PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Martiszon 07 gru 2014, 00:39
exodus!, co z Twoją wątrobą? Moja psychiatra mówi, że na wątrobę nie szkodzi. Mam z wątrobą kłopoty bo mam stłuszczenie (Aspat i Alat w normie) i trochę mnie zaciekawił Twój post. Powiesz coś więcej?
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez miko84 07 gru 2014, 07:38
slow_down coś z tą kwetą może być na rzeczy. Robin Williams popełnił samobójstwo a w domu u niego znaleziono pudełko kwetiapiny - napoczęte było tylko 7 tabletek.
miko84

przez elfrid 07 gru 2014, 09:26
miko84, nie przypominam sobie aby kwetiapina kiedykolwiek obniżyła mi nastrój. Wręcz przeciwnie, wg mnie, działa w podstawowych dawkach jak lek przeciwdepresyjny w stylu mirtazapina - wycisza a jednocześnie dodaje naturalnej energii.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 07 gru 2014, 09:51
Wiadomo, że każdy reaguje inaczej, dobrze jednak zdawać sobie sprawę z tego, że może działać inaczej - także negatywnie, by w porę reagować. Każdy lek tak może działać, także te przeciwdepresyjne, mimo nazwy mogą pogłębiać depresję.
miko84

przez exodus! 07 gru 2014, 11:47
Martiszon napisał(a):exodus!, co z Twoją wątrobą? Moja psychiatra mówi, że na wątrobę nie szkodzi. Mam z wątrobą kłopoty bo mam stłuszczenie (Aspat i Alat w normie) i trochę mnie zaciekawił Twój post. Powiesz coś więcej?

:?: :?: :?: poczekaj borykasz się ze stłuczeniem a masz próby w normie?; miałem problemy z wątrobą GGTP 2x, łykam Essentiale Forte, odstawiłem alkohol, papierosy wróciła do normy, uszkodzić wątrobę jest bardzo prosto jak się okazuje, co do paroxetyny o jej hepatoxyczności poinformował mnie lekarz.
exodus!

przez Kalebx3 07 gru 2014, 14:36
także te przeciwdepresyjne, mimo nazwy mogą pogłębiać depresję.

zgadzam sie Tutaj z Tobą Miko . Nie umiałbym tego nigdy jakoś rozsądnie wytłumaczyć . Jednak niektóre leki antydepresyjne na niektórych ludzi mogą właśnie tak działać jakby sie nie chciało . Swoista kwadratura koła .

-- 07 gru 2014, 13:38 --

Robin Williams popełnił samobójstwo a w domu u niego znaleziono pudełko kwetiapiny - napoczęte było tylko 7 tabletek.

kolejny cudowny neuroleptyk ,,, którego z radością spuściłbym do klopa .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez JERZY62 07 gru 2014, 15:17
Kalebx3, co teraz łykasz ciekawy jestem, paro dalej ci pomaga?
♪♪♪

przez Kalebx3 07 gru 2014, 15:22
Kalebx3, co teraz łykasz ciekawy jestem, paro dalej ci pomaga?

Paro mi pomaga , ale coraz mniej . Musiałem dołożyć do niego na noc kapitalny lek (niedawno odkryty ) ,który wewspół z ową Paroksetyną postawił ( a właściwe stawia ) mnie na nogi . To Brintellix ,,, jednak w niskiej dawce 2,5 mg , czyli zaledwie 1/4 tabletki .

przez JERZY62 07 gru 2014, 15:27
Kalebx3, bo gdzieś chyba czytałem że masz problem z rzuceniem paro, tak??? Jaką dawkę teraz bierzesz?
Ja się paro cholernie boję a nie wiem i tak czy by mi pomogła.
♪♪♪

przez Kalebx3 07 gru 2014, 15:33
No , ciężko jest mi rozstać się z Paro ,,, ale dopóki jeszcze jakoś pomaga, łykam bez większego namysłu . Biorę 10mg ( chciałem mniej ,,, ale niestety nie umiem ). Dlatego dołożenie do Paro Brintka na noc w niskiej dawce dało u mnie rewelacyjny efekt . Coraz więcej jest we mnie pogodnego spokoju ( po tym mixie ) a mniej lęku i mniej benzodiazepin ,,, a jak jeszcze za jakiś czas dodam Metylo będę szeryfem w swoim westernie ;)

przez JERZY62 07 gru 2014, 15:39
Kalebx3, to mówisz że ciężko się rozstać z paro nawet przy tak niskiej dawce jaką Ty bierzesz? A zmniejszenie dawki na 5mg jakimi objawami sę objawiało, jesli możesz to napisz.
♪♪♪

przez Kalebx3 07 gru 2014, 15:48
A zmniejszenie dawki na 5mg jakimi objawami sę objawiało, jesli możesz to napisz.

powiem Ci ,że długo nie powtórzę tego eksperymentu ze schodzeniem poniżej 10mg Paro .
Objawy po dwóch dniach na 5 mg to LĘK , pieprzony lęk , wręcz paniczny napadowy , i co bardzo znamienite , lęk , którego nawet benzo prawie nie ruszało . Słowem okropnośc . Wiesz wtedy w tym stanie ( jak mnie ten lęk dopadł ) zrozumiałem ,że jestem INWALIDĄ . Tylko to słowo przychodziłlo mi do głowy w tym strasznym stanie .Jak już zbiłem ów lęk napadowy ,benzodiazepinami ( brałem na raz lorafen + xanax ) to przez resztę dnia żylem w lękliwości wolnopłynącej , nic nie cieszyło , apetyt w szczątkowym stanie . Lipa jak HU_J - Inwalida nie może pracowac , nie może wyjść sam do sklepu ( zresztąsam , czy nie sam żadna różnica ) , nie może się cieszyć z byle rzeczy , które cieszą innych . Inwalida tylko gównie i przede wszystkim cierpi , w mordę jeża .

przez JERZY62 07 gru 2014, 15:56
Kalebx3, no to jednym słowem przejebane, że jeszcze nie wynaleźli skutecznego leku na to chlerstwo. To paro to też gówno wielkie tak jak większość tych leków psychiatrycznych :-|
♪♪♪

przez Kalebx3 07 gru 2014, 15:59
To paro to też gówno wielkie tak jak większość tych leków psychiatrycznych

takie samo gówno jak dla kaleki wózek inwalidzki , proteza dla ułomka bez nóg . Co zrobisz , trza łykać i modlić się żeby skutecznie działało . My nie mamy za wielkiego wyboru ,,, prawie jak zaawansowani cukrzycy :?

Sortuj wg