PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez exodus! 16 gru 2014, 16:29
kalikali1, no wiesz w sumie true, ale na dłuższą metę? hmmm klin klinem, i wraz chujowo się dzieje czas spierdala a ty się bawisz w najlepsze i dawaj i dawaj, i co dalej...??
exodus!

przez Kalebx3 16 gru 2014, 16:32
---mi Paroksetyna bardzo pomogła i nawet dalej pomaga . A leczenie Clonem wiadomo wszystkim jak sie kończy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 16 gru 2014, 16:41
Klina klinem, nie clonem :mrgreen:
poza tym co zrobicie jak leki przestana dzialac, a przestana na pewno, predzej czy pózniej, czlowiek na paro to czlowiek bez marzen, leniwy i bez motywacji, jakas tam energie masz, ale w sumie wszystko ci ciezko idzie, nic nie cieszy, to takie /cenzura/ nie zycie, tak na prawde :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 16 gru 2014, 16:49
poza tym co zrobicie jak leki przestana dzialac, a przestana na pewno, predzej czy pózniej,

jak przestaną ( lub ich działanie osłabnie ) to zrobie to co zrobiłem ponad 3 tygodnie temu , dołożę drugi lek ( Brintellix ) i będzie GUT ;) .
czlowiek na paro to czlowiek bez marzen, leniwy i bez motywacji, jakas tam energie masz, ale w sumie wszystko ci ciezko idzie,

- jak wcinasz 40 mg tego leku to mogą faktycznie wystąpić objawy jakie opisujesz . Jednak jak miarkujesz ów lek to życie nabiera smaku , odwagi i kolorytu . Zaraz mi powiesz ,że to takie chemiczne itd . Być może , ale ja nie będe tracił życia ,czasu na filozoficzne dyrdymały i dylematy . Chcę się czuc dobrze i to jest wszystko czego oczekuję po tych lekach .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 16 gru 2014, 17:10
Spoko :) Jezeli ktos lubi paro i mu pomaga to niech bierze

przez exodus! 16 gru 2014, 17:55
tłumaczymy sobie rzeczywistość po swojemu, po swoich doświadczeniach i odczuciach, wiele emocjonującej gadki jest na temat chorób psychicznych, każdy jest "specem" w swojej sprawie, bo to dotyczy tak wielu, każdy przypadek jest inny, są podobieństwa, paroxetyna jest ogólnie dobrym lekiem w swoim spektrum działania sporej grupie ludzi pomaga, no a innym szkodzi, tak już będzie i co z tego, jeśli są takie przypadki że bez leków nie da się funkcjonować normalnie, podobnie jak choroby serca, problemy z tarczycą, problemy reumatologiczne itd. jesteśmy tylko ludźmi każdy chce przeżyć jakoś godnie na tym łez padole, pozdrawiam i więcej uśmiechu.
exodus!

przez Popiol 16 gru 2014, 18:05
Nie porównywał bym depresji do choroby serca. Tak samo leków na serce, do tych stosowanych w depresji.
Popiol

przez exodus! 16 gru 2014, 18:12
Popiol napisał(a):Nie porównywał bym depresji do choroby serca. Tak samo leków na serce, do tych stosowanych w depresji.

ojaaa...nawiązując do poprzedniego postu chodziło mi o przymus brania leków, tj. w innych chorobach...
exodus!

przez veni_vidi_vici_80 16 gru 2014, 18:46
Minęły 2 tygodnie od całkowitego odstawienia paroksetyny i czuję się coraz lepiej. Brain zapsy są coraz lżejsze i rzadsze, sen wrócił do normy, nie ma żadnych lęków czy przygnębienia. W sumie czuję się tak samo jak 2 lata temu, zanim cała gówniana nerwica się zaczęła. Za to jestem bogatszy o doświadczenia i bardziej poznałem siebie.
Po paroksetynie został jedynie balast 10 kg do zrzucenia.
Zmniejszając dawkowanie o 10 mg na tydzień, tak jak napisano na ulotce, odstawienie nie było dla mnie ciężkie. Tak zmniejszałem kiedyś z 40 mg do 20 i teraz z 20 mg do 0. Niczym się przy tym nie wspomagałem. Nie ma co się tego bać, tym bardziej jak lek nie pomaga, czy przynosi więcej szkody, niż pożytku.
Co do spożywania alkoholu podczas brania paroksetyny, to u mnie żadnych interakcji nie było. Piłem tak samo na lekach, jak i bez nich. Najczęściej jedno, dwa piwka w weekend, ale okazjonalnie zdarzało się 0.5 l czystej i ani urwania filmu, ani większego kaca na drugi dzień nie miałem. Lekarka też nie odradzała alkoholu, tylko mówiła żeby pić z głową i nie przesadzić.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

przez Popiol 16 gru 2014, 19:02
exodus!, no i tego też bym nie porównywał.
Popiol

przez Martiszon 16 gru 2014, 19:26
Arasha, lepiej byłoby zapytać ilu objawów ja NIE miałam :D był to mały koszmar dla mnie. 2 tygodnie wyciągnięte z życiorysu jak na nie złym kacu. Chociaż i to jest zły opis, bo na kacu pamięta się co się robiło, ja tych 2 tygodni nie pamiętam. Brak apetytu, osłabienie potworne, mąż mnie prowadził do toalety. Lęków cała masa. Ale potem, któregoś pięknego dnia się obudziłam i....myk! Nawet się nie zastanawiałam jak się czuję, bo czułam się jak zdrowa osoba.

Idę dziś do psychiatry. Ciekawe co mi wymyśli. Moje samopoczucie się znacznie poprawiło ale jestem taka niestabilna emocjonalnie no i kołatanie serca plus podwójne widzenie. Niech mi ona coś z tym zrobi, bo mnie szlag trafi!

Co do alkoholu. Ja nie piję wcale. Wiecie, była druga tura wyborów we Wrocku. Musiałam zagłosować na PIS (kto z Wrocka, ten rozumie dlaczego). Powiem Wam, że jeszcze nigdy w życiu nie miałam takiej ochoty się napić. Mówiłam mężowi, że na trzeźwo na nich nie zagłosuję. No ale się stało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: więc co tam taki Sylwester bez alkoholu. Jak potrafiłam na PIS zagłosować na trzeźwo to i w Sylwestra dam radę :P
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez veni_vidi_vici_80 16 gru 2014, 19:31
Martiszon, Weź może lepiej nie pisz w wątku lekowym o polityce, bo to nie miejsce na to i zaraz zacznie się polityczna kłótnia. Po co to?
Mnie osobiście w....wia jak ktoś robi sobie żarty z mojej opcji politycznej i wolałbym nie czytać tego w wątku o lekach.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

przez Patryk29 16 gru 2014, 19:40
Ja sie nie udzielam, bo mam juz jedno ostrzezenie :mrgreen:

przez Tojaaa 16 gru 2014, 20:22
Martiszon, daj znać co powiedział doktorek

Sortuj wg