PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Patryk29 11 gru 2014, 13:57
Kalebx3, Zycze ci zebys jak najdluzej zyl, ja po prostu jestem uprzedzony do tych leków, bo widzialem co moga zrobic z czlowiekiem, jasne ze metylofenidat w odpowiedniej dawce przy jakims wzglednym nadzorze lekarz to nie jest tragedia!, ale wiadomo ze nastrój sie po tym poprawia, i czlowiek zaraz idzie po najmniejszej linii oporu,zaczyna zwiekszac dawki, brac coraz czesciej, pozniej zaczyna sie kombinowanie recept bo nikt tego nie bedzie przepisywal wiecznie, zakup przez neta, w sumie leczenie stymulantem to tak jak leczenie np:-- depresji- tramalem, owszem pomoze, ale w perpsektywie jakiegos tam czasu zaszkodzi bardzo mocno.
Ty dlugo siedzisz w lekach i z niejednego pieca chleb jadles znasz swój organzim to jest troszeczke inaczej.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 11 gru 2014, 14:16
tak jak leczenie np:-- depresji- tramalem

- ojjj zdecydowanie gorzej .
W głębokej depresji jak wziąłem Metylo juz po godzinie było masakrycznie . Wprawdzie spokojnie bardzo , ale depresja jak była tak była ..
Tak więc w głębokiej depresji to lepiej sobie odpuści to to .
A tramal , no cóz apteczne ścierwo , który ostro jeb-ie serotoninę . Brałem juz takie dawki tego syfu ,że konia byś nimi zabił ( tolerka kosmiczna)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez slow_down 11 gru 2014, 14:18
Zgadzam się z Kelabem. Bywało, że brałem metylofenidat dość długo, np 4 tygodnie a potem 10 dni przerwy, potem 4 tyg itd i w ten sposób tolerancja nie rosła. Przez dłuuugi czas brałem 5mg i to wystarczało. Mogłem się na wszystkim skupić, ogarnąć wszystko dookoła. To nie tak, że była faza, zajebisty humor i nie wiadomo co jeszcze. Po prostu wreszcie miałem koncentrację i pamięć na poziomie zdrowego człowieka. Brałem max 10mg i nie odczuwałem żadnego noradrenalinowego działania, czyli nie pociłem się itp. Mimo że na noradrenalinę jestem wrażliwy i przy 150mg wenlafaksyny serce mi napieprza strasznie ;) Jedyny skutek uboczny u mnie to większe parcie na fajki.
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 11 gru 2014, 14:39
O metylo można sobie różne rzeczy myśleć do czasu aż się tego nie spróbuje - na depresję szału ni ma, jak już to przykre zjazdy. Na koncentrację i motywację jest ok, ale to trzeba samemu poczuć. Dla mnie lek kompletnie się nie nadawał do długotrwałego brania, noradrenalina buzowała, spać było trudno po tym. Do tego mega wkur... Momentami przyjemne były skoki nastroju, ekscytacji, motywacji, ale bardzo to było niestałe, no i te zjady gdy lek schodził, gdzie u mnie nasilała się depresja i nerwowość, lęk. Lek dość długo testowałem (ponad 4 tygodnie) bo trudno mi go było zdobyć... rozczarowanie wielkie.
miko84

przez Martiszon 11 gru 2014, 18:11
Kalebx3, mam przeciwciała HCV, na szczęście RNA ujemne. Do końca życia muszę uważać no i nie mogę być dawcą niestety. Biopsja, która jest badaniem inwazyjnym, była mi odradzana przy tym stłuszczeniu. Na razie nic tragicznego się z nią nie dzieje więc lekarz mi jej nie zlecił.

Mam straszny zjazd nastroju. Bez powodu. Jakby paro zaczęła słabiej działać. Od poniedziałku trochę gorzej się poczułam i z dnia na dzień było coraz gorzej. Przeczekać, czy umawiać się z psychiatrą i zwiększać dawkę? Jaka była u Was różnica między 20 a 40? Czy na ewentualną poprawę trzeba czekać kolejne 5-6 tygodni?
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez Kalebx3 11 gru 2014, 19:16
Mam straszny zjazd nastroju. Bez powodu. Jakby paro zaczęła słabiej działać. Od poniedziałku trochę gorzej się poczułam i z dnia na dzień było coraz gorzej. Przeczekać, czy umawiać się z psychiatrą i zwiększać dawkę? Jaka była u Was różnica między 20 a 40? Czy na ewentualną poprawę trzeba czekać kolejne 5-6 tygodni?

U mnie jak juz Paro zaczęło zdychać ( po 4 latach około ) zwiększanie dawki tego leku nie dawało żadnej poprawy . Były po tym tylko większe uboki , a nastrój nadal kiepski . Dopiero wejście z drugim antydepem było w tym względzie najbardziej pomocne i skuteczne .
Jednak Ty spróbuj wejść na 30 mg ( więcej nie bierz ) . Dla mnie osobiśćie dawki ponad 20 mg to już było nietęgo ( chodzi o uboki _)

przez Patryk29 11 gru 2014, 20:16
I wlasnie to jest tragincze w tych lekach, dziala cos jest poprawa, nagle jeb przestaje dzialac, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, ze sa one huja warte, z reszta widze po sobie, jak mozna brac lek powiedzmy pól roku i czu sie gorzej niz na poczatku jego brania np po 8 tygodniach gdzie sie juz sie rozkrecil, nie ma zadnej stabilnosci w dzialaniu, dzisiaj czujesz sie dobrze a za tydzien marzysz o tym zeby zejsc z tego swiata, i co jakis czas przeblysk dobrego nastroju :pirate:

przez Martiszon 11 gru 2014, 20:57
Kalebx3, co dołożyłeś do paro? Przeczekam weekend, zobaczę w poniedziałek i jak mi nie minie to podjadę do psychiatry.

-- 11 gru 2014, 20:09 --

Patryk29, nie marzę, żeby zejść z tego świata ale ogarnęła mnie okropna bezsilność, brak wiary, że jest ze mną coraz lepiej. No depresja pełną gębą :( myśli samobójczych nie mam. Poza drastycznym spadkiem nastroju, wszystko inne jest jak najbardziej ok.

przez Tojaaa 11 gru 2014, 21:22
Martiszon, ja jak brałam 20 paro, ńie czułam sie dobrze. Zwiększyłam dawkę do 30 i dalej nie buło szału. Czułam cholerny wolnoplynacy codzienny lęk, kurestwo żyć normalnie nie dało. Po kilku miesiącach zwiększyłam do 40 i dopiero poczułam różnice. Na 4o jestem od lipca, na razie nie zmniejszam

-- 11 gru 2014, 21:24 --

Jeżeli chodzi o uboki, to po zwiększaniu dawki nic sie nie działo. Jedyny ubok to potliwość w nocy

przez Patryk29 11 gru 2014, 21:24
Martiszon, Chodzilo mi ogólnie nie tylko o ciebie :P

przez Martiszon 11 gru 2014, 22:25
Tojaaa, wielkie dzięki! :) przeczekam weekend i zobaczymy. Póki co, wygadałam się mężowi i nieco lepiej się czuję. Zobaczymy jak będzie jutro. Mam wolne od pracy więc jestem sama w domu, będzie mały sprawdzian :)

Patryk29, Kochany, wiem! :)

A tak w ogóle to fajnie Was mieć i fajnie, że są tu ludzie, którym chce się jeszcze pisać, choć sami mają trudno. Bardzo Wam dziękuję!

przez Kalebx3 11 gru 2014, 23:47
Kalebx3, co dołożyłeś do paro?

Martiszon dołożyłem do Paro 10mg z rana ,,, Brintelix 2, 5mg na noc .
Efekty mnie samego zaskoczyły , a przeżyłem już wiele lekowych " rewolucji ". Po około 2 tygodniach całkowicie minął lek , depresja , oraz wróciła energia i większy spokój na umysle . Nawet nie muszę do tego duety dokładać Metylofenidatu , bo o dziwo działa znakomicie ( a dawka Brintellixu wręcz śmiesznie mała ( 1/4 ) tabletki . Mam zamiar zejśc z Paro przy tym leku do 5mg ( zobaczymy czy sie uda ). Jak dla mnie Brintellix to rewelacja . I choć drogi , to dla mnie wart swojej ceny .

przez exodus! 12 gru 2014, 09:21
Martiszon, a jaką przyjmujesz dawkę paro? Tojaaa pisze o podwojeniu dawki, nie rób tego :) zauważyłem że jesteś delikatną istotką, byle konflikt wyprowadza z równowagi emocjonalnej, olej zapomnij, ale wiesz no takie jest życie nie uciekniemy przed tym, a ludzie jak sama dokładnie wiesz są różni, jedni życzliwi, drudzy utopili by Cię w łyżce wody, no ale do meritum, przy większej dawce pogłębia się anhedonia, przynajmniej u mnie, funkcje poznawcze są zaburzone... życzę Tobie więcej uśmiechu na co dzień umiejętności śmiania i cieszenia się z rzeczy "małych" nawet czasami nie istotnych, bo tyle nas omija, żyjąc ciągle na haju serotoninowym a niektórzy i dopaminowym. Pozdrawiam serdecznie.
exodus!

przez Tojaaa 12 gru 2014, 10:00
exodus!, ja tez jestem delikatna i byle co mnie zaraz telepie. Nie zwiekszalam dawki szybko. Najpierw brałam 30 przez kilka miesięcy potem weszlam na 40. Poczułam różnice, choc normalnie nie jest i pewnie juz nigdy nie bedzie. Ufam swojej lekarce, ze wie, co robi

Sortuj wg