PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez psycho112233 30 lis 2014, 14:45
Patryk29, wróciłem z melanżu wieczorem, weszła mi myśl, że po co to wszystko, po co się starać i że kiedyś muszę umrzeć (tak jak wszyscy) i wyobraziłem sobie tą nicość po śmierci i tak się wystraszyłem, że dostałem ataku paniki. Jak wstałem na drugi dzień to już miałem to dziwne odbieranie rzeczywistości i samego siebie i tak ponad 2 lata już;p

przez slow_down 30 lis 2014, 14:48
U mnie DD pojawiła się po wypiciu... jednego, niecałego piwa. I czym tu się leczyć? Owszem, wcześniej przez miesiąc miałem objawy nerwicowe ale ustały. Po maturze w wakacje (kilka lat temu) wypiłem jedno piwo i derealizacja spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Nadmienię (żeby rozwiać wątpliwości), że nigdy nie miałem problemów alkoholowych i wypijałem max 2 piwa okazjonalnie, nie częściej niż raz-dwa razy w miesiącu. Od paru lat nie piję ani kropli alko z tego powodu a derealizacja i tak trwa przez jakieś 80% dnia, codziennie. Paroksetyna częściowo pomogła, ale nadal tkwie w tym gównie. I nie wiem czym mam się leczyć. Trochę pomaga karbamazepina (przypadek?).
slow_down

przez Patryk29 30 lis 2014, 15:55
psycho112233,
slow_down, a benzo znosza wasze obajawy ??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 30 lis 2014, 15:56
Znoszą całkowicie.
slow_down

przez Patryk29 30 lis 2014, 15:59
Moze na takie rzeczy pomogla by hipnoza?

przez slow_down 30 lis 2014, 19:52
Kur-wa, czuję się jak totalny bezmózg. Nie potrafię zapamiętać kilku zdań. Polegnę już na pierwszym semestrze studiów.
Jedyne co mnie zawsze umiało kiedyś odratować to metylofenidat. Nie - nie powodował świetnej koncentracji i nie wiadomo czego - po prostu przywracał moje dawne możliwości intelektualne.
slow_down

przez miko84 01 gru 2014, 07:48
Depresja zaburza funkcjonowanie kory przedczołowej odpowiedzialnej za koncentrację i planowanie. To drugi obszar, po za hipokampem który jest wyraźnie dotknięty przez depresję, łącznie z obniżeniem wagi tego regionu mózgu. Metylofenidat usprawnia działanie tego obszaru przywracając czasami zaburzone przez depresję funkcje. Wszystko co zwiększa dopaminę i nor powinno pomóc - bupropion, reboksetyna, duloksetyna, wenlafaksyna, mirtazapina.
miko84

przez suwak 01 gru 2014, 09:58
A problemy z zapamiętywaniem to nie przypadkiem wina SSRI? Ja po tych lekach zapominałem wszystko...

przez miko84 01 gru 2014, 10:53
No i może się to odbywać przez zmniejszanie aktywności kory przedczołowej przez SSRI.
miko84

przez Goryla Gorillas 01 gru 2014, 12:18
37 dzień paroksetyny 20mg i perazyny.

Efekty:
+ mam w dupie, to co ktoś może sobie o mnie pomyśleć i powiedzieć.
+ nie rozmyślam już obsesyjnie, o tym co zrobiłem źle lub głupio.
+ swobodnie poruszam się w terenie.
+ nie mam już kołatań serca.
+ nie czerwienię się.
+ nie ma "zawałowych" bólów w klatce piersiowej.
+ nie mam już natręctw sprawdzania gazu itd.
+ mam normalny wyraz twarzy, a przed leczeniem smętny lub zamulony.
+ dobry nastrój, szczególnie wieczorem.

- łatwo dopada mnie nuda, ciągle leżę w łóżku, bo nie mam motywacji.
- znaczne zahamowanie libido.

/ nie odczuwam efektu bycia robotem.
/ nie ma u mnie utraty emocji ani uczuć.
/ pamięć i koncentracja nie uległa osłabieniu, a nawet się poprawiła.

Psychiatra powiedział, że jak motywacji mi nie przybędzie, to dostanę coś dodatkowego. Dopiero za miesiąc wizyta...

przez ska1977 01 gru 2014, 12:37
Ja po mniej więcej takim samym okresie przyjmowania paro 20 mg wciąż odczuwam dużą senność, szczególnie jak siedzę, i wrażenie, jakbym miał mieć zaraz zawroty głowy.
Parogen 20mg

przez Patryk29 01 gru 2014, 12:57
Sennosc,brak motywacji, zamula to cale paro, faktycznie depresji sie nie odczuwa, ale zyciem to tego nazwac nie mozna, co najwyzej wegetacja :evil:

-- 01 gru 2014, 14:20 --

Ja generalnie powiem tak, nie mam obnizonego nastroju i mozna by rzec ze czuje sie dobrze, ale mimo tego gdzies caly czas odczuwam jakby depresje, jakby sie caly czas gdzies czaila na mnie, caly czas mam wrazenie, ze musze uwazac na to co mysle, zeby nie pojawila sie zla mysl, nie potrafie sie zrelaksowac, caly czas jakby musial byc na czuwaniu, w sumie nie wiem po co :roll:
To wszystko jest bardzo irytyjace, po prostu brak mi juz sil do udawania ze jest wporzadku, a /cenzura/ nie jest wporzadku, jest 100 kilometrów od wporzadku :pirate:
Caly czas takie odczucie jakbym dzwigal ja na plecach i gdzie nie pojde to jest ze mna, chocbym teraz 6 w totka wygral to i tak nie potrafilbym sie z tego ucieszyc. :cry:

przez Aisha* 01 gru 2014, 17:27
Patryk29 napisał(a):Sennosc,brak motywacji, zamula to cale paro, faktycznie depresji sie nie odczuwa, ale zyciem to tego nazwac nie mozna, co najwyzej wegetacja :evil:

-- 01 gru 2014, 14:20 --

Ja generalnie powiem tak, nie mam obnizonego nastroju i mozna by rzec ze czuje sie dobrze, ale mimo tego gdzies caly czas odczuwam jakby depresje, jakby sie caly czas gdzies czaila na mnie, caly czas mam wrazenie, ze musze uwazac na to co mysle, zeby nie pojawila sie zla mysl, nie potrafie sie zrelaksowac, caly czas jakby musial byc na czuwaniu, w sumie nie wiem po co :roll:
To wszystko jest bardzo irytyjace, po prostu brak mi juz sil do udawania ze jest wporzadku, a /cenzura/ nie jest wporzadku, jest 100 kilometrów od wporzadku :pirate:
Caly czas takie odczucie jakbym dzwigal ja na plecach i gdzie nie pojde to jest ze mna, chocbym teraz 6 w totka wygral to i tak nie potrafilbym sie z tego ucieszyc. :cry:

mam tak samo, czuje się taka słaba przez to :(
Aisha*

przez mala pi 01 gru 2014, 19:47
Witam, jestem nowa. Wybaczcie, że zadam pewnie głupie pytanie, ale nie mam siły czytać całego wątku. Cierpię na zaburzenia depresyjno-lękowe uogólnione. Od lipca brałam trittico cr, trochę mi lepiej, ale lęki pozostały. Od środy biorę paroxinor i tu zaczyna się problem. Lęki urastają do niewyobrażalnych rozmiarów, jestem tak senna, że ledwo trzymam się na nogach, mam podwójne widzenie i spowolnienie mowy. Lekarz dopisał mi deprexolet, po którym rano lepiej się czuję, ale tylko do momentu, póki nie łyknę paroxinoru.
Czy przy tak strasznym samopoczuciu faktycznie jest sens czekać 2 tygodnie? Myślicie,że to się uspokoi?

Sortuj wg