PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez ska1977 20 sty 2015, 17:38
Ja też nareszcie zaczynam psychoterapię, niestety płatną, bo indywidualną - na grupową musiałbym czekać nie wiadomo ile. A chcę się pozbyć cholerstwa, czyli nerwicy.
Parogen 20mg

przez encyklopedia1 20 sty 2015, 19:20
a jak wygląda wasza psychoterapia? psycholog rozmawia z wami? bo ja mialam dwoch psychologow i nie bylo fajnie...nie gadalismy o nerwicy tylko o tym jak me zycie wyglada i szkoła...ciezko mi w nerwicy chcialabym tez psychoterpaii ale nie wiem czy to pomaga
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez omeeena 20 sty 2015, 23:48
encyklopedia1 napisał(a):
Don Kamillo napisał(a):jakie macie opinie na temat paraxinoru ? Czy ktoś już wyszedł z Was na tym leku na prostą ?

Postawił mnie na nogi, lecz idealnie nie jest. Ale biorę dopiero miesiąc.

-- 20 sty 2015, 10:27 --

Biorę paro już miesiac a dziś dopadły mnie lęki. Czy wy też tak macie? Chyba wezme hydroxizinium jakieś...Telepie mnie i strach taki od wewnątrz niepokoj straszny ze zaraz cos sie stanie... Myślałam, że to odejdzie całkowicie. Może paro zaczyna dopiero działac?

poczekaj, nie działa od razu

-- 20 sty 2015, 22:52 --

freda napisał(a):omeeena, witaj,dawno Cię nie było,ja też już 2 lata na paro,na wiosnę odstawka,choć pewnie nie na zawsze :D

hejka, miło Cię widzieć
tzn. miło widzieć, że jesteś w lepszym stanie
mnie lekarz nie pogania z odstawką
może jeszcze się nie napatrzył na to, jak diametralnie się zmieniłam :)
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ska1977 21 sty 2015, 10:42
encyklopedia1 napisał(a):a jak wygląda wasza psychoterapia?

Ja dopiero mam drugie spotkanie, na którym opowiadałem o swoim otoczeniu. Ale i tak te dwa spotkania nieco mi uświadomiły, zacząłem więcej z siostrą i żoną rozmawiać o rzeczach, które jakby spychałem wcześniej na bok.
Parogen 20mg

przez kotlet123 21 sty 2015, 20:50
Schodzę z leku, juz piąty dzień 5 mg paro ( a bylo 10 przez dlugi czas)

zaburzenia widzenia, światło nadwyraz razi... szumy uszne, mniejszy apetyt, lekkie nudności i rozdrażnienie... kiedy to minie?

Poza tym jest całkiem dobrze.

Na weekendzie wypiję Wasze zdrowie ! :great:
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez Mózg-Pain 21 sty 2015, 21:35
Może długo może krótko kto to wie :8): Jedno jest pewne warto. Z perspektywy ponad miesiąca bez paro powiem że jezeli tak ma być i tak mam się czuć jest super. Bo zapomniałem już przez tyle lat jak to jest bez cholernych psychotropów :( Może i są lęki mniejsze czasami większe aleidzie wytrzymać i jest w miarę super. Praktycznie przestała boleć mnie głowa a przez ostatni rok bolała mnie bardzo często po kilka dni i prawie nic nie pomagało, co dziwne nabrałem apetytu i powiem szczerze czasami obrzeram się a waga nawet stoi w miejscu. Naprawdę czuję powera i mam czasami ataki że mnie roznosi energia nie miałem tak od lat :brawo: A co najfajniesze powoli zwiększa mi się powiedzmy potencja, kurde zacząłem mieć samoczynne jakby to ująć delikatnie przyrosty :angel: a mimo że tragicznie nie było to czegoś takiego nie pamiętam od lat :uklon: kurde na stare lata zaczynam się czuć jak mlodzieniaszek.
Oby tan stan trwał jak najdłużej i nawet jak mnie pokara i będę musiał wrócić do leku wiem na pewno że pobiore trochę ustabilizuje swój stan i znowu będę rzucał bo jeszcze raz powiem warto. Do skutku i końca mojego lub diabelnych oszukanczych tabletek.

-- 21 sty 2015, 20:49 --

Co do psychoterapii mi całkowicie nie pomogło a był okres że chodziłem 2 razy w tygodniu. W sumie próbowałem prawie 2 lata i nic. Chodziłem na terapię indywidualną bo z racji zawodu i miejsca terapi praktycznie tam gdzie pracuję nie odważyłem się na grupową. Jedna Pani psycholog była nawet ok fajnie się rozmawiało i czułem że chce mi jakoś tam pomóc ale nie wiem dla czego uparla się i grzebala w moich stosunkach między matką chyba wymyśliła sobie standartowo problemy w dzieciństwie w kontaktach z mamą bylo to męczące. Druga no cóż tu bylo na zasadzie aby do końca godziny standart jak w książce jak robot zero jakiegokolwiek zaangażowania. Alo cóż brałem co dawali prywatnie trochę mnie nie stać.
Jestem twoim powodem samo-destrukcji
Żyły pompujące strach ssą jasną ciemność
Posmakuj mnie,a ujrzysz
Więcej niż potrzebujesz
Wchodzę w twój umysł Niszczę marzenia
Oślepiony przeze mnie nie możesz nic ujrzeć
Przed przeznaczeniem nigdy nie uciekniesz
Życie jest jaśniejsze od śmierci

przez click88 21 sty 2015, 21:59
Zapraszam:)
https://www.facebook.com/groups/zaburzeni/ grupa wsparcia:)

przez exodus! 22 sty 2015, 18:35
kotlet123 napisał(a):Na weekendzie wypiję Wasze zdrowie ! :great:
z jakiego powodu odstawiasz paro? czy czujesz się już na tyle silny że podejmiesz to ryzyko życia bez leków, czy może wybrałeś alko jak środek zastępczy, objawy odtawienne miną, jesteś gotowy na zderzenie się z rzeczywistością?
exodus!

przez kotlet123 23 sty 2015, 10:54
drogi exodusie,

postanowilem po 2 latach odstawic stopniowo, tak czuję się już dobrze, (cierpie na lęki)
które póki co minęły. Juz tydzień biorę tylko 5mg, widzę u siebie powrót do "siebie" sprzed tych 2 lat, częściej pękam ze smiechu, coraz bardziej interesuje się rzezywistością, dystans się zmniejsza do ludzi i do wydarzeń z zewnątrz...

wciąż iskrzy w głowie jesli chodzi o objawy odstawienne + lekkie nudności i realistyczne sny.
Poza tym jest względnie dobrze.
Ciekawe jak długo - mam świadomość, że za miesiąc - pol roku znow zażyję. Zapas Parogenu mam w razie czego.

A Parogen jak kocha to poczeka! :D

P.S ciekawa sprawa z tą dawką podrzymującą 5mg. Jeśli lęki tłumi i pozwala być sobą... to kto wie.
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez encyklopedia1 23 sty 2015, 12:16
Po dostawieniu na pewno powróci...
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez onet700 23 sty 2015, 14:18
Dlaczego tak pesymistycznie podchodzicie do ostawiania tych leków? Zdaje sobie sprawę, że to nie jest łatwe i trzeba swoje przeżyć, zanim zacznie się normalnie żyć, ale trzeba próbować. Bo nie można do końca życia tego łykać. Jeśli nie uda się raz, to drugi. Jak nie to trzeci i w końcu się uda. Ja biorę to dopiero od 3 tygodni, byłem bardzo przeciwny braniu jakichkolwiek leków, zresztą ogólnie mam złe nastawienie do leków, ale się zdecydowałem. I widzę małą poprawę. A uboków nie mam praktycznie żadnych. Miałem trochę mdłości i osłabienie, które często się pojawiało popołudniu, wieczorem zanikało. Ale teraz jest ok. I lęki też mam mniejsze niż wcześniej. I w sumie nie żałuję, że spróbowałem. Wiem, że nie będzie łatwo potem to odstawić, jak się organizm przyzwyczai do wspomagania, ale bez tego nie mógłbym z tego cholerstwa wyjść. A tak przynajmniej przypomnę sobie dawne życie, bez lęków, natręctw i innego cholerstwa, które mi życie zatruwa.

przez Don Kamillo 23 sty 2015, 14:46
Uboki wychodzą dopiero po kilku miesiącach, sam brałem to 7,5 miesiąca.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - koniec z tym.. :)

przez Zalatana23 23 sty 2015, 18:07
Od poniedziałku zmieniam Paroxinor na Seroxat. Nie wiem czy to kwestia stanu, ale wspomnienia po Seroxacie mam zdecydowanie lepsze ( w sensie działania i skuteczności) Zobaczymy... Jak różnicy w działaniu nie zauważę to wracam na zamiennik, bo tańszy :bezradny:
Póki co jest OK. Zakończyłam dziś 3mce terapii na oddziale dziennym. Czuję poprawę. Uświadomiłam sobie co jest źródłem moich frustracji i napięć. Mniej lęków, więcej spokoju ;)
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez exodus! 24 sty 2015, 18:35
Zalatana23, dlaczego sądzisz że odczujesz jakąś różnicę, Paroxinor źle działa, nie działa tak jak byś chciała? Może uboki dokuczają?
exodus!

Sortuj wg