PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 27 gru 2014, 22:25
onet700,
a co Ci dokładnie jest? ten lek tłumi mocno wszystko jak leci i to jego największy ubok a dla niektórych zaleta

przez onet700 27 gru 2014, 22:30
Nerwica natręctw [szeroko pojęta w dość dużym nasileniu]. Właściwie to stres jest moją codziennością już, mimo, że nie mam do niego powodu, ale stresuje się cały czas, co odczuwa np. żołądek czy serce. Od czego się to bierze to nie wiem. Pojawiają się coraz częściej problemy ze snem. Słabe samopoczucie, niewiarygodnie niska samoocena. Wstydzę się zresztą tego. Coraz rzadziej wychodzę z domu. W dodatku są natręctwa. Właściwie to nie umiem już wyjść z domu dopóki nie posprawdzam wszystkiego, czy gaz zakręcony, czy woda nie leci, czy okna zamknięte itp. Można jeszcze wymieniać. Jakby tego było mało drżą mi ręce. Ludzie patrzą na mnie jak na wariata, a ja ze wstydu zaczynam się coraz bardziej izolować w domu... Po krótce to tyle.

przez elo 27 gru 2014, 22:31
onet700 napisał(a):Ubogi?? Jak ulotka mi wypadła z pudełka to się rozwinęła prawie do wysokości blatu biurka do podłogi, z czego większość to skutki uboczne... Jeszcze w życiu takiej nie widziałem. W dodatku tutaj też o tym piszą, więc chyba coś w tym musi być. A ja muszę mieć taki lek, który nie da poznać po sobie, że coś mi jest, bo moje leczenie raczej będzie przebiegać w tajemnicy, skoro nikt się mną nie zainteresował.

onet ok to zmieniamy taktyke - subiektywnie rzecz biorac ze wszystkich lekow jakie bralam paro byla tym najprzyjemniejszym jesli chodzi o wchodzenie/podwyzszanie dawki/schodzenie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez onet700 28 gru 2014, 11:12
onet ok to zmieniamy taktyke - subiektywnie rzecz biorac ze wszystkich lekow jakie bralam paro byla tym najprzyjemniejszym jesli chodzi o wchodzenie/podwyzszanie dawki/schodzenie[/quote]

A od jakiej dawki zaczynałaś?

przez exodus! 28 gru 2014, 12:41
onet700, elo Tobie dobrze radzi, paro to dobry skuteczny lek, pozwoli Ci odetchnąć, uboki nie u każdego występują nie ma się co ich obawiać, no szczerze gorzej nie będzie.
exodus!

przez Tojaaa 28 gru 2014, 15:14
Mi paro pozwala w miarę normalnie żyć. Przy podwyższaniu dawki zero ubokow.

przez monapayne 28 gru 2014, 15:35
Moje zdanie - jeżeli nie masz drugiej połówki to bierz ten lek bez obaw.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez mystrzu 28 gru 2014, 15:50
Bry, mam problem z parogenem ale może to co mi się dzieje to nic nadzwyczajnego więc zanim zadzwonię do psychiatry chciałem się tutaj upewnić.
Biorę ten lek od miesiąca na depresję z zaburzeniami lękowymi, do tego trittico od prawie dwóch na bezsenność. Pierwszy tydzień brania parogenu był cudowny, poprawa nastroju, mniejsze lęki i ogólna chęć do życia, potem w drugim nastąpiło osłabienie ale bez dramatycznych sytuacji. 3 znowu był poprawny, pod koniec tygodnia wybrałem się do psychiatry który stwierdził że lek działa i przypisał mi go na dalsze 3 miesiące. Niestety 4 tydzień już miałem fatalny, święta wyczerpały mnie psychicznie i fizycznie, i wczoraj pod koniec dnia (początek 5 tygodnia) wieczorem miałem atak paniki. silny lęk, całkowite zdezorientowanie, trudności z utrzymaniem otwartych powiek, drgawki, uczucie zimna, ból brzucha i nudności. Musiałem pierwszy raz wziąć lorafen żeby w ogóle zasnąć. Dzisiaj czuję się fatalnie, jakby na stale na granicy ataku paniki. Czy to normalne że parogen tak działa w 5 tygodniu zażywania, jest szansa że skutki uboczne tak późno się odpalają ?

przez Patryk29 29 gru 2014, 12:07
mystrzu napisał(a):Bry, mam problem z parogenem ale może to co mi się dzieje to nic nadzwyczajnego więc zanim zadzwonię do psychiatry chciałem się tutaj upewnić.
Biorę ten lek od miesiąca na depresję z zaburzeniami lękowymi, do tego trittico od prawie dwóch na bezsenność. Pierwszy tydzień brania parogenu był cudowny, poprawa nastroju, mniejsze lęki i ogólna chęć do życia, potem w drugim nastąpiło osłabienie ale bez dramatycznych sytuacji. 3 znowu był poprawny, pod koniec tygodnia wybrałem się do psychiatry który stwierdził że lek działa i przypisał mi go na dalsze 3 miesiące. Niestety 4 tydzień już miałem fatalny, święta wyczerpały mnie psychicznie i fizycznie, i wczoraj pod koniec dnia (początek 5 tygodnia) wieczorem miałem atak paniki. silny lęk, całkowite zdezorientowanie, trudności z utrzymaniem otwartych powiek, drgawki, uczucie zimna, ból brzucha i nudności. Musiałem pierwszy raz wziąć lorafen żeby w ogóle zasnąć. Dzisiaj czuję się fatalnie, jakby na stale na granicy ataku paniki. Czy to normalne że parogen tak działa w 5 tygodniu zażywania, jest szansa że skutki uboczne tak późno się odpalają ?

Dziwne, moze to wina dawki, jaka bierzesz??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez mystrzu 29 gru 2014, 13:06
biorę standardowe 20mg, zadzwonię dzisiaj do lekarza, może za mała dawka dla mnie po prostu, albo za duza, cholera wie. Przyznam że przybiły mnie te 3 ostatnie dni strasznie, bo już od 2 miesięcy do szkoły przez moje problemy nie chodzę, a że zaraz mam maturę liczyłem mocno że w styczniu już będę mógł wrócić do społeczeństwa i zacząć się uczyć.

Czy jest w ogóle możliwe żebym wmówił sobie te początkowe poprawy nastroju i trwałe obniżenie lęku ? Dziwne to jest dla mnie bo miałem dokładnie na odwrót objawy jak większość forumowiczów, najpierw cudowna poprawa, a potem coraz gorzej.

przez Ricah 29 gru 2014, 13:31
Istnieje takie pojecie, jak placebo. Najwidoczniej ono zadzialalo.
Zwaz tez uwage na to, ze paro jest mocne w porownaniu do innych SSRI. A do tego bierzesz trazodon, ktory tez zwieksza stezenie serotoniny.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez ska1977 30 gru 2014, 10:09
Czy w razie wysokiej gorączki można brać pyralginę przy paro? Na ulotce nie ma żadnych przeciwwskazań. ostatnio miałem jakieś przeziębienie i 28, ale w razie wyższej gorączki nie wiem co brać.
Parogen 20mg

przez exodus! 30 gru 2014, 10:24
mystrzu napisał(a):Pierwszy tydzień brania parogenu był cudowny, poprawa nastroju, mniejsze lęki i ogólna chęć do życia, potem w drugim nastąpiło osłabienie ale bez dramatycznych sytuacji. 3 znowu był poprawny, pod koniec tygodnia wybrałem się do psychiatry który stwierdził że lek działa i przypisał mi go na dalsze 3 miesiące.
ale jak? tak na odwrót? :shock: symptom jak u zdrowej osoby, czysty haj na psychotropach :P nie spotkałem się z czymś takim u chorego :bezradny: może czysta sugestia?, no ale przy takiej chemii??
exodus!

przez mystrzu 30 gru 2014, 13:43
Wybrałem się ostatecznie wczoraj do mojego psychiatry, dostałem zresztą napadu lęku w trakcie samej wizyty i mi hydroksyzynę musiał podać. Lekarz stwierdził że lek jest po prostu niedopasowany, i w bardzo dziwny sposób na niego zareagowałem. Od dzisiaj zgodnie z zaleceniem zacząłem brać citabax, mam nadzieję że pomoże. dzięki za komentarze, pozdrawiam ;)

Sortuj wg