PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez encyklopedia1 15 sty 2015, 17:28
to mi sie zaczelo dziac jak mi nerwica powróciła, jestem bardzo zalękniona już miesiąc. jak wypije jakis alkohol to krzycze przez sen. browary góra 3. ale jestem małą kobietką. Słuchajcie, czy to sie unormuje? Chodzi mi o nawrót nerwicy i atak paniki, miesiac minął a ja nadal drażliwa, leki dopiero zaczęły działać bo pierwszy miesiąc ale mam drżenia mięsniowe... Taka nadwrażliwa jestem nerwowo. Moze sie unormuje.
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez kotlet123 15 sty 2015, 21:42
Tak, powinno się to unormować, paroksetyna jest dosyć silna i przejawem tego powinna być właśnie poprawa. Ponadto płaczliwość, gonitwa myśli przejdzie (tez po czasie)
no i sen się unormuje co ciekawe. :)
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez Dark Knight 16 sty 2015, 00:01
Mozliwe ze zrobie jeszcze jedno podejscie do tego leku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 16 sty 2015, 00:47
encyklopedia1, pij dalej browary przy nerwicy, na pewno drżenia same przejdą. A alkohol + propranolol to już w ogóle głupota. Mieszanie propranololu z używkami to jak rosyjska ruletka - któraś z używek w końcu z tym lekiem będzie kolidować (może być to nawet kawa).
slow_down

przez benzowiec84 16 sty 2015, 00:50
To samo chciałem napisać jak zobaczyłem propranolol :) Nawet ja bałem się na tym pić , a piłem prawie na wszystkim :D

-- 15 sty 2015, 23:53 --

na betablokerach się nie pije , obniżają ciśnienie tętniczę,puls . Po niekąd likwiduję właśnie drżenia rąk , jak ktoś ma na tle nerwowym . Alkohol działa przeciwnie.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez slow_down 16 sty 2015, 01:08
Ja na propranololu jedynie fajki palę, tyle właściwie mogę. Alko i tak nie piję, bo w moim przypadku niweluje to działanie leków na kilka dni. Kawę lubię, ale w połączeniu z betablokerem utrata przytomności gwarantowana.
Lekarz przepisując propranolol, powinien na starcie uprzedzić, że używek z tym lekiem się nie łączy. No ale u nas lekarz w dupie ma pacjenta. Bo pacjent ma się zapoznawać z ulotkami. No i się zapoznaje - czyta ulotki, czyta o strasznych skutkach ubocznych (które notabene wcale nie występują) i boi się łyknąć pierwszej tabletki.
Tak czy siak kawa, alko i inne - nie mieszać z propranololem, dla własnego dobra.
slow_down

przez Tojaaa 16 sty 2015, 08:24
No dobra a kawa plus paro?

przez Patryk29 16 sty 2015, 10:03
Tojaaa napisał(a):No dobra a kawa plus paro?

Można pic :mrgreen:
choć w depresji raczej się powinno unikać kawy, poza tym kawa może działać lękotwórczo.
Wybór należy do ciebie :lol:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez exodus! 16 sty 2015, 10:17
jedna kawa z rana, nawet wskazana ;) no ale wiadomo jeden może, drugi nie powinien.
exodus!

przez slow_down 16 sty 2015, 11:01
Można, ale u mnie kawa podkręcała lęki.
slow_down

przez encyklopedia1 16 sty 2015, 11:30
ja propranolol doraźnie, alko pije mało lub wcale... W ogóle to jestem załamana bo paroksetyna wywołuje u mnie zaburzenia hormonalne (plamienia sródcykliczne) dziwne bóle brzucha. Któras kobieta może sie wypowie?
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez onet700 16 sty 2015, 11:39
Ja biorę Parogen od 2 tygodni, dzisiaj 14 dzień. Od 5 dni 20 mg. I piję kawę co 2, 3 dni. Wtedy kiedy jestem senny i bardzo mi to pomaga. Nie odczuwam po tym żadnych skutków ubocznych, ale to już każdy sam powinien wypróbować. Ogólnie to po tych 2 tygodniach nie odczuwam żadnej poprawy [wiem, że to za wcześnie]. Pojawia się senność, ogólna niechęć do robienia czegokolwiek, czasem bóle głowy i kilka razy miałem mdłości. Najgorzej czuje się popołudniu [od 16 do 19]. Trochę tak jakby mi się przeziębienie zaczynało... Wieczorem wszystko przechodzi. Rano za to się czuję jak młody Bóg :D Naprawdę super... Generalnie jedyne co zauważyłem na plus to, że trochę lepiej śpię, mam głupie sny i przed spaniem nie skupiam się już tak na pracy serca. Ogólnie może trochę spokojniejszy jestem.

przez PinstaH 16 sty 2015, 14:46
Ja wcześniej piłem ok 7 kaw dziennie i czułem się fatalnie. Polecam zamianę kawy na mocną herbatę (ten sam efekt ale nie rozwala głowy jak kawa). Jedna, góra 2 kawy dziennie to dawka powiedzmy bezpieczna....
Parogen - 20mg - 40mg (aktualnie 20mg)

przez benzowiec84 16 sty 2015, 16:14
Co do Kaw ja piję z 4 dziennie na róznych lekach Paro,Fluo,Serta . Problem jest w tym że te kawy mnie jak by usypiaja ,czasami mam takie wrażenie . Nie działają pobudzająco 0 . A czasem mam wręcz wrażenie że bardziej mnie mulą . chyba leki SSRI maczają tu swoje palce :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg