PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Patryk29 29 paź 2014, 13:39
Fajnie ze komus paroksetyna pomaga, super :brawo:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez funk7 29 paź 2014, 13:44
ja biorę paroksetyne półtora tygodnia, po tygodniu weszłam z dawki 10mg na 20mg. docelowo ma być 40mg, ale to za kilka tygodni. ze skutków ubocznych przez pierwsze 3 dni straszne mdłości, do teraz utrzymują się nasilone lęki i jakieś takie otępienie i zamulenie, dziwne uczucie w głowie. nie umiem opisać. doraźnie ratuje się hydroksyzyną ale mam wrażenie że nic nie pomaga, tylko usypia. czekam aż lek zacznie działać, bo zacznie, prawda?! :(
Podobno los zsyła nam tylko takie problemy, z którymi możemy sobie poradzić,
więc są dwie możliwości: albo sobie poradzisz, albo to nie jest Twój problem.

przez Patryk29 29 paź 2014, 13:59
funk7, tak zacznie, co by nie bylo narzekalem nieraz na paro, ale ten lek zawsze odpala :pirate:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zalatana23 29 paź 2014, 14:03
funk7 przeczekaj, zacznie działać. Jestem na podobnym zestawie 20mg paro + hydroksyzyna. Hydro faktycznie zamula, ja najmniejszą dawkę dzielę na połowę. Po całej tabletce odpływam ;-)
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez Goryla Gorillas 29 paź 2014, 14:07
A ja jestem już 5 dzień na paro. Skutki uboczne pojawiły się wczoraj 30 min po wzięciu wit B complex - niepokój, nagłe gorąco w brzuchu(myślałem, że to krwotok), mdłości, stan podgorączowy(co chwile mierzyłem temperaturę)

Dzisiaj pierwszy raz od 5 dni wyszedłem z domu i całkowicie swobodnie się poruszałem. Nie miałem również tych wszelkich objawów nerwicowych, kiedy byłem w rejestracji. Mam jeszcze trochę problem ze swobodnym mówieniem. U lekarza miałem ciśnienie 90 na 80 chyba. :shock:

Zmienił się również wyraz twarzy - nie mam już apatii w oczach. I efekt ten jest o 2 dnia brania paro.

Dzisiaj albo jutro wchodzę jeszcze na perazynę.

przez Patryk29 29 paź 2014, 14:16
Goryla Gorillas, wychodzi na to ze witamina b ma niezlego kopa :smile:

przez Goryla Gorillas 29 paź 2014, 14:19
No ja właśnie nie wiem, czy to była jakaś interakcja, czy może się nakręciłem, bo obawiam się właśnie interakcji. 8)

przez funk7 29 paź 2014, 14:55
Zalatana23 napisał(a):funk7 przeczekaj, zacznie działać. Jestem na podobnym zestawie 20mg paro + hydroksyzyna. Hydro faktycznie zamula, ja najmniejszą dawkę dzielę na połowę. Po całej tabletce odpływam ;-)

ja 25mg też dziele na połowę i biorę jak mi gorzej. wmawiam sobie że mi pomaga a tak na serio to chcę tylko spać :D
długo bierzesz paro?

przez Stifler19 29 paź 2014, 19:02
funk7 nigdy nie bralas antydepresantow i lekarz zapisal Ci aż 40 mg? ja bym najpierw sprawdzil jak 20 mg działa, a teraz to nie wiadomo jak działa bo dawka jest podwyższana..moim zdaniem główne efekty tego leku będą zauważalne od minimum 9 dni brania leku w dawce stałej bez podwyższania....na mnie ten lek działa tak że gdy podwyższałem dawke to przez 7 dni lek sie rozkrecal(objawy lęk, napięcie, bezsennosc), 8-10 efekty..więc skoro podwyższasz co tydzien to ciągle lek sie rozkręca i nie możesz zauważyć efektów...ja jak zaczynałem brać ten lek to 30 mg było za dużo, oglądalem telewizje i ciągle sie śmiałem, ciągle wszystko postrzegałem jako zabawne i wesołe no i dużo gadałem i to w połączeniu z neuroleptykiem(pernazyna) i sulpirydem, zestaw doskonale eliminujący ataki paniki, lęki, natręctwa
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez Patryk29 29 paź 2014, 19:20
Stifler19, zgadzam sie z tym co napisales, najpierw trzeba posiedziec dluzej na stalaj najmniejszej dawce, minimu te 4-6 tygodni, paroksetyna sie dosc dlugo rozkreca, a zwiekszajac drastycznie dawke, lek praktycznie laduje sie od nowa i znowu skutki uboczne, bedzie to dla ciebie bardzo irytujace bo bedziesz chciala efektu a efekt bedzie odwlekany w czasie poprzez zwiekszanie dawki, pomijajc juz sam fakt ze 40mg paro to duzo

przez Zalatana23 29 paź 2014, 20:38
funk7 biorę chyba 4ty rok. Zapisałam się na terapię z nadzieją, że pomoże mi funkcjonować bez paro ;)
Przy każdym odstawieniu, po 4-5 m-cach lęki niestety wracały. Ale to wszystko sprawa bardzo indywidualna, więc się nie sugeruj ;-)
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez Martiszon 30 paź 2014, 00:57
lunatic, za pierwszym razem wyeliminowała lęki, tym razem depresję. Wróciłam do normalnego codziennego funkcjonowania, tak jakbym była zdrowa.
ska1977, za krótko bierzesz. Ja paro biorę juz miesiąc, do tygodnia pełna dawkę. Ten lek się długo rozkreca. Mdłości tez miałam. To skutek uboczny. Minie, zobaczysz. Wytrzymać,'bo warto :-)
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez funk7 30 paź 2014, 10:35
Stifler19, brałam już antydepresanty. leczę się od 6 lat, tylko brałam chyba 'słabsze' środki - a przynajmniej nie działały dobrze na lęki. na paro 20mg mam być 4 tygodnie więc myślę że to da mi obraz czy tyle wystarcza, jeśli nie to podwyższę do zalecanej dawki 40mg.

przez ska1977 30 paź 2014, 10:53
A ja dzisiaj jestem 15 dzień po paro 20 mg. Wczoraj było super, prawie żadnych lęków, oprócz porannych (ale to związane z kontrolnym badaniem usg brzucha). W ciągu dnia o dziwo sporo zjadłem a dzisiaj wręcz przeciwnie - nie mogę jednej bułki na śniadanie dojeść i lęki! W nocy też miałem i po raz kolejny musiałem się poratować Xanaxem 0,25 :( jakie znacie leki nasenne, o które mógłbym popytac mojego psychiatrę - ale takie, które można brać doraźnie w nocy podczas przebudzenia i niemożności powtórnego zaśnięcia - bo to jest mój problem - gdy się kładę ok. 22 - 23 zasypiam od razu, ale tylko na 2 - 4 godziny...
Parogen 20mg

Sortuj wg