PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Paroksetyna - skutki uboczne kiedy miną ?

przez Margaryna9 12 sty 2010, 16:17
Ze skutkow ubocznych mam dziwne ssanie w brzuchu i otłumanienie .... mogło być gorzej...mam nadzieje ze w ciągu tygodnia przejdzie. Pozdrawiam
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Paroksetyna - skutki uboczne kiedy miną ?

przez piolun1987 12 sty 2010, 19:14
Skutki uboczne mijają gdzieś po dwóch tygodniach. W zasadzie im dłużej tym jest lepiej. Ja biorę już ponad cztery miesiące i dopiero teraz jest już całkiem normalnie pod względem skutków ubocznych. A na samym początku było bardzo ciężko.

Re: ParoMerck

przez 12345 14 sty 2010, 22:56
biorę od 2 tygodni. trochę mam przerąbane bo obserwuję u siebie mieszankę pozytywnych,jak i negatywnych uczuć.coraz częściej czuję się permanentnie wesoła,ale to tak wesoła,że aż ogłupiona. po tej dziwnie sztucznej wesołości przychodzą lęki,głośne myśli,brak apetytu,mdłości,rozdrażnienie i inne rozrywki.
czuję się jak króliczek doświadczalny.
za miesiąc mam wizytę u psychiatry,nie wiem,czy nie wolałabym wrócić do mojego poprzedniego stanu...może nie był kolorowy ale przynajmniej był normalny...a wy nie boicie się,że możecie stać się kimś zupełnie innym po tych wszystkich cudownych terapiach?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malutka28 18 sty 2010, 20:12
witam wszystkich ja parogen biore od1.5roku brałam 1 tabl. potem 2 ,zaczełam tyć lekarz mi wstawił tabletki odchudzające nie pomogło .lekarz dał mi teraz wellbutrin 1 tabl.rano i parogen 1 tabl. wieczorem ,ale lepiej się czułam jak brałam 2 parogeny wróciło wszystko do normy został mi tylko lęk przed wyjazdami w podróz.a terazniektóre uczucia wracają w mniejszym stopniu że zaczełam potpierać się afobamem 0,25.a przy parogenie nie mósiałam nawet sama jeżdziłam samochodem ale wole tyć i mieć apetyt . POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez upside_down 25 sty 2010, 18:25
Ja spać po nim długo nie mogłam, a życie seksualne padło, w ogóle nie miałam ochoty na seks, więc stwierdziłam, że wolę ratować związek...
Don't call the doctors cause they've seen it all before
They'll just say
Let her crash and burn
She'll learn

przez zdesperowany1 26 sty 2010, 15:24
mial ktos tiki na paroksetynie? tudziez rexetinie
zdesperowany1

przez Margaryna9 26 sty 2010, 16:59
Biorę już ponad 2 tyg i średnio się czuje nie widze poprawy ... jeszcze nie zaczelo dzialac ?

Re: Seroxat

przez renegatt 26 sty 2010, 17:19
Cześć, ja brałem Seroxat na lęki i depresję od 1 marca 2009 20mg raz dziennie ale często "zdarzyło mi się zapomnieć" dolegliwosci minęły po ok miesiącu oczywiscie pierwsze 2 tyg to był hardcore lęki razy 2 i do tego nasilona DD. Kolejne 2 miesiące na S. czułem się rewelka tzn lepiej niż zwykle jakby szczęśliwszy i troche jakby da dragach, zwłaszcza jak popiłem :shock: ale z czasem odniosłem wrażenie że ta 'euforia' ustępuje. Lipcu definitywnie zacząłem odstawiać w ten sposób, że brałem jedną pozniej 2 dni przerwy znowu wziąłem 2 dni pod rząd pozniej 2 razy w tygodniu itd. pod koniec sierpnia połknąłem ostatnią. Nie miałem żadnych skutków ubocznych i do tej pory czuję się git wiadomo są gorsze ale góra 2 razy w miesiącu. Nie przytyłem

przez aree1987 26 sty 2010, 17:27
Euforia? ale to chyba nie po seroxacie on nie działa na dopamine.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez zdesperowany1 26 sty 2010, 19:06
oj byla euforia wrecz rozpierala od srodka;) To byly czasy:p
zdesperowany1

przez Precursor 26 sty 2010, 23:21
ParoMerck jest jeszcze dostępny? W ubiegłym tygodniu kupowałem kolejną dawkę leków i otrzymałem już Parogen.

Mija czwarty miesiąc jak biorę ten lek, ostatnie trzy miesiące była to dawka 40 mg, teraz lekarz zwiększył mi dawkę do 50 mg. Mam z tym spory problem, ponieważ jedna tabletka ma 20 mg, więc żeby wziąć dawkę 50 mg, muszę mieć 2 i pół tabletki. No i właśnie ta połówka stanowi dla mnie przeszkodę, ponieważ trzeba ja samodzielnie przygotować dzieląc tabletkę 20 mg na dwie części, a ja nie jestem w stanie tego zrobić, ponieważ mój problem wiąże się z obrzydzeniem i nie lubię dotykać niczego co później jem, używam jednego kompletu sztućców itd, ale to akurat jest nieważne. Czy są tabletki 10 mg-mowe? Jeśli mam wykupione kilka opakowań leku czy mógłbym je na nie wymienić? Teraz pewnie popełniam duży błąd nie stosując się do zaleceń lekarza, ponieważ biorę dwie tabletki codziennie rano i jedną po południu co dwa dni, to daje średnio 50 mg leku na dwa dni, boję się, że to mi zaszkodzi.

I tak już mam spore problemy w życiu, ogólnie jest mi się ciężko odnaleźć w świecie, od półtora roku narastały lęki, miałem przez to problemy w domu i w pracy. Teraz po lekach wychodzę z tego jakoś, ale brak lęków spowodował, że mam znów problemy w pracy, ponieważ jestem zbyt pewny siebie. Fizycznie czuję się zdrowy, ale nie umiem sobie poradzić z uczuciami i myślami, czuję się zagubiony. Przestałem rozumieć ludzi, jest mi ciężko, czuję ze potrzebuję spokoju, dostałem kilka dni chorobowego, ale to za mało, a wstydzę się poprosić o więcej, czuję się jak symulant. Boję się, żeby ten lek nie wpłynął na mój instynkt samozachowawczy i nie pozbawił mnie też lęku przed śmiercią.

Poza tym, obejrzałem program na Discovery Science: http://www.teleman.pl/prog-2409303-szalona-strona-nauki-obrzydzenie.html i zastanawiam się czy aby nie mam problemu z obrzydzeniem a nie tylko z samym lękiem i zamiast zwiększać dawkę może powinienem otrzymać dodatkowy lek na obniżenie uczucia obrzydzenia. Może za dużo myślę i niepotrzebnie oglądam programy naukowe na discovery, ale tylko to lubię w tv. Przestałem oglądać filmy i serialne, bo nie sprawia mi to przyjemności.
* Chcesz zmienić życie w koszmar, zacznij myśleć.
* Uciec, ale dokąd?

przez wentyl77 27 sty 2010, 12:27
Paromerc nazywa się teraz parogen i jest niby to samo.
Biore rano 20mg parogenu, sulpirol i na noc lerivon.

przez asica_szrink 29 sty 2010, 15:27
Margaryna9 napisał(a):Biorę już ponad 2 tyg i średnio się czuje nie widze poprawy ... jeszcze nie zaczelo dzialac ?

Podobno po tygodniu do dwóch, zależy od dawki, stanu pacjenta, od osobistych, że tak to nazwe, własciwości - każdy inaczej odbiera dany lek, ale moim zdaniem po 2-3 tygodniach powinna byc kontrola u lekarza, czy działa, jak działa itd, i z moich obserwacji wynika, ze lekarze tak własnie robia.
"Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów"

przez Margaryna9 30 sty 2010, 19:13
Biore już 3 tygodnie ten lek ... z tym że niecałe 2 tygodnie dawke leczniczą 20 mg bo wczesniej bralem 10 mg a lekarka mowila ze nie jest to dawka lecznicza. Narazie za bardzo mi to nie pomaga .:( M am czeka

Sortuj wg