PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez exodus! 25 gru 2014, 11:05
robotnica napisał(a):Albo mi się wydaje albo parogen robi mi brak uczuć jak wenla...biorę miesiąc ponad.
no tak się dzieję przy paro, ale przy 40+mg, no przynajmniej u mnie; awaria szpitalna w okresie świątecznym, dosyć słabo :why: trzymaj się tam, i wracaj do zdrówka. pozdrawiam
exodus!

przez Tojaaa 25 gru 2014, 13:38
Ściskam rownież wszystkich pożeraczy paro. Niech moc bedzie z Wami :D

przez placi 25 gru 2014, 21:04
Witam kiedyś brałem paxtin i było ok stan się poprawił żadnych skutków ubocznych , teraz problemy większe i tym razem paxtin jakby pogłębia natręctwa , lęki. Może być tak że lek raz zadziałał dobrze a potem już się nie sprawdzi . Zacząłem od ćwiartki było ok , ale już połówka pogorszyła sprawę nie wiem czy odstawić czy to minie po jakimś czasie dziwi mnie bardzo że za pierwszym razem było całkiem ok a teraz porażka taka , tyle że wtedy byłem jednak w lepszej formie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiol 26 gru 2014, 00:16
placi, jest takie zjawisko u pewnych osób, że odstawiony lek, za kolejnym podejściem nie che już działać. Ja tak z paroksetyna miałem. Akurat się specjalnie nie przejmuję bo nie lubię tego serotoninowego ścierwa.
Popiol

przez exodus! 26 gru 2014, 10:25
placi, rozumiem że połówka to 20mg, bo przy ZOK-u 40mg to standardowa dobowa, odczekaj pozwól się wkręcić, ale nie rozumiem tego co napisał Popiol, jeśli po odstawieniu lek działa słabiej to zwiększam dawkę, tu żadnego czary mary niema, przy długim użytkowaniu zazwyczaj jest to zwiększenie tolerancji na lek, a już przy uzależnieniu zmniejszenie tolerancji, ach ta ekonomiczność ;)
exodus!

przez placi 26 gru 2014, 23:20
E tylko 10 mg właśnie a ile tak może pogarszać sprawę ? czy jak taka mała dawka pogarsza to jest szansą że ten efekt zniknie ?

przez exodus! 27 gru 2014, 10:22
placi napisał(a):E tylko 10 mg właśnie a ile tak może pogarszać sprawę ? czy jak taka mała dawka pogarsza to jest szansą że ten efekt zniknie ?
zbyt mała dawka! zwiększ do 20mg, uboki miną będzie dobrze.
exodus!

przez Mózg-Pain 27 gru 2014, 18:24
9 dzień całkowicie bez paro. No i nastąpiła kara za zbytni optymizm. Miałem dzisiaj atak lęku. Znowu k...a nie wiadomo czemu i bez żadnego powodu. Przetrzymałem całe święta spotkanie rodzinne u mnie imprezę u znajomych i było całkiem dobrze. A dzisiaj na spokojnie, wolne od pracy bez żadnego spinania i myślenia nawet o lęku, małpa przyszła. Na szczęście tętno skoczyło mi trochę ponad 90 zażyłem 3 tabletki Kalmsu trochę pooddychałem i nawet przeszło chociaż czuję że gdzieś tam jest przyczajony. Niby męczę się od lat i wiem jak to jest ale w większości przypadków spada to na mnie jak grom całkowicie z zaskoczenia. Najbardziej wkurza mnie to że nie mam nad tym żadnej ale to żadnej kontroli i całkowicie nie są przewidywalne te ataki.
Mimo to jestem dobrej myśli szlag by będę walczył jak długo dam rady a stopień wkurzenia :silence: mam taki że lepiej nie mówić :evil:Pociesza mnie to że na paro też czasami zdarzały się ataki i to takie że ratowałem się relanium, a ten nie był aż tak duży choć mam przeczucie że gdybym popuścił choć trochę rozlałby by się do niebotycznych rozmiarów co onegdaj nie raz bywało :evil:
Jestem twoim powodem samo-destrukcji
Żyły pompujące strach ssą jasną ciemność
Posmakuj mnie,a ujrzysz
Więcej niż potrzebujesz
Wchodzę w twój umysł Niszczę marzenia
Oślepiony przeze mnie nie możesz nic ujrzeć
Przed przeznaczeniem nigdy nie uciekniesz
Życie jest jaśniejsze od śmierci

przez exodus! 27 gru 2014, 19:51
Mózg-Pain, no to witamy w realu, przetrzymaj, wytrzymaj, ściskaj :D , niema że boli, może odstawisz ;) zima chujowy okres do rzucenia; that's what she said ;)
exodus!

przez veni_vidi_vici_80 27 gru 2014, 21:31
Mózg-Pain, nie poddawaj się, odstawiaj dalej paro, bo to wcale nie jest lek na każde zło. Najważniejsze, abyś poukładał sobie w głowie, że nie potrzebujesz leków, miał wsparcie rodziny i stabilizację życiową. Wówczas zobojętnienie jakie daje paro nie jest potrzebne.
U mnie minął miesiąc bez leków i czuję się jak zdrowy człowiek. Są święta i mogę posiedzieć i popić przy stole bez obawy, że coś mi się pogorszy. Nie muszę się zastanawiać, czy mogę się wk...wić i powiedzieć co leży mi na wątrobie, bez obaw czy te nerwy mi jakoś nie zaszkodzą. Jestem mocno przeziębiony ale samopoczucie mam dobre i nie muszę szukać w ulotkach, czy zażycie teraflu i otrivinu jest dla mnie bezpieczne.
Jedyne moje życzenie na nowy rok jest takie, abym nie musiał wracać do leków. Niech będzie tak jak było w te święta.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

przez onet700 27 gru 2014, 22:13
Witam! Mam nerwicę natręctw. I nie wiem co mam robić ;/ Po prostu czuję jakbym był w jakimś obłędzie. Lekarz mi kazał brać Parogen. Na początek pół tabletki, potem całą [chyba 20mg]. Ale jak przeglądam to forum i czytam co ludzie o tym leku piszą to po prostu coraz bardziej się boję wziąć do chemiczno świństwo do ust. A ogólnie to nie mam zaufania do żadnych leków i rzadko kiedy biorę jakiekolwiek leki. Ale z drugiej strony, wiem, że bez tych leków nic się nie zmieni ;/ Doradźcie coś, bo nie wiem już co mam robić. Nie mam w nikim wsparcia. Nikt ze mną nie rozmawia. Mama zignorowała całkowicie moją chorobę. Na każdy objaw wymyśliła jakąś przyczynę - problemy ze snem = pewnie pod sypiam w dzień, natręctwa = każdy się czasem zapomina i coś powtarza itp. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek będzie dobrze, raczej wątpię. W mojej sytuacji chyba tylko samobójstwo byłoby najlepszym lekarstwem ;/

przez elo 27 gru 2014, 22:17
onetsiedemset bierz paro i nie czytaj tych glupot na forum bo to chyba jedyny tak ubogi w ubokach lek na nn [a bralam ich troche]
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez veni_vidi_vici_80 27 gru 2014, 22:21
onet700, szczerze Ci powiem, że im mniej czytasz forum, tym będziesz zdrowszy/a. Czytając to forum rzeczywiście można odnieść wrażenie, że biorąc leki, jest się skazanym na nie na całe życie, a dodatkowo przynoszą więcej szkody niż pożytku.
Moja rada, to nie czytać tego smutnego forum i zaufać lekarzowi. Jednak bierz leki, jeśli naprawdę sytuacja jest już na tyle beznadziejna, że nie dajesz sobie ze sobą rady. Traktuj leki jako ostateczność.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

przez onet700 27 gru 2014, 22:21
Ubogi?? Jak ulotka mi wypadła z pudełka to się rozwinęła prawie do wysokości blatu biurka do podłogi, z czego większość to skutki uboczne... Jeszcze w życiu takiej nie widziałem. W dodatku tutaj też o tym piszą, więc chyba coś w tym musi być. A ja muszę mieć taki lek, który nie da poznać po sobie, że coś mi jest, bo moje leczenie raczej będzie przebiegać w tajemnicy, skoro nikt się mną nie zainteresował.

Sortuj wg