol
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 15 lut 2015, 01:36
Tramadol jak najbardziej ok, przy zejsciu z wenlafaksyny, ale to dla ludzi którzy nie maja sklonnosci do nalogów :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez exodus! 16 lut 2015, 22:05
Tramal to ścierwo uzależniające! :[
exodus!

przez kotlet123 18 lut 2015, 20:50
Jaka terapie się stosuje na lęki? I czy pomaga? W jakim stopniu ? Jesli temat byl, poproszę o linka jakiegoś
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez carita 19 lut 2015, 13:41
Mam pytanie o paroksetynę. Biorę półtora tygodnia paroksetynę w postaci Seroxatu. Działanie super, nie mam lęków, chce się żyć. Byłoby idealnie, ale niestety pojawiło się po tygodniu wysokie ciśnienie, ok. 160/102. Ból głowy albo okropna senność, no i strach, że dostanę wylewu. Bez tych leków ciśnienie mam książkowe. Lekarz powiedział mi, że nie ma mi już nic innego do zaoferowania. Dziwnie się z tym jego zdaniem poczułam. Do tej pory brałam ketilept na noc, potem triticco, a w dzień sympramol. Ale miałam cały czas potworne lęki poranne, a jak już rozkręciłam się w wizjach negatywnych, to mnie tak trzymało często do godz. 13. Kilka miesimy temu próbowałam Symfaxinu, ale po nim miałam straszne kołatanie serca, jakąś arytmię i po dwóch tygodniach przestałam i wróciłam do Sympramolu. A teraz dostałam na noc Miansec a na dzień Seroxat. Wczoraj nie brałam go w ogóle i ciśnienie było ok. Dziś wzięłam tylko pół tabletki i po dwóch godzinach musiałam brać coś na obniżenie ciśnienia. Czy ktoś tak miał? Czy to minie, czy raczej nie ma co ryzykować wylewu? Ponieważ psychiatra mnie tak zostawił z wiadomością, że nie ma dla mnie już nic innego, to nie wiem, co zrobić. Pewnie najlepiej byłby w ogóle przestać to brać i nie szukać nic innego, co mi wciąż powtarza mój mąż, który zupełnie nie rozumie moich lęków.

przez Patryk29 19 lut 2015, 13:55
carita napisał(a):Mam pytanie o paroksetynę. Biorę półtora tygodnia paroksetynę w postaci Seroxatu. Działanie super, nie mam lęków, chce się żyć. Byłoby idealnie, ale niestety pojawiło się po tygodniu wysokie ciśnienie, ok. 160/102. Ból głowy albo okropna senność, no i strach, że dostanę wylewu. Bez tych leków ciśnienie mam książkowe. Lekarz powiedział mi, że nie ma mi już nic innego do zaoferowania. Dziwnie się z tym jego zdaniem poczułam. Do tej pory brałam ketilept na noc, potem triticco, a w dzień sympramol. Ale miałam cały czas potworne lęki poranne, a jak już rozkręciłam się w wizjach negatywnych, to mnie tak trzymało często do godz. 13. Kilka miesimy temu próbowałam Symfaxinu, ale po nim miałam straszne kołatanie serca, jakąś arytmię i po dwóch tygodniach przestałam i wróciłam do Sympramolu. A teraz dostałam na noc Miansec a na dzień Seroxat. Wczoraj nie brałam go w ogóle i ciśnienie było ok. Dziś wzięłam tylko pół tabletki i po dwóch godzinach musiałam brać coś na obniżenie ciśnienia. Czy ktoś tak miał? Czy to minie, czy raczej nie ma co ryzykować wylewu? Ponieważ psychiatra mnie tak zostawił z wiadomością, że nie ma dla mnie już nic innego, to nie wiem, co zrobić. Pewnie najlepiej byłby w ogóle przestać to brać i nie szukać nic innego, co mi wciąż powtarza mój mąż, który zupełnie nie rozumie moich lęków.

Lekarze to sa jednak pódebile, jak nie ma innego do zaoferowania?? przeciez ssri jest kilka a wogóle andydepresantów kilkadziesiat zaresjtrowanych, swoja droga tak wysokie cisnienie po paro?? dziwne a jaka dawke przyjmujesz?
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 19 lut 2015, 13:56
Takie ciśnienie jest groźne. Jeśli lekarz nie ma Ci już nic do zaoferowania to może czas zmienić lekarza na takiego z większą ilością pomysłów.
miko84

przez ska1977 19 lut 2015, 14:40
Mnie też żona mówi, że nie rozumie moich lęków i powinienem zrezygnowac ze wszystkich leków. A co do paro - to ja po parogenie mam raczej obniżone, czasem znacznie, ciśnienie.
Parogen 20mg

przez placi 19 lut 2015, 14:41
Witam czy ma znaczenie który preparat paroksetyny bierzemy że np rexetein ok lepiej podchodzi a paxtin już nie ? Czy miał ktoś problemy z układem trawienny typu rozwolnienia , lużny stolec czy paroksetna może być przyczyną ? Z góry dzięki za info.

przez Kalebx3 19 lut 2015, 15:37
Witam czy ma znaczenie który preparat paroksetyny bierzemy że np rexetein ok lepiej podchodzi a paxtin już nie

Nie ma żadnego znaczenia , który generyk bierzesz . Większośc czasu jechałem na najtańszym Paroxinorze i było w normie . Obecnie łykam oryginalny Seroxat , ale tylko dlatego ,że go dostałem za free . Może to jakaś schiza , ale tego oryginalnego jakbym potrzebował mniej dla odpowiedniego działania leku . I nawet tylu lęków na tym obecnym nie mam . Sam nie wiem . Zwykłego brałem 10 mg , a tego oryginała tylko 7,5 mg .
Mimo wszystko jak się Seroxat skończy znowu wchodze na Paroxinor .
Jak najbardziej możesz mieć zmienioną srakę , ale póżniej raczej to przejdzie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg