PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 02 gru 2014, 14:02
U mnie pora brania mialaby znaczenie ( jęsli chodzi o sen , apetyt ) .
40 mg to bardzo duzo .U mnie juz 20mg powodowało totalna kastrację ( zero chęci ) , uczucie palenia w nogach( masakra ) , na początku kłopoty ze snem .
Jeśli po jakimś czasie nie odczujesz poprawy ( wypluć ) ,zejdż na 20mg i dołóż 75mg Moklobemidu . To piękny zestaw antydepresyjny , i nie taki strasznie śmiertelny .Niejednokrotnie wyciągnął mnie z czarnej dupy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 02 gru 2014, 14:55
Kalebx3, Powiedz mi jedna rzecz, da sie to scierwo wyleczyc??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 02 gru 2014, 15:05
Kalebx3 o wortio nie chcę słyszeć, u mnie lek zaraza. Przyspieszał akcję pikawki do chorobliwych poziomów (lek agonizuje rec. beta), do tego mdłości, jazda środkami lokomocji to była zmora. A tak to działanie podobne do SSRI, też spory brak chęci do czegokolwiek. Ale może u Ciebie będzie strzałem w dziesiątkę.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arnibarni 02 gru 2014, 15:15
A ja wam napisze tak troszke filozoficznie,nigdy nie wyleczy sie depresji czy nerwicy,można ją jedynie zaleczyć na pewien czas.Dlatego że,lęk,stres czy łzy są naturalną częścią człowieka.Lęk jest alarmem dla organizmu że dzieje sie coś niedobrego,pozwala nam np.ocenić sytuacje niebezpieczne,stres mobilizuje organizm,działa na wyższych obrotach,daje kopa,łzy wyrażają emocje smutek jak i szczęście.Nawet jeżeli leki pomogą,zawsze będzie sytuacja w życiu jakieś traumatyczne przeżycie,śmierć bliskiego,choroba,rozstanie itp. które na nowo obudzi depresje czy nerwice,bo takie jest życie.Nie da sie być szczęśliwym uśmiechniętym robotem cały czas,bo wtedy nie byłoby sie człowiekiem,gdyby tylko miało być dobrze,sielanka i szczęście.Leki pozwalają spojrzeć na daną sytuacje w inny sposób jedynie,sama sytuacja sie nie zmieni.Problemem jest jedynie patologiczny lęk czy stres,i jeżeli ktoś ma tendencje,taki sie urodził to leki pomagają,ale działanie nie będzie wieczne,nie ma pstryczka w mózgu który wyłączyłby całkowicie negatywne emocje,bo one też są potrzebne,a sytuacji negatywnych w życiu nie sposób uniknąć.Prawda jest taka że im ktoś więcej w życiu dostanie po dupie to staje sie twardszy.Pewnie Ameryki moim wywodem nie odkryłem :mrgreen:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez Kalebx3 02 gru 2014, 16:39
Ale może u Ciebie będzie strzałem w dziesiątkę.

Miko , mam taką cichą , acz wielką nadzieję .
To rzeczywiście silny lek ,,, i chyba nie dam rady brać go codziennie . Zresztą jak napisałes w innym wątku , co drugi dzień tez można .
Rzeczywiście daje troche po sercu ( szczególnie z Metylofenidatem ) ,,, ale wierzę ,że z tym lekiem dam radę w końcu odstawić ( nic juz mi prawie nie dającą ) Paroksetynę i zlikwiduję szczególnie uciążliwy ( ostatnimi czasy )lęk wolnopłynący ,z którym nawet sobie benzo nie dawało rady .
Na to serce mam Nebiwolol i Vivace .
Miko , a jaka dawkę dzienną brałeś ? Ja nie zamierzam brać puki co 2,5 mg /na noc . Ktoś powie mało ,,, mi starcza .

-- 02 gru 2014, 15:49 --

Kalebx3, Powiedz mi jedna rzecz, da sie to scierwo wyleczyc??

Patryk na miłą i przyjemną Bajkę to juz u nas raczej wielkich szans nie ma . Jednak wierzę ,że dzięki dobrze dobranym lekom , zdrowej profilaktyce życia ( unikanie trucizn , nałogów ,,, i cholesterolu ;) ) można przeżyć to życie w miarę znośnie i satysfakcjonująco , nikomu , a tym bardziej sobie nie zrobić krzywdy . Ja przynajmniej nie stracilem nadzieji ,,, choć niewiele chwil w swoim życiu ( nie licząć zdrowego dzieciństwa ) mógłbym zaliczyć do boskich . Damy radę Patryk . ;)

przez suwak 02 gru 2014, 17:23
Na serce można brać betablokery :>

przez Patryk29 02 gru 2014, 17:38
Szczerze mówiac watpie w to ze móglbym z tym zyc i nigdy naprawde nie cieszyc sie zyciem, nie miec sily pojechac z rodzina nad morze, czy cokolwiek, wolalbym chyba jednak zakonczyc ten cyrk :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez slow_down 02 gru 2014, 18:18
Kelab, 2,5-5mg paro na Ciebie działa? ;) U mnie pora brania ma znaczenie. Biorę rano - wielka senność po 5 godzinach się pojawia. Zawsze więc brałem koło 18, by senność przyszła o 23.
slow_down

przez miko84 02 gru 2014, 19:15
Kalebx3 brałem 10 przez 6 tyg. i 20 mg przez 2. W badaniach najniższą terapeutyczną było 10 mg, ale zalecają nawet 20. Chociaż jeśli u Ciebie będzie działać taka mała to też żadne cuda.

suwak branie kolejnego leku by zniwelować skutki poprzedniego? Dzięki, nie za 173 zł miesięcznie.
miko84

przez arnibarni 02 gru 2014, 19:42
Kelab, 2,5-5mg paro na Ciebie działa? U mnie pora brania ma znaczenie. Biorę rano - wielka senność po 5 godzinach się pojawia. Zawsze więc brałem koło 18, by senność przyszła o 23.

slow down bardzo zaciekawiło mnie to co napisałeś brałem escitalopram i podobna silna senność pojawiała sie właśnie jakieś plus minus 5 godzin po zażyciu przez co musiałem zmienić lek.Może właśnie rozwiązaniem jest branie tego typu leków o działaniu sedatywnym późnym popołudniem zamiast rano wtedy sen by sie też poprawił ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez slow_down 02 gru 2014, 21:22
Tak, nie ma powiedziane, że leki trzeba brać z samego rana, szczególnie SSRI zaleca się tak łykać. Mnie paroksetyna zawsze usypiała na kilka godzin po zażyciu, dlatego brałem ją późnym popołudniem i porę największej senności... przesypiałem w nocy ;) Kwestia indywidualna.

Nie wiem gdzie zadać to pytanie. Który SSRI jest najmniej obciążający dla serca? W sensie: nie zwiększa pulsu, nie wpływa na ciśnienie. Jestem wrażliwy na takie działanie antydepresantów. Już na przykład 15mg mirtazapiny powoduje na drugi dzień puls na poziomie 90, a wenlafaksyna często i ponad 110.
slow_down

przez Kalebx3 02 gru 2014, 21:47
Nie wiem gdzie zadać to pytanie. Który SSRI jest najmniej obciążający dla serca?

co tam serce , ważne ,żeby głowa była zdrowa ;)

przez slow_down 02 gru 2014, 21:54
Gorzej, gdy przez to serce jak ja traci się niespodziewanie przytomność.
slow_down

przez ladywind 02 gru 2014, 22:07
Kalebx3, a ten moklo działa tez na nn oprocz depresji?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg