PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Patryk29 05 sty 2015, 21:08
A i czym moge wspomoc sie alproxem 0.5 mg ( alprozolam) do czasu az zadziala paroksetyna ?? - Tak mozesz jak najbardziej, co do rozkrecania paro to kwestia indywidualna, moze cie zaskoczy odpali po 7-14 dniach mniej wiecej tyle czasu potrzebuje by dotrzec i zadomowic sie w stanie stacjonarnym w osoczu, jednak patrzac na doswiadczenie ludzi bioracych jak i wlasnych, poprawa pewnie bedzie gdzies po miesiacu, ale w którym tygodniu to juz ci nie wywróze :) :great:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez dontstoprunman 05 sty 2015, 22:43
a puszcza mi wkoncu te oczy ?? bo wyglądam jak jakiś naćpany , zrenice jak 5ciozłotówki .. : / I nie uzaleznie sie od alprozamu wciagu np 3 tygodni brania malych dawek ?

przez veni_vidi_vici_80 05 sty 2015, 22:53
dontstoprunman, źrenice wracają do normy najszybciej, kwestia 2 tygodni myślę.
A co do efektu przeciwdepresyjnego/przeciwlękowego po kliku tygodniach powinna nadejść poprawa. Początkowe pogorszenie mija szybko, chociaż rzeczywiście często w pierwszych 1-2 tygodniach czujemy się gorzej, niż bez leków i ma się ochotę rzucić to w cholerę.
Co prawda niektórzy piszą o 3-6 miesiącach, gdy dopiero nastąpiła poprawa, ale kto wie, czy w tak długim czasie poprawa nie nastąpiłaby sama, nawet bez leków. Leki to wielka niewiadoma, loteria i nauka cierpliwości.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez exodus! 06 sty 2015, 08:55
veni_vidi_vici_80, jak przechodzi proces odstawienny?
exodus!

przez veni_vidi_vici_80 06 sty 2015, 11:08
exodus!, 6 tygodni bez leków. Ostawienie przebiegło prawie bezboleśnie. Miałem na początku zawroty głowy, takie że jazda samochodem była niebezpieczna, bo zerknięcie w lusterko czy wskaźnik prędkości już powodował zawirowanie w głowie. Przez klika dni wybudzałem się w nocy, za to teraz ciężko mi się dobudzić o 9 czy 10 rano, a jutro już powrót do pracy i pobudka o 6.
Miałem rozchwianie emocjonalne, wybuchy wzruszenia, później gniewu, drażliwość, teraz się to stabilizuje.
Przez ostatnie 2 tygodnie organizm został przepłukany kilkukrotnie alkoholem, więc paroksetyny nie powinno być już w organizmie :)
Czuć już brak paro-wspomagania, blokady negatywnych myśli. Drobny pierdół, typu wylana cola, problem ze wciśnięciem się w miejsce na parkingu, powoduje że muszę walczyć, żeby nie zdołować się myślami, jaki to jestem beznadziejny.
Za 2 dni mam wizytę u psychiatry i ciekawy jestem co ona powie o odstawieniu leków bez konsultacji. Na dzisiaj jestem pewien, że chcę walczyć bez pomocy leków.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

przez exodus! 06 sty 2015, 11:39
veni_vidi_vici_80 napisał(a):Na dzisiaj jestem pewien, że chcę walczyć bez pomocy leków.
miło się czyta takie pozytywne słowa oraz racjonalne podejście do problemu, oby się udało, ja właśnie się przymierzam do odstawienia, wizytę mam jutro, będę chciał leki na podtrzymanie ale już nie SSRI, a poprzednie próby się nie udały, wracałem do paro z podkulonym ogonem z wypisanym na twarzy słowem: "Ratuj Mnie!" no w sumie. Wytrwałości i nie daj się, powodzenia!
exodus!

przez kalikali1 06 sty 2015, 11:49
Poprawa nastroju i mocne działanie antylękowe nastepuje w 3-6 miesiącu,więc trzeba czekać i być cierpliwym. :D

przez Petek 07 sty 2015, 00:38
exodus! napisał(a):
veni_vidi_vici_80 napisał(a):Na dzisiaj jestem pewien, że chcę walczyć bez pomocy leków.
miło się czyta takie pozytywne słowa oraz racjonalne podejście do problemu, oby się udało, ja właśnie się przymierzam do odstawienia, wizytę mam jutro, będę chciał leki na podtrzymanie ale już nie SSRI, a poprzednie próby się nie udały, wracałem do paro z podkulonym ogonem z wypisanym na twarzy słowem: "Ratuj Mnie!" no w sumie. Wytrwałości i nie daj się, powodzenia!

Exodus odstawiasz chlora?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez exodus! 07 sty 2015, 06:44
Petek napisał(a):Exodus odstawiasz chlora?
mam 90 na liczniku, narazie nie, teraz tylko paro.

-- 07 sty 2015, 09:06 --

byłem dziś u lekarza poinformowałem że chcę odstawić paro, to w zamian dał mi fluo :/ no to teraz będzie elektrycznie ;) ale znów SSRI i tu ból...
exodus!

przez Tojaaa 07 sty 2015, 20:26
exodus!, czemu odstawiasz paro?

przez exodus! 07 sty 2015, 21:24
Tojaaa napisał(a):exodus!, czemu odstawiasz paro?
paro przyjmuję ponad 3 lata z małymi przerwami, samopoczucie od dłuższego czasu mam na takim samym poziomie, ogólnie jestem znudzony i zmęczony paroxetyną, po woli czuję że moja świadomość jak i postrzeganie mocno się zwężyło w swoim spektrum, wszystko jest takie płaskie bez wyrazu, tak jakby lizać coś przez szybę, niby jest wszystko OK, nie dokuczają mi lęki, deprecha, wszystko wygasło, istne "zdrowie", ale jest cholernie sztucznie... dlatego! przy zejściu ma pomóc fluo ;] robot dance in progress :P
exodus!

przez kalikali1 07 sty 2015, 21:34
exodus!, Po jakim czasie działanie paro na lęki i depresję się u Ciebie ustabilizowało?Ja biorę anafranil już 3 miesiące i dalej czekam... :(

przez exodus! 07 sty 2015, 22:20
kalikali1, nie wiem czy to będzie dla Ciebie dobry wyznacznik, ja jak zacząłem łykać paro to wtedy ostro chlupałem i wcale mi nie pomagała, minęło 6 miechów, rok, dopiero jak odstawiłem etylowy to zaskoczyła w tym dobrym znaczeniu tego słowa, ja wiem taka średnia to 4-6 m/c.
exodus!

przez woowoo 08 sty 2015, 00:27
exodus!, będziesz schodził z paro z fluo?
Ja ostatnio po 2,5 roku na chciałam zejść na 20 mg (z 30) i wszystko się posypało. Ostra somatyzacja (bol głowy) i depra. Tak z dwa miesiące dałam radę. Dodam ze wcześniej zmniejszanie paro wywoływało efekt ozdrowienia, więc nie wie o co kaman.

A czy któryś z tęgich głów wytłumaczy mi, jak alkohol może zaburzać działanie paro?

Sortuj wg