PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Mózg-Pain 18 sty 2015, 21:09
lunatic powiedz mi od jak dawna masz problemy z "głową" i czy bierzesz jakieś inne leki i tak szczerze czy przed chorobą mierzyłeś kiedykolwiek puls, ciśnienie itp bo pewnie nie. Ja przed chorobą nawet nie wiedziałem że coś takiego jest oczywiście w przenośni i za cholerę nie wiem jakie miałem tętno do czasu choroby. Może u ciebie takie tętno to norma. Kto ci powiedział że takie tętno to zło to jest właśnie idealne tętno. Gro moich kolegów z racji tego że uprawiam sport dość intensywnie też wysportowanych mają tętno grubo poniżej 60 znam takiego że ma na granicy 40-50 i muszą się nieźle namęczyć żeby osiągnąć te 100-120. A ja przy każdym większym wysiłku od razu wkręcam się na 140 do 180 bez problemu. Jak przy tętnie poniżej 60 dobrze się czujesz to jest OK nie masz co się przejmować ja tam bym chciał mieć takie. Ja muszę brać betablokery żeby mieć w miarę dobry puls. A atak lęku dostałem po sprawdzeniu pulsu wyszło 54 i się po prostu zaczęło jak zwykle najpierw powoli z ukrycia a potem samonakręcanie i puls do 90 podskoczył przy dość dużym natężeniu lęku. Uśmiałem się bo to pierwszy taki raz, zawsze było odwrotnie atak lęku przy pulsie 100-120 i przy natężeniu lęku do 160 i to było męczące czułem już to tętno dość mocno. A tak w ogóle to z tym pulsem mamy niezłą korbę. Ja kiedyś byłem przekonany że mam bardzo duży puls mierzyłem sobie co chwilę nakręcałem się, a jak zrobiłem holtera to wyszła mi dobowa średnia 78 od tego czasu mam dalej korbę ale mniejszą trochę i już aż tak bardzo się nie przejmuję.
A co do ataku od niskiego tętna to nie przykładam do tego żadnego zdarzenia tak jak pisałem kiedyś dostałem ataku od ostrej żarówki ledowej z białym światłem to była dopiero jazda i skończyła się w szpitalu :) :) :)
Ja tam już wiem że atak może spowodować wszystko i całkowicie nagle i nawet nie próbuję tego zrozumieć.
Ale oczywiście ja się źle czujesz i masz dyskomfort jesteś ospały i osłabiony spadło ci ciśnienie masz niskie tętno pomimo wysiłku fizycznego to jak najszybciej do lekarza bo może faktycznie masz po paro bradykardie i trzeba bezwzględnie zmienić lek !!!
Jestem twoim powodem samo-destrukcji
Żyły pompujące strach ssą jasną ciemność
Posmakuj mnie,a ujrzysz
Więcej niż potrzebujesz
Wchodzę w twój umysł Niszczę marzenia
Oślepiony przeze mnie nie możesz nic ujrzeć
Przed przeznaczeniem nigdy nie uciekniesz
Życie jest jaśniejsze od śmierci

przez lunatic 18 sty 2015, 21:21
Mózg-Pain,
tętno u mnie obniżyła paroksetyna i co do tego nie mam wątpliwości, dawno temu jak ja zaczynałem było tak samo ale sie tym nie przejmowałem, teraz mam silną nerwice i sie byle czym przejmuje i byle co wywołuje ataki lęku
tak, odczuwałem to i się źle z tym czułem, nie chodzi o osłabienie tylko o dziwne uczucie ze serce pracuje wolniej niz dotychczas, trudno to opisac, nie moglem spac przez to
serotonina odpowiada tez za regulację tętna, jak ją lek podniesie do nienormalnego poziomu, bo te leki ją do takiego podnoszą, to sie potem nie wiadomo co dzieje

przez ska1977 19 sty 2015, 11:12
Ja od miesiąca do paro 20mg biorę Atenolol - rano 25mg. I jest tak, że jak się budzę to mam puls ok. 85-100, biorę Atenolol i spada puls - i w ciągu dnia mam puls cały czas w granicach 70. Jak nie brałem betablokerów to holter pokazał średniodobowy rytm 78 - jak u mózgpain. A zrywy były do 120 - 140, przy atakach lęku do 160 - 170 - ale rzadko. Teraz Atenolol trzyma mnie na niskim pulsie ale co rano mam schizy, że to droga na skróty i muszę zrezygnować z tego betablokera. Ale na razie się nie odważyłem. No i ciśnienie też mam niskie przy tych lekach - średnio 100/70 (przynajmniej tak pokazuje ciśnieniomierz nadgarstkowy).
Parogen 20mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez encyklopedia1 19 sty 2015, 12:03
co polecacie na lęki, gdy paroksetyny się nie moze brać? a wiem ze ona najlepsza :( :( :(
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez Popiol 19 sty 2015, 15:08
Możesz fluwoksaminy spróbować lub citalopramu, s-citalopramu.
Popiol

przez Kalebx3 19 sty 2015, 18:04
co polecacie na lęki, gdy paroksetyny się nie moze brać

Warioteksyna , fluwoksamina .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Don Kamillo 19 sty 2015, 18:07
jakie macie opinie na temat paraxinoru ? Czy ktoś już wyszedł z Was na tym leku na prostą ?
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez lunatic 19 sty 2015, 18:23
dzwoniłem do GSK bo chciałem sie coś więcej dowiedzieć jak to jest z tym wpływem paro na tętno i serce i czy jak je spowalnia to trzeba odstawić lek to w ogole nic sie nie dowiedziałem, poza tym ze taki skutek uboczny jest zgłaszany i tyle, wszyscy odsylają do lekarza

przez Stifler19 19 sty 2015, 23:50
ostatnio odkryłem "tisercin".. fajnie działa z paro, tak fajnie spowalnia, mięśnie są bardziej zrelaksowane i z większym spokojem i dystansem patrzy sie na wszystko i działa jakoś tak uzupełniająco, objawy nerwicowe znikają, nie zamula za bardzo, raczej taka lekka senność z uspokojeniem, no i depresyjność znika i mocniejsza psychika jest...wszystkie neuroleptyki depresyjnie na mnie działały a tu niespodzianka, antydepresyjny neuroleptyk ;D no i tak wogole jakoś na luzie czuje sie....tylko sen jakiś taki plytki jest i nie da sie spać, no i przez to musze ciagle przerywac branie tego leku, wtedy sen jest okej, ale depresyjność też i większe napięcie, zmęczenie powracają...no ale ogólnie polecam nerwicowcom:)
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez omeeena 20 sty 2015, 01:27
jadę na paro od dwóch lat, dał mi nowe życie
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez benzowiec84 20 sty 2015, 01:45
omeeena napisał(a):jadę na paro od dwóch lat, dał mi nowe życie

3,4 rok zaczyna się zjazd . Jechałem 5 lat na paro. bez przerwy
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Reiben 20 sty 2015, 01:46
osłabione libido, PSSD, impotencja, aspermia...i pada jeszcze pytanie o kobietę, szkoda, że byłem zmulony i nie odpowiedziałem, że nie kręcą mnie śmierdzące pingwiny!
Reiben

przez omeeena 20 sty 2015, 02:06
benzowiec84 napisał(a):
omeeena napisał(a):jadę na paro od dwóch lat, dał mi nowe życie

3,4 rok zaczyna się zjazd . Jechałem 5 lat na paro. bez przerwy

odstawię, zanim się zacznie
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez freda 20 sty 2015, 10:40
omeeena, witaj,dawno Cię nie było,ja też już 2 lata na paro,na wiosnę odstawka,choć pewnie nie na zawsze :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

Sortuj wg