PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez suwak 01 gru 2014, 19:59
Prawie na pewno się uspokoi jeśli tylko dasz radę wytrzymać. Z czasem pobudzane receptory staną się mniej wrażliwe - wtedy dopiero zaczyna się właściwy efekt terapeutyczny tego leku.
Początkowe nasilenie lęków jest znane na lekach SSRI, choć akurat u mnie (nie wiem czemu) nie występował ten efekt.

przez Popiol 01 gru 2014, 20:55
mala pi, jaką masz dawkę? Spróbuj sobie dzielić tabletkę na mniejsze części i później stopniowo zwiększać np. co tydzień. Pewnie masz tabsy 20mg, możesz taką tabletkę dzielić nawet na 4 części.
Powinno się uspokoić. Ja za pierwszym razem, na pełne działanie paroksetyny czekałem ok 8 tyg.
Popiol

przez mala pi 01 gru 2014, 21:24
Jejku, bardzo Wam dziękuję suwak i Popiol :D
Tak mam dawkę 20 mg rano i 10 mg deprexoletu wieczorem. Depreksoletu biorę pół tabletki i wstaję bez problemu wypoczęta i bez lęku. Dlatego zastanawiam się czy nie wystarczyłby tylko ten lek. Chociaż jestem tak zmęczona ciągłym gnębieniem się i zadręczaniem, że uwierzyłam w cudowną moc paroksetyny i będę próbowała to przetrzymać. Mam brać do wakacji. Najgorsze, że pracuję z ludźmi i nie da się ukryć dziwnego zachowania.
Czy jeśli już biorę 20 mg( nic mi lekarz nie mówił,żeby dzielić) to myślicie,że mogę teraz zacząć dzielić np pół rano, pół w południe? Da to coś?
Mam jeszcze afobam, ale się go boję i nie biorę.
Jejku, jaka jestem skołowana :why:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freda 02 gru 2014, 12:38
mala pi, to początki,poczekaj 3-3 tygodnie,będzie lepiej.to dobry lek na lęki :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez PinstaH 02 gru 2014, 12:53
Co do dzielenia, ja konsultowałem to ze swoim "psycholem" (lekarz :D) i powiedział że nie ma to najmniejszego znaczenia. Jak chce tak sobie mogę dzielić. Zmęczenie (no ja ledwo żyłem :D) po paro też miałem...ale ja zaczynałem od dawki 10mg. Po tygodniu już była poprawa...a dopiero tak po 3 tygodniach przestałem odczuwać mocne zmulenie. Generalnie ten lek daje rade.

Patryk widziałem że także masz tzw. lęk wolnopłynący :))) U mnie jest to samo...a najśmieszniejsze, że np z 3 łyki piwa i tego lęku nie ma..

Odnośnie alkoholu...geez :)

Pisałem już chyba w tym wątku na ten temat : Można śmiało na lajcie wypić. Jeśli ktoś planuje troszkę mocniej pobalować to trzeba liczyć się z tym że film się poprostu urwie. Niestety nie wyłączamy się wtedy jak robot, a działamy dalej na autopilocie. Można się niestety rano dowiedzieć średnio ciekawych informacji :) Ja swoje historie niestety przeżyłem (na szczęście brak kolizji z prawem)
Parogen - 20mg - 40mg (aktualnie 20mg)

przez arnibarni 02 gru 2014, 13:06
PinstaH też używam tego słowa autopilot to trafne określenie na stan po braniu antydepresantów.Wiele rzeczy idzie szybciej,łatwiej,bardziej mechanicznie.Ja też po alkoholu nie mam czegoś takiego że urywa mi sie film,jest autopilot,brak hamulców przez co zdarza sie na drugi dzień kac moralny :D,choć obecnie pije tylko dla smaku rzadko 1,2 piwa :)
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez Kalebx3 02 gru 2014, 13:20
Czuję ,że ten lek ( paroksetyna ) wyczerpał u mnie juz limit poprawy zdrowia . Wieksze dawki powodują juz tylko silne napięcia mięśni, szczękościski i poza tym niewiele dobrego . Chyba odkryłem coś lepszego dla siebie, a mianowicie Brintellix .
Biorę go na noc w dawce 2,5 mg ( po kolacji ) bo lek hamuje apetyt , z litem ( ćwierć tabletki ) + 100mg 5HTP .
Dziś akurat minął tydzień na Brintku , wczoraj juz zauważyłem ,że jakby we wmie z rana więcej zdrowej energii , a mniej lęku , a dziś to w ogóle wstałem z ochotą do życia i zupełnym brakiem lęku . Wszystko było dobrze dopóki nie wziąłem Paroksetyny( 10mg ) z rana ( wszak robie to juz około 4lat w dawkach bardzo często oscylujących koło 20mg ) , nagle po pól godzinie zrobiłem się poddenerwowany , mięśnie miałem tak napięte ,że nawet baclofen + mydocalm nie pomógł . Jutro wezmę 2,5 mg ( no może 5 mg ) Paro i zobaczę jak będzie .
W kazdym bądż razie postaram sie zejść z Paro , a wejść w niskie dawki ( koniecznie na noc ) Brintellixu .
Metylo się póki co skończyło , więc zaobserwuję jak działa sam Brintek . To ,że drogi , nieważne , na wódę , prochy i całą resztę syfu więćej w tydzień wydawałem ( swego czasu przeszłego) , to sobie teraz na lekarstwo będę wydawał, co mnie będzie leczyć .
Zresztą u mnie przy dawkach 2,5 mg ( pewnie tak niskie, a jednak skuteczne ,że dodaję 5 HTP 100mg , i że jestem wrażliwy na prochy ) pudełko starczy mi na 4 miechy . Akurat do wiosny . ;)
CDN.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 02 gru 2014, 13:25
Kalebx3 napisał(a):Czuję ,że ten lek ( paroksetyna ) wyczerpał u mnie juz limit poprawy zdrowia . Wieksze dawki powodują juz tylko silne napięcia mięśni, szczękościski i poza tym niewiele dobrego . Chyba odkryłem coś lepszego dla siebie, a mianowicie Brintellix .
Biorę go na noc w dawce 2,5 mg ( po kolacji ) bo lek hamuje apetyt , z litem ( ćwierć tabletki ) + 100mg 5HTP .
Dziś akurat minął tydzień na Brintku , wczoraj juz zauważyłem ,że jakby we wmie z rana więcej zdrowej energii , a mniej lęku , a dziś to w ogóle wstałem z ochotą do życia i zupełnym brakiem lęku . Wszystko było dobrze dopóki nie wziąłem Paroksetyny( 10mg ) z rana ( wszak robie to juz około 4lat w dawkach bardzo często oscylujących koło 20mg ) , nagle po pól godzinie zrobiłem się poddenerwowany , mięśnie miałem tak napięte ,że nawet baclofen + mydocalm nie pomógł . Jutro wezmę 2,5 mg ( no może 5 mg ) Paro i zobaczę jak będzie .
W kazdym bądż razie postaram sie zejść z Paro , a wejść w niskie dawki ( koniecznie na noc ) Brintellixu .
Metylo się póki co skończyło , więc zaobserwuję jak działa sam Brintek . To ,że drogi , nieważne , na wódę , prochy i całą resztę syfu więćej w tydzień wydawałem ( swego czasu przeszłego) , to sobie teraz na lekarstwo będę wydawał, co mnie będzie leczyć .
Zresztą u mnie przy dawkach 2,5 mg ( pewnie tak niskie, a jednak skuteczne ,że dodaję 5 HTP 100mg , i że jestem wrażliwy na prochy ) pudełko starcy mi na 4 miechy .
CDN.

Dobrze to ujales /cenzura/ w kase, zdrowie sie liczy, ja tez swego czasu nie szczedzilem kasy na imprezy, ale ja bardziej w alkohol- ten smakolyk dzialal na mnie zawsze bardzo euforycznie, boze jak ja sobie pomysle co ja wyczynialem po wódce, na codzien Dr. Jekyll a w nocy Mr. Hyde :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 02 gru 2014, 13:36
Niech i 300zł kosztuje , a będzie dobry ,,, pójdę zbierać kasztany , ślimaki i runo leśne , a kupię ;) .
Wielu podejrzewam psioczy na ten lek , bo startuje zza wysokiej dawki na początek . Brintek to silny lek , trzeba z nim ostrożnie .
Przez ostatnie dni miałem po nim lęki , a wzięty rano powodował zupełny brak apetutu .
Trzeba go wyczuć , a nie brać jak w ulotce pisze ,,, bo potem będzie sranie , płacz i biegunka ;)

przez ladywind 02 gru 2014, 13:38
Kalebx3, a takie leki zalecił Ci lekarz czy sam sobie dobrałeś? powodzenia Ci życze. Ta nasza choroba jest przechlapana, ale może poczujesz sie lep[iej na tyvch nowych lekach, oby!.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Kalebx3 02 gru 2014, 13:46
Kate , sam jestem dla siebie lekarzem ;) . 26 lat praktyki w "zawodzie" zrobiło swoje . Zresztą , jak wchodzę do lekarza psych. rozmowa zawsze jest krótka "jak zdrówko , i ,,, co tym razem ?" ,,, a więc tym razem zmiana Panie kolego . Paroksetyna po 4 latach przestała mi tak pomagać jakby chciał , więc ,,, trzeba było szukać innej wejściówki .

przez ladywind 02 gru 2014, 13:49
Kalebx3, hehe, dobre z tym lekarzem Twoim :mrgreen: I tak długo na Ciebie działała jak 4 latka:) tylko się cieszyc i aby obecne leki też tak długo na Ciebie działałay. Ja z kolei od 3 tygodni jestem na paro i mam nadzieje, że mi zaskoczy bo dawno juz jej nie brałam.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Kalebx3 02 gru 2014, 13:52
Kate , jaką bierzesz dawkę Paro ? I na noc , czy na dzień ?

przez ladywind 02 gru 2014, 13:57
Biore 40mg rano od wczoraj , wczesnie przez 2 tyg brałam 20mg

-- 02 gru 2014, 12:57 --

Kalebx3, nie wiem czy pora brania ma tu znaczenie?

Sortuj wg