PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Tojaaa 02 lut 2015, 13:16
bedzielepiej, na czekałam prawie pół roku na lepsze dni na paro, wiec czekaj cierpliwie

przez bedzielepiej 02 lut 2015, 22:02
Pół roku to tyle czasu, jesteś pewna że poprawa była od leków a nie czegoś innego?

przez veni_vidi_vici_80 02 lut 2015, 22:20
bedzielepiej, nigdy nie masz pewności. Też się zawsze zastanawiam, jak ktoś pisze o tak długim czasie poczuł poprawę, czy bez leku nie byłoby tego samego. Te zaburzenia lubią zanikać bez powodu i bez powodu pojawiać się na nowo.
Jakieś symptomy poprawy muszą być szybciej, choćby pojedyncze lepsze dni, ale bez stabilizacji. Coś co daje nadzieje, żeby trwać na danym leku.
U mnie poprawa nastąpiła dość szybko po wejściu na 30 mg, na 40 mg było jeszcze lepiej. A 2 m-ce na dawce 20 mg nie dały żadnej poprawy.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 02 lut 2015, 22:42
bedzielepiej napisał(a):kiedy to zacznie działać, bo 3 tydzień biorę 20 mg i nic
czuję się tak samo beznadziejnie biorąc to jak bez tych leków

zalezy na co dostałeś lek, jezeli na silne objawy to poprawa powinna byc widoczna w ciagu kilku tygodni, po pol roku to są jakies kosmetyczne poprawki w dzialaniu leku, jak problem jest tez kosmetyczny to sie je faktycznie moze dopiero wtedy dostrzega, albo i w ogóle
za pierwszym razem dostałem ten lek w zasadzie na nic co by mógł wyleczyc, dlatego poprawy nie widzialem praktycznie zadnej bardzo długo, za drugim razem na silne napady lękowe to poprawa była po 2-3 tygodniach dosć widoczna

przez sensual 04 lut 2015, 15:01
chcę przejść spowrotem na paroksetyne, aktualnie biore wenlafaksyne...ale ona nie dziala nic na lęki, jedynie depresje.A lęki mam jakie miałem , nawet z domu ciezko mi wyjsc za dnia.

czy musze zrobić jakąs dluższa przerwe , czy moge juz za 2-3 dni przejsc na paroksetyne ?
a co tu pisać....
I Mister Forum

przez kasz 06 lut 2015, 22:31
Witam biore arketis jakies dwa tygdnie rano 1 tabletke . Zauwazyłem ze mam kłucia w sercu zniknie to ? a noi zamulenie jakies mam zniknie ?

przez kotlet123 07 lut 2015, 08:49
kasz, ja po paro na początku mialem bardzo podobnie. po kilku dniach minęło.

Schodzę z paroksetyny, dzień w ktorym wzialem z 3 mg - wieczorem lekkie lęki + płaczliwość.
Wziąłem zwykla dawke nastepnego dnia i wrocilo do normy.

tak ma byc ja sie pytam?:D Kpina, z tego sie nie da zejść ! :D
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez freda 07 lut 2015, 13:32
kotlet123, no ja też 2 lata biorę.zeszłam póki co do 10mg.pół roku temu próbowałam odstawić i się nie dało.kiedyś już 2 razy odstawiłam paro bez problemu.zobaczymy jak będzie tym razem.
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez kasz 07 lut 2015, 14:31
Nie wiem czuje się po tym leku otumaniony i niemogę spać normalnie , do dupy z gtymi lekami kuuuzwaaaaa...

przez lunatic 07 lut 2015, 14:40
bo to jest zamulacz, ma za zadanie głównie tłumić lęk i przy okazji tłumi wszystko inne, po 20 mg czułem się na tym jakbym był wiecznie czymś zatruty, słaby, senny, otumaniony, dopiero coś sie poprawiło jak zmniejszyłem do 10 mg, sam, bo lekarze na to nie wpadli zeby to zrobić, trzymają się utartych wytycznych odnośnie dawek ze terapeutyczna zaczyna sie od 20mg i koniec kropka

przez dontstoprunman 08 lut 2015, 14:58
jem paroksetyne juz 38 dzien w dawce 20 mg , mialem po pierwszym opakowaniu wejsc na 40mg ale nie zrobilem tego . Dostalem lek na fobie spoleczna i lekka depresje i ogolnie troche lepiej sie czuje ale nie jest to to
czego bym sie spodziewal, nadal jest jakis wewnetrzny niepokoj ....czekac na wieksza poprawe w dawce 20mg czy jeszcze cos sie zmieni ?? czy zwiekszyc dawke ??

przez Don Kamillo 08 lut 2015, 15:00
Jesli boisz się 40mg to weź sobie 1,5 tabletki i zobacz jak się będziesz czuł, ten lek tak ma ze po czasie trzeba zwiekszyć dawke, przynajmniej u mnie tak było
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez dontstoprunman 08 lut 2015, 19:45
nie chodzi o to ze sie boje wejsc na 40mg , tylko nie wiem czy czekac na dalsze efekty na 20mg bo odczuwam jakies dzialanie , jestem troche spokojniejszy ale to jeszcze nie to .... i ciagle mam taki dziwny pisk w uszach to chyba dlatego ze lek dziala i sie zastanawiam czy dalej bedzie sie rozkrecall

przez exodus! 08 lut 2015, 20:54
dontstoprunman napisał(a):nie chodzi o to ze sie boje wejsc na 40mg , tylko nie wiem czy czekac na dalsze efekty na 20mg bo odczuwam jakies dzialanie , jestem troche spokojniejszy ale to jeszcze nie to .... i ciagle mam taki dziwny pisk w uszach to chyba dlatego ze lek dziala i sie zastanawiam czy dalej bedzie sie rozkrecall
oczywiście że lek się dopiero rozkręca, pełne działanie paroxetyny osiągalne jest 3-6 m/c co jak co ale leki nauczą Cię cierpliwości ;)
exodus!

Sortuj wg