PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Patryk29 04 sty 2015, 22:54
Martiszon, Ja bym jeszcze poczekal na dzialalnie paroksetyny 3 tygodnie to jednak nie jest tak dlugo.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez onet700 04 sty 2015, 23:20
Doszedłem do wniosku, że to forum jest bez trochę sensu. Odkąd je przeglądam to widzę co raz to nowsze opinie na temat tych leków. Na każdego działa inaczej i u każdego objawiają się inaczej ewentualne skutki uboczne. U jednych działa szybciej, u drugich wolniej. U jednego wywołuje to, a u drugiego co inne. Ale z drugiej strony ja jestem z tych, którzy wolą wiedzieć nawet najgorsze niż żyć w nieświadomości ;) Dziękuję za pomoc. Jutro trzeci dzień na Parogenie ;)

przez lunatic 05 sty 2015, 00:12
onet700,
no to już wiesz ze te leki mogą zadziałać jak im sie podoba i nikt nawet żaden lekarz tego nie jest w stanie przewidzieć jak, wystarczy zobaczyć jak powodują przeciwstawne skutki np sennosć albo bezsenność przy tym samym leku, a najbardziej smieszne jest to jak niektórzy piszą hasła typu zaufaj lekarzowi itp. jak on zielonego pojecia nie ma jak to zadziała

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dei 05 sty 2015, 01:59
Na mnie paro zaczelo działać dobrze po 2miesiacach. Skutków ubocznych nie miałam. A ze spac mi sie chciało... Przed braniem paro to dopiero byla senność. Teraz jest normalnie.
dei

przez Pablo5HT1 05 sty 2015, 02:04
LUDZIE!
Jestem bywalcem tego forum, powiem wam tak, jak piszecie już opinie o lekach i ich skutkach ubocznych to piszcie je po 4-5 tygodniach brania leku, wtedy można mówić o efektach na plus lub na minus, nie ocenia sie antydepresantów po 5 dniach brania.

przez exodus! 05 sty 2015, 09:36
Pablo5HT1 napisał(a):LUDZIE!
Jestem bywalcem tego forum, powiem wam tak, jak piszecie już opinie o lekach i ich skutkach ubocznych to piszcie je po 4-5 tygodniach brania leku, wtedy można mówić o efektach na plus lub na minus, nie ocenia sie antydepresantów po 5 dniach brania.
nie wziąłeś pod uwagę jednej ważnej rzeczy, pisząc to wnioskuje że nie miałeś ataków paniki, niemiłosiernych lęków i wszystko co blokuję i straszy, a ludziom takie pisanie raczej pomaga, parę info z tego co się ze mną dzieje wiele znaczy, jesteśmy tu żeby sobie wzajemnie pomóc, w każdym słowa tego znaczeniu. pozdrawiam
exodus!

przez onet700 05 sty 2015, 14:53
Dokładnie tak ja mówi exodus!.
Ja wiem, że leki nie działają od razu, ale to że sobie o tym pogadam, jak się czuję po 3, 5 czy 10 dniach stosowania to mi pomaga. Zresztą po to jest to forum, żeby z siebie coś wyrzucić. Tym bardziej, że ja nie mam do kogo. Po za tym jak już mówiłem, ja wolę wiedzieć, nawet najgorsze, niż żyć w nieświadomości. Dlatego to przeglądam. Wolę się liczyć z tym, że coś może być nie tak niż potem panikować, kiedy rzeczywiście się coś wydarzy.

przez Martiszon 05 sty 2015, 15:03
Patryk29, jestem na 20 paro od października. Od 3 tygodni jestem na 30mg. Nie czuję niemal żadnej poprawy po podniesieniu dawki :( rozumiem, że trzeba cierpliwie czekać...?
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez ska1977 05 sty 2015, 15:10
14 stycznia wejdę w czwarty miesiąc Paro. jak pisałem w Sylwestra, od jakichś dwóch, trzech tygodni lęki przygasły. Jeśli się pojawiają, to wywołane mniej lub bardziej celowo przeze mnie - np. jak sobie przypomnę dawne ataki. Ale oddychanie pomaga - w ostateczności Atenolol i Xanax. Dzięki Bogu takie ataki trwają coraz krócej. Na razie nie myślę o odstawieniu. Pod koniec miesiąca idę do psycho na trzecią kontrolę a wcześniej mam drugie spotkanie z psychologiem. Najgorzej jest wracać myślami do dawnych ataków, musze z tym jeszcze powalczyć.
Parogen 20mg

przez exodus! 05 sty 2015, 15:31
Martiszon napisał(a):jestem na 20 paro od października. Od 3 tygodni jestem na 30mg. Nie czuję niemal żadnej poprawy po podniesieniu dawki :( rozumiem, że trzeba cierpliwie czekać...?
daj szansę paro, ona buja powoli, będzie dobrze...
exodus!

przez Patryk29 05 sty 2015, 15:42
3 miesiace to okres dla paro, mi tak pomogla po 3 miechach poczulem sie lepiej a po roku dobrze, pomijajac fakt ze ja tego leku nie lubie to uratowal mi on zycie, a przynajmniej przedluzyl ten padól
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez arnibarni 05 sty 2015, 16:02
Tak sie zastanawiam bo fluoksetyna po ponad 3 miesiącach nie uregulowała mi snu.Może wyjsciem byłoby zastosowanie esctalopramu albo paroksetyny,bo ona chyba w podobny sposob działa,na wieczór,wtedy ta sennosc po tych lekach przychodziłaby w nocy i mozna by spać dobrze ? Co o tym myslicie brał ktoś po południu albo wieczorem ssri o działaniu sedatywnym ? U mnie escitalopram po jakis plus minus 5 godzinach powodował wielką sennosc,więc może branie na wieczór zdałoby rezultat ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez Tojaaa 05 sty 2015, 18:00
Martiszon, bądź cierpliwa.ja długo czekałam na rozbujanie paro.forumowicze doradzali mi zmianę leku. Ja czekałam, zwiekszyłam dawkę i odczułam poprawę. Przypomnę ze paro zaczęłam w marcu a poczułam sielepiej w ok. Lipca,sierpnia. Wiec warto

przez dontstoprunman 05 sty 2015, 18:24
witam . Dostalem od lekarza na fobie spoleczna parogen oraz zolafren (olanzapina) . Jestem 4 dzien na paroteksynie 20mg i ogolnie lęki sie powiekszyly , oczy mam jak 5ciozłotówki .... I zastanawiam sie kiedy to minie , bo teraz az boje sie wyjsc na dwór ... A jak widze jak piszeciez ze paroteksyna moze dzialac po 3 miesiacach to co ma 3 miesiace w domu siedziec ?? I zastanawia mnie jeszcze po co mi zapisal ten zolafren jesli to jest lek na schizofrenie , mialem jesc to na noc . Wczoraj zjadlem to wstac nie moglem z lozka jakby ktos mi pałą w łeb przywalil a zjadlem pół tableki 5mg.....

-- 05 sty 2015, 19:10 --

dontstoprunman napisał(a):witam . Dostalem od lekarza na fobie spoleczna parogen oraz zolafren (olanzapina) . Jestem 4 dzien na paroteksynie 20mg i ogolnie lęki sie powiekszyly , oczy mam jak 5ciozłotówki .... I zastanawiam sie kiedy to minie , bo teraz az boje sie wyjsc na dwór ... A jak widze jak piszeciez ze paroteksyna moze dzialac po 3 miesiacach to co ma 3 miesiace w domu siedziec ?? I zastanawia mnie jeszcze po co mi zapisal ten zolafren jesli to jest lek na schizofrenie , mialem jesc to na noc . Wczoraj zjadlem to wstac nie moglem z lozka jakby ktos mi pałą w łeb przywalil a zjadlem pół tableki 5mg.....
A i czym moge wspomoc sie alproxem 0.5 mg ( alprozolam) do czasu az zadziala paroksetyna ??

Sortuj wg