PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 13 gru 2014, 22:59
Patryk29,
ja juz miałem zacząć tydzień temu ale się łudziłem ze lek mniejszego kalibru mi pomoze

przez exodus! 14 gru 2014, 09:06
Martiszon napisał(a):Pocieszcie mnie, że na 30 będę jakoś funkcjonować. Że chociaż nie będzie gorzej i te uboki nie będą tak silne.

jeśli zaczęła się u Ciebie poważna awaria, to zwiększ! czytając Twoje poprzednie posty wynika z nich że jesteś wprawiona w "boju",
więc wiesz dokładnie co Cię czeka, gorzej nie będzie, będzie tylko lepiej, no raczej ;)
exodus!

przez freda 14 gru 2014, 10:29
Patryk29, mam nerwicę.bez leków funkcjonuje rok a potem ogromne lęki,wymioty,bezsenność,drżenia,dreszcze,bóle głowy,omdlenia itp.biorę paro i jest ok :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Martiszon 14 gru 2014, 15:54
Niestety chyba nie wytrwam samodzielnie, bez pomocy leków. Przetrwam jeszcze ten dzień ale mam tak chwiejne nastroje, że chyba nie ma sensu się męczyć :( na dodatek zaczęły się kłopoty z żołądkiem.
Mam nadzieję, że zwiększenie dawki paro mi pomoże :(

Przechodził ktoś z Was kiedyś z paro na wenlę? Odczuliście skutki uboczne wenli i odstawienia paro? Niedawno psychiatra wspomniała mi coś o Alvencie i nie wiem czy przypadkiem jutro nie będzie mi jednak chciała leku zmienić. Bo lęków nie mam tylko ta nieszczęsna depresja + objawy somatyczne. Alventy nie wprowadziła, bo mój strach przed braniem leków wygrał. Nie wiem już sama co będzie dla mnie lepsze :(
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez lunatic 14 gru 2014, 16:19
Martiszon,
jak chcesz możesz zapytac lekarza o lek o nazwie Amisan, można go brać jako doraźny dodatek do SSRI, ciężko w to uwierzyć ale w kilka godzin potrafi się rozprawić z depresją i obniżonym nastrojem, jakby nie on to nie wiem co bym zrobił, wyciąga mnie z najgorszego samopoczucia depresyjnego w błyskawicznym tempie, mozna spróbować chociaż nie wszyscy lekarze są chętni zeby go stosować, ja go akurat dostałem od jednego ale juz drugi stwierdził ze on jest przeciwny bo oczywiście SSRI są lepsze pod każdym względem

przez miko84 14 gru 2014, 16:20
Sama nie decyduj, zostaw to lekarce, powiedz jej jak się czujesz i niech ona zdecyduje. Wenli nie ma się co bać, masa osób ją bierze.
miko84

przez Martiszon 14 gru 2014, 17:15
lunatic, dzięki ale sugerowanie czegoś mojej lekarce skutkuje wyrzuceniem za drzwi :D taka kobieta. Jak słyszy forum to wychodzi z niej demon :twisted:
miko84, oczywiście sama decydować nie będę. Ciekawią mnie jednak Wasze doświadczenia. A Ty jak się miko masz na zwiększonej dawce? Co u Ciebie?

przez miko84 14 gru 2014, 17:21
Eee, nie dobrze, nie lubie SSRI a już wcale nie lubie ich wysokich dawek.
miko84

przez klaudi 14 gru 2014, 17:43
miko84, Może spróbój moklobemidu, opipramolu, trazodonu , doksepiny , może któryś wypali , nowsze nie znaczy lepsze , w psychiatrii na więcej nie ma co liczyć
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez Tojaaa 14 gru 2014, 18:17
freda, czy brałas kiedys wiecej niż 20 paro? I czy podczas brania paro lęki zupełnie znikły?

przez freda 14 gru 2014, 18:21
Tojaaa, ja lęków nie mam nic a nic,najwyższa dawka jaką brałam to 25mg.działa super :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Martiszon 14 gru 2014, 18:26
miko84, wysokie dawki Cię zamulają?
Ja to w ogóle dziwna jestem jeśli chodzi o reakcję na te leki. Mnie 30tka mirty i 20 paro nie zamula. Mam depresję, to fakt ale to bardziej opis mojego nastroju niż zamulenia. Ja sobie jakoś energię wynajduję jak tylko czuję się dobrze. Do tego ten ból brzucha, osłabienie jak przy grypie i kołatanie serca. Nie wytrzymam tego, coś muszę w tych lekach albo zmienić albo dorzucić. Tylko jak patrzę na Wasze opisy samopoczucia, 30 mi raczej nic nie da, pobudzi tylko i tak dobrze zakorzenioną już u mnie depresję :( cholera jasna...

Tojaaa, freda pisała, że zawsze tylko na 20 była. Farciara :) Dlaczego Twój lekarz upiera się przy paro jeśli po kilku miesiącach nie masz efektu przeciwlękowego? Jesteś teraz na 40 tak? Moja psychiatra mówiła (jeszcze jak miałam lęki), że na paro bierze się nawet 60 jak jest taka potrzeba i kilku Jej pacjentów świetnie na takiej dawce funkcjonuje. Może masz za małą dawkę?

przez exodus! 14 gru 2014, 19:30
https://www.youtube.com/watch?v=oJEGM6UYtnE i wszyscy razem :D i jak jest kolorowo i przejrzyście!
exodus!

przez Tojaaa 14 gru 2014, 20:30
freda, Martiszon, to byłaby juz naprawdę duża dawka. Ciekawe jakbym musiała zmniejszyć zejść co by było. Zazdroszczę Ci Freda, ze tak dobrze służy Ci paro. Ja na 40 funkcjonuje, ale lęki i niepokój mam nadal. Nie wiem juz co robić....

Sortuj wg