PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Zalatana23 24 sty 2015, 19:02
exodus! wcześniej brałam Seroxat i czułam się o wiele lepiej niż na Paroxinorze. Zamiennik zaczęłam brać ze względów finansowych :bezradny: Czuję drżenia, prądy i nastrój średnio stabilny.
Chcę spróbować czy odczuję różnicę. Lekarz powiedział mi, że może tak być bo oryginał to oryginał... Zobaczę , jutro biorę pierwszą tabl Seroxatu. Cena mnie powaliła 79pln...
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez lunatic 24 sty 2015, 19:14
onet700 napisał(a):Dlaczego tak pesymistycznie podchodzicie do ostawiania tych leków? Zdaje sobie sprawę, że to nie jest łatwe i trzeba swoje przeżyć, zanim zacznie się normalnie żyć, ale trzeba próbować.

nie zdajesz sobie właśnie sprawy

przez exodus! 24 sty 2015, 20:10
Zalatana23, Napisz proszę za jakiś czas swoje spostrzeżenia, czy jest jakaś zauważalna różnica, no chyba że już podświadomie, że oryginalny lek to już będzie dobrze i sam człowiek się nastraja na lepsze działanie, nie szukając i samemu się nie nakręcając w poszukiwaniu czegoś błędnego.
exodus!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freda 24 sty 2015, 20:37
na szcęście dla mojej kieszeni nie czuję różnicy między seroxatem a paroxinorem. :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Kalebx3 24 sty 2015, 20:41
seroxatem a paroxinorem.

jednak odważę sie powiedzieć ,że dla początkujących z tym lekiem ( wiem co mówię ) róznica pomiędzy oryginałem a generykiem na pewno jest na korzyśc tego pierwszego .
Brałem w 1995 oryginalny Prozak , a zaraz po nim ( po około pół roku ) Bioxetin . Nie było praktycznie żadnej różnicy.
Teraz biorę oryginalny Brintellix , ciekawe jak zaczną wychodzić generyki tego leku po 5 zł , czy dalej będzie taki dobry jak obecny Oryginał ? Wątpię .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez freda 24 sty 2015, 20:53
Kalebx3, a może trzeba od początku brać zamiennik?wtedy nie ma porównania :D

przez dontstoprunman 24 sty 2015, 21:47
jem juz paroksetyne 23 dzien na fobie spoleczna i , raczej lekka depresje . I od kilku dni zaczalem odczuwac jakas roznice czuje ze mam troche lepszy humor, gdy wstaje rano nie czuje sie juz taki zmarnowany poprostu jest troche lepiej . Lekarz mi zapisal ze pierwsze opakowanie mam jesc 1 tabletke , a drugie opakowanie 2 tabletki jaki jest sens zwiekszac dawke jesli odczuwa poprawe ... I zastanawiam sie czy dzialanie tego leku z dnia na dzien sie powieksza i jest co raz lepiej ? czy juz sie lepiej troche poczulem i taki stan zostanie ???

przez freda 24 sty 2015, 21:53
dontstoprunman, poczekaj trochę na 1 tabletce.lek dopiero zaczyna działać.a co za dużo to niezdrowo. :D może będziesz musiał podnieść dawkę,ale jak dla mnie to za krótko jeszcze bierzesz,powodzenia :D

przez dontstoprunman 24 sty 2015, 23:32
czylii mowisz ze z dnia na dzien coraz bardziej bedzie sie rozkrecalo lekarstwo ??

przez Conessa 24 sty 2015, 23:39
leki tego typu nie działają od razu, trzeba je trochę poprzyjmować by czuć poprawę.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez Don Kamillo 24 sty 2015, 23:54
W moim przypadku zaczałem od 20mg kończąc na 60mg, lekko pomogło na natręctwa ale zle samopoczucie + uboki zmusiły mnie do zmiany lekarstwa.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez kotlet123 25 sty 2015, 12:12
dontstoprunman

Oczywiscie, ze poczekaj! Lek sie rozpędza. Dla mnie optymalna dawka to byla wlasnie 20 mg(jedna tabletka) ale ze względu na uboczne, zszedlem do 10mg i bylo nawet lepiej.

U mnie bylo tak, ze najpierw dalem sobie kopa przez 2 miesiace 20 mg a potem przez reszte leczenia 10mg. Bardzo mi to pasowało z kazdych względów.
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez freda 25 sty 2015, 12:26
dontstoprunman, lekarstwo będzie się rozkręcało,ale gorsze dni też się będą pojawiać.organizm musi się lekiem nasycić,a potem będzie już dobrze.a podwyższysz jak 20mg nie będzie sobie radzić,ale na to masz czas :D

przez onet700 25 sty 2015, 13:49
Witam. Biorę Parogen w dawce 20mg na dobę. Chciałbym się dowiedzieć czym leczyć przeziębienie bo coś mnie bierze? ;/ Paracetamol?

Sortuj wg