PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez exodus! 28 sty 2015, 16:02
encyklopedia1 napisał(a):ja myslalam o wenlafaksynie zamiast paroksetyny
to zacznij łykać, skąd wiesz jak na Ciebie zadziała nie próbując, nie sugeruj się opiniami innych że nie na lęki i deprechę, a właśnie na lęki i na deprechę!
exodus!

przez Stifler19 28 sty 2015, 17:13
i_am_a_legend tak ;d ten psychiatra lubi wysokie dawki leków i bagatelizuje zespół serotoninowy, zapisal mi raz klomipramine do paroksetyny ale wolałem nie sprawdzac tego zestawu ;D wenlafaksyne sam zasugerowałem mu, bo chciałbym rzucić palenie, a jak przestaje palić to paroksetyna prawie wogole nie działa, wraca lęk i depresja, więc nieduża dawka wenlafaksyny może by mi troche pomogła podnieść serotonine i noradrenaline które najwidoczniej poziomy spadają znacząco po rzuceniu palenia biorąc pod uwage objawy(lęk, brak odczuwania przyjemności, nic nie interesuje, brak energi, ekscytacji, spadek nastroju, brak relaksu) no i nawet bromazepam wtedy słabo działa na ten stan np. bromazepam wzięty w okresie palenia papierosów świetnie euforczynie uspokaja, miesnie stają sie bardziej zrelaksowane, rzeczywistość wydaje sie ekscytująca, no i ogólnie stan super odprężenia....bromazepam wzięty w okresie nie palenia tylko obojętnie uspokaja, nawet relaks sie za bardzo nie pojawia i nic sie nie chce...tak więc podumowując palenie musi mieć ogromny wpływ na zwiększenie działania paroksetyny bądź podwyższania poziomu neuroprzekaźników serotoniny, dopaminy, noradrenaliny tak więc chcąc rzucić palenie myśle że dodanie niskiej dawki wenlafaksyny może być pomocne, biorąc pod uwagę że te neuroprzekaźniki są przynajmniej o 30% obniżone
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez i_am_a_legend 28 sty 2015, 17:41
Stifler19, palenie to raczej krótkotrwałe podniesienie noradrenaliny i dopaminy, może lepszy były Zyban/Wellbutrin, czyli bupropion? Nie chcę podważać kompetencji lekarza, ale dodawanie klomipraminy do paroksetyny to jakiś kosmos. Podobnie jest z wenlafaksyną, nie rozumiem takiego podejścia, ale jeśli jesteś pod kontrolą lekarza, to pewnie trzeba się słuchać jego poleceń...

Co do benzodiazepin, to palenie osłabia ich działanie, hmm. No nic, powodzenia. :)
i_am_a_legend

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 28 sty 2015, 19:58
Hej ludziska!
Czy ktoś z Was brał/bierze paroksetynę? Dziś lekarz mi przepisał, a ja po przeczytaniu ulotki się boję... Do tej pory byłam na sertralinie, mam od razu odstawić i wejść na 40mg paro. Lekarz wyjaśnił, że i to i to działa na wytwarzanie serotoniny, uboków już być nie powinno, jak przy setalofcie, więc żeby od razu, bez obaw zastąpić jeden lek drugim. Pierwszy tydzien na sertralinie, to był kanał, stąd moje obawy. :(

Boję się... :zonk:

Proszę o odzew... :uklon:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez freda 28 sty 2015, 20:33
Psychotropka`89, rozumiem cię,ale 40mg paro tak od razu to dużo.ja wzięłabym 20 na początek.biorę paro z przerwami 9 lat.początki zawsze mam nieciekawe,ale też nigdy nie brałam więcej jak 25mg
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Psychotropka`89 28 sty 2015, 20:40
freda, mam już dość tych leków... Chyba nie wykupię tej paroksetyny. Nie zniosę kolejnych uboków. Szału dostaję na samą myśl. Muszę pracować, funkcjonować. Po sertrze 2 tyg. się męczyłam... Mam dość tych leków, strachu jak zareaguję, lęku o odstawianie... Nie, nie jestem na siłach, żeby to znów przechodzić... :why: :why: :why:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez i_am_a_legend 28 sty 2015, 20:41
Psychotropka`89, ile brałaś tej sertraliny? Wejdź sobie spokojnie na paroksetynę, zaczynając od 20 mg. Po co wchodzić na tak wysoką dawkę od razu, skoro masz lęki przed wzięciem nowego leku? Pośpiech nie jest tu wskazany. Paroksetyna to fajny lek, mnóstwo ludzi to bierze i mają się dobrze. :great:
i_am_a_legend

przez Psychotropka`89 28 sty 2015, 20:47
i_am_a_legend, mam w opisie. 100 mg. Lekarz zapewniał, że zaburzeń ze strony układu pokarmowego nie powinnam mieć "bo na sertrze już to przerobiłam, a jak chodzi o paro, to też ssri i będzie to tylko zamiana i jazd nie będzie". Też zdziwiła mnie ta końska dawka... Boję się wymiotów po tym, po sertrze okropnie mnie muliło <pawie powstrzymywałam i udało się>, leżałam tydzień. Nie chcę tego przerabiać znowu, zwłaszcza, że nie mam co liczyć na wolne. A dojazd do pracy w obie strony to 2 godziny...
Nie wiem co robić... :cry:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez freda 28 sty 2015, 20:50
Psychotropka`89, zgadzam się z wypowiedzią powyżej,weż 20mg i zobacz co się stanie.być może uboków nie będzie.niedługo weekend może wtedy spróbuj.ja też boję się zawsze uboków,ale paro to fajny lek.trzeci raz postawił mnie do pionu,powodzenia kochana :D

przez Psychotropka`89 28 sty 2015, 20:52
freda, a co uwazacie o tym co powiedział mi lekarz? Was na poczatku jakie uboki meczyly?...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez i_am_a_legend 28 sty 2015, 20:53
Psychotropka`89, to najlepiej poczekaj sobie do piątku i dopiero wtedy weź paroksetynę (20 mg), będziesz miała weekend na wypróbowanie. Ja to bym sobie zszedł wcześniej ze 100 mg sertraliny do 50 mg na jakieś dwa dni, ale to tylko sugestia. Wymiotów bym się nie obawiał, ale jeśli bardzo się o to boisz, to może noś przy sobie jakąś małą torebkę foliową? :) Psychicznie poczujesz się lepiej, a i tak pewnie do niczego Ci się ona nie przyda.
i_am_a_legend

przez Psychotropka`89 28 sty 2015, 20:57
i_am_a_legend, z tą torebką to słabo mnie pocieszyłeś, bo mam emetofobię <paniczny lęk przed wymiotami>, nie zwracałam od kilkunastu lat. Nie wiem co zrobię. Ogólnie jestem podłamana tą wizytą...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez freda 28 sty 2015, 20:58
Psychotropka`89, u mnie na początku był zwiększony lęk,wymiotów nie miałam,no i zero apetytu.myślę,że nie będzie tak strasznie bo twój organizm przyzwyczajony do serotoniny, :D

przez Psychotropka`89 28 sty 2015, 21:03
freda, też mi tak lekarz mówił... to co? Na początek 1 tabl. i po paru dniach druga dolozyc?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg