PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez monapayne 10 sty 2015, 12:59
Te sny przestaną się pojawiać aż odstawisz lek.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez veni_vidi_vici_80 10 sty 2015, 13:01
fsck, najtańszy jest Paroxinor, niecałe 4 zł za opakowanie po refundacji. Brałem Parogen i właśnie Paroxinor. Żadnej różnicy w działaniu nie było.
onet700, o tak, na początku brania paroksetyny sny są niesamowite. Sam tu kiedyś opowiadałem (pod innym nickiem) jakie filmy mi się śniły. Przeszło ale po kliku miesiącach. Przy schodzeniu z leku sny też się nasilały, ale nie były tak barwne jak te na początku brania.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

przez Patryk29 10 sty 2015, 13:06
onet700, sny realistyczne o róznej tematyce sie pojawiaja po tych lekach
fsck, chyba paroxinor jest najtanszy jesli chodzi o paroksetyne.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 10 sty 2015, 21:07
chciałbym mieć takie skutki uboczne w postaci dziwnych snów, zacząłem od bardzo małej dawki i troche sie tym wkopałem bo każde zwiększenie teraz bedzie dawało od nowa skutki uboczne, a musze dojsć do minimum 10 mg

przez exodus! 11 sty 2015, 09:32
po paro nie miałem, nie mam żadnych surrealistycznych snów, jak to miało miejsce np: przy mircie, albo nie pamiętam ;) ale to lepiej.
etap szybkiego odstawienia bo 5 dni (zalecenie lekarza) z 20mg z(na) fluo, przebiega dość spokojnie jedynie delikatny ból głowy i wzmożona potliwość, no i apetyt praktycznie zerowy, jem z rozsądku, przyda mi się zrzucić trochę balastu ;)
exodus!

przez Conessa 11 sty 2015, 20:08
Miałam brać Parogen ale w aptece akurat nie było więc wzięłam Paroxinor, mam nadzieję, że nie będzie różnił się, bo czytam tu różne opinie i trochę martwię się :roll:
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez onet700 11 sty 2015, 21:34
Opinie są różne bo leki tego typu na każdego działają inaczej. Jedni mają dużo efektów ubocznych, drudzy mniej. Są tacy na których działa po kilku tygodniach, jak i Ci, którzy po paru miesiącach zauważają zmiany. Też długo się zastanawiałem czy wogóle brać ten lek [PAROGEN], ale wziąłem. Biorę już 9 dni i czuję się dobrze. Może nie lepiej niż wcześniej, ale ogólnie samopoczucie mam dobre. Oprócz lekkiej senności i mdłości, które miałem na początku nic się na szczęście nie działo. Zobaczymy co będzie dalej ;) Powodzenia. Nie martw się o nic ;) Bo więcej uboków będziesz mieć z nerwów niż od tego leku ;) Pozdrawiam!

przez magnolia84 11 sty 2015, 22:13
Z jednej strony nie mogę się już doczekać, kiedy pozbędę się tego leku z mojego organizmu. Jeszcze nigdy w życiu nie czułam się tak głupia, dosłownie bezmózga :roll: Ciężko jest mi dobrać słowa, zapamiętać nowe informacje. Jedna wielka dziura zamiast mózgu. Po żadnym leku nie czułam się tak jak obecnie :?
magnolia84

przez lunatic 11 sty 2015, 22:45
Conessa napisał(a):Miałam brać Parogen ale w aptece akurat nie było więc wzięłam Paroxinor, mam nadzieję, że nie będzie różnił się, bo czytam tu różne opinie i trochę martwię się :roll:

jedno i drugie takie samo gówno tylko ze zaczyna śmierdzieć z opóźnieniem

przez Conessa 11 sty 2015, 22:47
onet700, chodzi mi tylko o to, aby działał, farmaceuta powiedział, że skład identyczny, a ktoś wcześniej pisał, że ten lek nie działał tak jak parogen.
magnolia84, nigdy nie czułam się po tym leku (brałam 3 lata temu) tak jak opisujesz. Wręcz przeciwnie, byłam bardziej "poskładana" i gotowa do działania.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez magnolia84 11 sty 2015, 22:49
Conessa, najlepiej czułam się po wenlafaksynie. Nowa jakość życia :105:
magnolia84

przez Conessa 11 sty 2015, 22:54
Jak po kokainie? :)

Co do parogenu jeszcze, to przy odstawianiu pojawiało się dziwne uczucie, które zreszta przy innych lekach też pojawia się, i tu pozwolę sobie wkleić cyctat: efekt zwany "brain zap" lub "brain shivers". Jest to odczucie porównywalne do krótkich, nieprzyjemnych impulsów elektrycznych przebiegających przez mózg, pojawiających się co kilka sekund. Objaw ustępuje po około trzech tygodniach.

Właśnie czytając o wenflaksynie przypomniało mi się, że czułam to samo. Okropne ! Schodziłaś już z wen? Miałaś to samo?

przez magnolia84 11 sty 2015, 22:56
Conessa, nie brałam kokainy więc nie wiem ;)
Z wenlafaksyny dobrze mi się schodziło. Miałam tylko zawroty głowy
magnolia84

przez Patryk29 11 sty 2015, 22:57
Dla mnie paroksetyna to byla jedna wielka zamula i udawnie ze jest okey, a w srodku czulem pieklo, paroksetyna lekko to maskowala
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg