PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Patryk29 12 paź 2014, 21:11
Ja biore wenlafaksyne, mówie ze kiedys jak bralem paro, chcialem do wenli dodac sertraline ale nie bardzo ten lek szczerze mówiac, moze gdyby nie te uboki to bym jeszcze próbowal ale nie mam juz sil na testowanie tych leków, najlepiej pójsc do szpitala i tam cos ci dobiora, bo siedziec na chacie i co chwile cos testowac to sie mija z celem nie mam juz na to sily
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez devnull 12 paź 2014, 21:19
Patryk29 napisał(a):Ja biore wenlafaksyne, mówie ze kiedys jak bralem paro, chcialem do wenli dodac sertraline ale nie bardzo ten lek szczerze mówiac, moze gdyby nie te uboki to bym jeszcze próbowal ale nie mam juz sil na testowanie tych leków, najlepiej pójsc do szpitala i tam cos ci dobiora, bo siedziec na chacie i co chwile cos testowac to sie mija z celem nie mam juz na to sily

a myślisz, że w szpitalu zrobią to szybciej i lepiej ?
nie, autopsja, dodatkowo szpitalna atmosfera sama w sobie
załamie jeszcze bardziej człowieka, przerabiałem to,
na dodatek sami psychiatrzy już niechętnie przyjmuja na oddzial
ludzi z depresja bo wiedza ze to sie mija z celem.
chyba ze sytuacja jest juz podbramkowa i pozostaje samobojstwo,
ale to juz skrajny przyklad.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Tojaaa 13 paź 2014, 13:57
Paroksetyniarze

Pytałam juz ale zapytam jeszcze raz, bo tylko Patryk odpowiedział.
Czy u Was na paro odczuwaliscie napięcie, spine, stres, lęki, czy paro zupełnie to wyeliminowało?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez planB 13 paź 2014, 14:08
Ja odczuwałem i to dosyć mocno ostatnio ...dodałem 37,5mg Venli dzisiaj do 40mg Paro i jest OK
I Dare, readY

przez dei 13 paź 2014, 19:11
Ja biore paro od początku lipca, w połowie sierpnia zwiekszyłam dawkę do 20mg. Moja psychoterapeutka stwierdziła, ze już nie potrzebuję wizyt, ale w razie czego mam dzwonić :)
A co do paro... lęki raczej mi minęły (oczywiście zdarzają się gorsze chwile i odczuwam nieraz lekki stres bez powodu, ale trwa to chwilę i staram się odwrócić od tego uwagę), jedyne co odczuwam jeszcze to "zmęczone oczy" - takjakbym była senna, ale nie jestem, ale jedynie posiedziałabym sobie z zamkniętymi oczami. Psychiatra kazała mi pobrać magnez z wit. B6. Brałam Falvit ale po jakimś czasie przestałam bo odczułam poprawę (nawet jej nie zauwazyłam, ale gdy znowu "senne oczy" nadeszły to zorientowałam sie, ze tego nie miałam ;p). W piatek mam kolejną wizyte...
Ogólnie po paro czuję sie o niebo lepiej. Kiedys miałam nastrój bardzo kiepski, gdy pomyślałam, ze muszę wyjsć z domu chciało mi sie płakac z bezsilności, non stop bałam sie, zę mam raka lub że komus z moich bliskich cos sie stanie... To było nie do zniesienia. Dodatkowo przez rok chodziłam z "brakiem równowagi" - czułam sie jak pijana. A wszytskie badania wychodziły idealnie (krew, tarczyca, badanie na boleriozę, kał, rezonans magnetyczny, i dużo innych).

Teraz wróciłam na studia, biorę udział w projekcie, bawie sie w geocaching (GORĄCO POLECAM!) no i chodzę na mecze azsu, gdzie hala jest wypełniona, nie boję sie tłumów.

-- 13 paź 2014, 19:15 --

Aj... pisze to w odobnym poście by było bardziej widoczne... Naprwdę myślicie, ze siedząc na forum pomożecie sobie? Oczywiście, można wejść co jakiś czas, ale bez przesady.
Trzeba korzystać z życia - nawet zmuszać sie to tego, jeśli sie bardzo nie ma na nic ochoty (a wiem o czym mówie). Znajdźcie sobie zajęcie dodatkowe, którym sie zajmiecie i które będzie wam sprawiało jakąś tam przyjemność, a przede wszytsmim ZAJMIE WAM CZAS. Fitness, basen, chodzenie na jakieś mecze (wybór jest ogromny), geocaching, spotkania ze znajomymi, zabawy z dziećmi, wolontariat...
dei

przez funk7 14 paź 2014, 17:56
Hej. Za kilka dni mam zmienić Cital (biorę 40mg) na Paroxetin (docelowo też 40, początkowo 10). Powiecie mi coś o tym leku? Kiedy zaczyna i jak działa? Jak ze skutkami ubocznymi? Można je jakoś zmniejszyć? Podejrzewam że na początku może być kiepsko :(
Mam nerwicę lękową, chodzi mi głównie o te właśnie lęki bo w tym momencie nie mogę normalnie z domu wyjść...
Podobno los zsyła nam tylko takie problemy, z którymi możemy sobie poradzić,
więc są dwie możliwości: albo sobie poradzisz, albo to nie jest Twój problem.

przez Tojaaa 14 paź 2014, 19:36
funk7, ja przeszłam z esci na paro bez żadnych ubokow. Poczytaj moje posty

przez 2004borys 14 paź 2014, 20:24
Muszę przetestować tą paroksetyne. Do tej pory zażywam fluoksetynę, ale ta wcale na mnie nie działa.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez Patryk29 14 paź 2014, 20:29
Paroksetyna jest dobra na zime, zeby przezimowac na chacie przed kompem z pelnym talerzem, powaga :mrgreen:

-- 14 paź 2014, 20:59 --

Powiem wam ze gdybym mial worek euro w piwnicy to bym bral dalej paro i siedzial na chacie na luzie pelnym :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Stifler19 14 paź 2014, 21:02
funk7 paroksetyna to dobry wybór, powinienes poczuć sie lepiej po 2,3 tygodniach, na początku nasilenie lęków,pozniej możliwa poprawa o 360', najlepszy antydepresant na przeciwlękowy polecam

ostatnio przetestowalem połączenie 5 mocnych papierosów dziennie z paroksetyna i nie sposób nie dostrzec po tygodniu większego efektu przeciwlękowego, większego zrelaksowania, wydaje sie że dym tytoniowy doskonale wzmacnia działanie paroksetyny, ponieważ na początku jest nasilenie lęku a dopiero po 5-7 dniach mocniejszy efekt przeciwlękowy i ogólnie antydepresyjny sie pojawia, no i ogólnie jakos tak wszystko wydaje sie być bardziej ekscytujące, jakby anhedonia znikala, LD czerwone zagraniczne, nie ma nic lepszego co można by było dodać do paro, sprawdzalem różne rodzaje papierosow ale nic nie może sie równać z tymi fajkami, polskie fajki tak nie zadziałają ;) z naukowego punktu widzenia większe ilości nikotyny tworzą pewien efekt spowalniający, uspokajający w mózgu, blokują troche przewodzenie impulsow miedzy neuronami, no i przede wszystkim z tego co czytalem dym tytoniowy zawiera inhibitory mao-a i mao-b, więc można powiedzieć że działa jak antydepresant, no i do tego zwiększenie przez nikotyne poziomu serotoniny i dopaminy

wikipedia " decydujący wpływ na silne uzależnienie od papierosów ma występowanie w dymie tytoniowym inhibitorów monoaminooksydazy (w szczególności harman i norharman)."

angielska wikipedia " Uważa się, że silne oddziaływanie pomiędzy MAO i nikotyny jest odpowiedzialny za większość właściwości uzależniające palenia tytoniu."
" Lęk JEST zmniejszone przez zwiększenie beta-endorfiny"

"Badania sugerują, ZE GDY palący chce sie osiągnąć EFEKT stymulujący przyjmują jeden Krótkie Szybkie zaciągnięć, których powstaje Niski POZIOM nikotyny my Krwi. [ 116 ] Stymulujeneurotransmisję. Kiedy chca sie zrelaksować, BIORA głębokich wdechów, które wytwarzają Wysoki POZIOM nikotyny my Krwi, co obniża przepływimpulsów nerwowych, Tworząc łagodne działanie uspokajające. Przy niskich dawkach nikotyny silnie zwiększa activitiesnoradrenaliny I dopaminy w mózgu, powodując działanie Leku typowe Tych psychostymulujące. W większych dawkach, nikotyna zwiększa EFEKTserotoniny I opiatów działalności, Produkcji uspokajające, przeciwbólowedziałanie. Nikotyna żart unikalny w porównaniu Do większościleków , Jej profil zmienia sie z pobudzający zrobić uspokajających / przeciwbólowy w rosnących dawkachi użytkowania, zjawisko opisane przez Pawła Nesbitt w swojej Pracy doktorskiej [ 117 ] , następnie DALEJ "Nesbitt w Paradox".

http://starychemik.wordpress.com/2012/0 ... apierosow/

obiektywnie trzeba dodać że silnie uzależnia i powoduje wiele chorób, jak odstawilem palenie to wogole nie moglem sie zrelaksowac, półtora miesiąca odwyku od papierosów ciągły lęk uogólniony i brak jakiegokolwiek zrelaksowania

pisze to wszystko jako ciekawostke ;)
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez dei 14 paź 2014, 22:52
@Stifler19, paroksetyny NIE MOŻNA łączyć z inhibitorem MAO. Tak jest w ulotce.

@funk7, ja nie miałam żadnych skutków ubocznych.
dei

przez Stifler19 15 paź 2014, 01:34
dei no nie mozna, ale nic nie pisze o dymie tytoniowym :) czuje sie lekko euforyczynie dzięki temu ;)
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez planB 18 paź 2014, 15:35
Stifler ....jak nie palisz papierosów to są plastry/gumy/cukierki XD z Nikotyną ....jako Agonistą rec. nACh .

A co do Paroksetyny to ja u siebie zauważyłem działanie jak by lekko moczopędne ,co czuć wyraźnie po przejściu z Venlafaxyny :idea:
I Dare, readY

przez sensual 19 paź 2014, 20:35
czy można połączyć paroksetyne - biore 30mg z wenlafaksyną np. 35mg ?
a co tu pisać....
I Mister Forum

Sortuj wg